• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 288 L - Samurai Rock

Az elsőt ismertem, a második az meg hűha, de jó kis kütyü. "Zhiyun Crane & Smooth Q" Nem ismertem, de mivel új akvára is nagyon nehezen gyűjtök ez a 30e is nagyon sok nekem.
Az én fejemben van egy olyan egyszerű eszköz amivel gurulós papucsot húzok a fotós állványomra.

Veszek 3 forgószék kereket, valahogy rögzítem a lábához és kész. Az első videón a sínnek azért van nagy szerpe, mert egy fűben is tökéletesen működik, mert viszed magaddal a tökéletes talajt a sínt. Viszont parkettán elég pár száz forintból a forgószékláb.

A fotelgörgőkkel azért vigyázz, döcögni fog és a szenzorod minden kis rezdülést közvetíteni fog.
Nem véletlenül kerül még a kis kínai is többe.
Az akvárium jól néz ki ...
 
Kár, hogy nem csinálnak Viktorék vagy bárki más cikkeket. Régen gyakran lehetett olvasni tőlük ezt azt mert akkor hobbi volt most meg már munka.

Konkrétabban kezdőként szívesen olvastam volna a kövekről cikket melyik mit csinál a vízzel vagy mennyire nehéz belőle építkezni. Pl a Boltban náluk lévőkből 3 erősen emeli a keménységet mások meg nem. Csapvíz mellett az felejtős.
Ez a a piroska meg olyan rozsdaréteget tartalmaz ami egy 2-3mm-es felület. Egy szivacsréteg. Ha algás lesz azt nem harapja ki onnan se az Oto se a Süncsiga. Mert senki se tud a szivacsos szerkezet mélyéről algát enni. Vagy profi vagy és végig alga mentes vagy ha nagyon picit algásodsz akkor még a helyi Carbo kezelés segíthet. Valamint a zöld alga és a piros felület közös színe korom feketét eredményez. Valamint olyan speckó a mintája és a vágása, hogy nem illeszthetőek akárhogy míg egy Seiryu bárhogyan elforgatható.

Nagyon hiányzik a piacról egy Hi-tech akvakertész könyv!!! Nem rendelkezik valamelyik Legenda írói vénával?
 
Kár, hogy nem csinálnak Viktorék vagy bárki más cikkeket. Régen gyakran lehetett olvasni tőlük ezt azt mert akkor hobbi volt most meg már munka.

Konkrétabban kezdőként szívesen olvastam volna a kövekről cikket melyik mit csinál a vízzel vagy mennyire nehéz belőle építkezni. Pl a Boltban náluk lévőkből 3 erősen emeli a keménységet mások meg nem. Csapvíz mellett az felejtős.
Ez a a piroska meg olyan rozsdaréteget tartalmaz ami egy 2-3mm-es felület. Egy szivacsréteg. Ha algás lesz azt nem harapja ki onnan se az Oto se a Süncsiga. Mert senki se tud a szivacsos szerkezet mélyéről algát enni. Vagy profi vagy és végig alga mentes vagy ha nagyon picit algásodsz akkor még a helyi Carbo kezelés segíthet. Valamint a zöld alga és a piros felület közös színe korom feketét eredményez. Valamint olyan speckó a mintája és a vágása, hogy nem illeszthetőek akárhogy míg egy Seiryu bárhogyan elforgatható.

Nagyon hiányzik a piacról egy Hi-tech akvakertész könyv!!! Nem rendelkezik valamelyik Legenda írói vénával?
Erröl beszeltünk mar korabban a forumon, de nagy valoszinüseggel nem lenne akkora kereslet ra, hogy megerje rajta dolgozni, es valoszinüleg emiatt az ara sem lenne piskota. Szerintem az iroi venaval nem is lenne gond, mert egy ilyen összefoglalo, mindent atfogo könyv valoban nem letezik, es oriasi szükseg lenne ra, de egyszerüen olyan mennyisegü idöt, energiat igenyelne, es olyan hatalmas mennyisegü anyag all hozza rendelkezesre, hogy szerintem 4-500 oldalra is rugna a könyv, fotok nelkül....venni meg nem vennenek belöle csak nehany darabot. Meg ha angolra le lenne forditva, talan...
 
Erröl beszeltünk mar korabban a forumon, de nagy valoszinüseggel nem lenne akkora kereslet ra, hogy megerje rajta dolgozni, es valoszinüleg emiatt az ara sem lenne piskota. Szerintem az iroi venaval nem is lenne gond, mert egy ilyen összefoglalo, mindent atfogo könyv valoban nem letezik, es oriasi szükseg lenne ra, de egyszerüen olyan mennyisegü idöt, energiat igenyelne, es olyan hatalmas mennyisegü anyag all hozza rendelkezesre, hogy szerintem 4-500 oldalra is rugna a könyv, fotok nelkül....venni meg nem vennenek belöle csak nehany darabot. Meg ha angolra le lenne forditva, talan...

Van jópár könyv ami egy kis rétegnek szól és mégis megszületik, valamint akváriumokkal kapcsolatban is van jópár, ha az létezik ez is létezhet. Pl Sógorom térképész és van egy szobája csak történelmi könyvekkel s a fele olyan ami kis számban (100db) került kiadásra magyarul s ettől nem kerül 12e ft-ba. S abban is vannak képek.

Valamint nem kell egy ilyen könyvnek 300 oldalasnak lennie. Elég egy 120 oldalas nagyobb alakú, de nem A4-es. Rengetegszer láttam a GA-ban pályakezdő érdeklődőt valamint aki épp kifizette a akva árát és megkérdezte, hogy akkor most hogy álljak neki. Leteszi az asztalra a Nagynyomsáú CO2 árát az akvával és a lámpával (250e), de nincs pénze egy 4-6e Ft-os könyvre? Nemár.

Tök szívesen nekiállnék ha a tudásom elég lenne, de lépten nyomon bele akadok valamiben amire azt mondom, hogy húúú ezt sem tudtam.
 
Back
Oldal tetejére