• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 27liter Dragon.

HarPeti

Főkertész
Sziasztok, SOS valami gond van. 27literes high tech akvámból büdös “dohos” esetleg réz szagot érzek ami az egész szobát átjárja. Esetleg valakinek van valami ötlete mitől lehet és mit tudok vele csinálni? Épp ebben a percben ezt találtam: A nitrifikáló baktériumok vöröses (Nitrosomonas) és barnásfekete(Nitrobacter) színűek. Általában a víz kellemes, nem bántó “dohos” szagát is ők okozzák. A szűrőanyag elszíneződését is ők okozzák. Nálam ez a dohos szag elég bántó már. Cseppes teszttel 5 ös PH-t mértem, ez semmiképpen nem jó. Esetleg ezen az alacsony pH szinten már nem érzik jól magukat a baktériumok és azért van ez a szag? Most 20 napos az akvarium. Full high tech. Előre is köszönöm a segítséget!!71b41d385a0ba5b7ef325b6984fe7bb6.jpg
 
Kb egy hete kezdtem el Salthyshrimp GH+ t adagolni azóta érzem ezt a szagot. Sajnos mar egy éves volt a por de annak semmi ilyen szagát nem érzem.
 
Igen, persze működik. Bio rio töltet van benne meg perlon. Talaj Ada amazonia, táptalajjal, Green Aqua Micro Macro meg egy kis excel a tápozás. Nagynyomású CO2 rendszer, Twinstar nano. Pár napja jelentkezett ez a szag, eléggé kellemetlen. Ablakok tárva nyitva de így is büdös. Dragon kő nagyon alaposan ki lett mosva az indításkor.
 
Ma nem cseréltem, de eddig nem lett változás csere után, holnap mindenképpen lesz még csere
 
A fotód alapján gond nem látszik.

A szag alapján mindig nehéz eldönteni mit érzel pontosan. De ha friss az akvárium és az aljzat akkor lehet még ilyen szag pl Amazonia esetén az első időben.

Ha zavar és SOS megoldást keresel rá, akkor rak be egy aktívszenet vagy purigent. Mindkettő jó ilyen szag semlegesítőnek.
De 1-2 vízcsere után meg kell, hogy oldódjon.
 
Cseréltem ma vizet, változás nem történt. Egy nálam sokkal jobban hozzáértő akvarista azt mondta hogy a pH nagyon alacsony 5 és a kh meg 0. És hogy ezekkel az értékekkel ez öl. Tehát öntöttem 3 liter csapvizet a 27 literes aksiba, hogy a kh-t és vele együtt a pHt is feljebb vigye. A csapvíznek 12-14 körüli KH Ja van és 8 körüli pH Ja. Egy óra után semmi nem változott. Ugyan ugy 0 a KH. A pH talán feljebb ment egy kicsit. A CO2 most nem megy a mai napon hátha túladagolás volt és az miatt csökkent le ennyire a PH és bomlanak a baktériumok. A DC zöld és a kék határán van. Ma már ugye vizcsere is történt, azóta nem ment a CO2 mivel csak a világítás elott egy órával kapcsol be.
A dohos szag továbbra is van, ez így nem jó, büdös. A növények szuperül érzik/érezték magukat eddig is. Valakinek esetleg még valami ötlete?
 
Kitisztitottam ma a szurot. Fekete homokszeru valószínűleg penész volt benne... talán megoldódik a probléma. Bio rio töltet van benne. Most felét kivettem és tettem hozzá egy kis mátrixot. Meglátjuk mi fog így történni. Lehet hogy lecsökkent a pH es megdoglottek a baktériumok és utána bepenészesedtek?? Ilyen lehetséges? Előre is köszi mindenkinek.
 
Back
Oldal tetejére