• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 275cm-es, L-alakú, lépcsőzetes mélységű és szuperkeskeny - igazi kihívás...

@miles -nak hála betettem próbának egy JBL i80-as belső szűrőt. A korábbi kép szerint meg is csináltam hozzá a beömlőt.
Alapból a csővégből túl erősen nyomta a vizet, felkavart mindent. Egyelőre egy harisnyát kötöttem rá, aztán majd holnap próbálkozom tovább. Klasszikus beömlőt nem lehet rákötni, mert azok mind az akvárium pereméről lógathatók be, nekem meg fedeles akváriumom van. Ráadásul a beömlés helye épp a kanyarban lenne, ahol merevítések is vannak...
 
Állítható az erőssége, a legkisebb állásban is nagy a nyomás?
Jó ez így, menjen csak izomból :)
Sokkal tisztább a víz, de azért még 3 nap után is látni úszó, nagyon apró üledéket. A két szűrő 1500l/óra teljesítményű, szóval bízom benne, hogy csak idő kérdése.
 
Nem szeret engem ez az akvárium...
Az egyik petitella farka fele részben "eltűnt". Nézem alaposan a többi halat, hát 2-3 másiknak is egy-egy szakadás már van a farkán. Gondolom, úszórothadás. Délután "megkezelem" őket.
Azt nem értem, hogy mi a fenétől jön elő ilyen betegség, amikor duplán szűrt a víz, heti vízcserék vannak, és amúgy jó erőben is vannak a halak. A leírások szerint a gondozatlan akváriumokra jellemző ez a betegség :(
 
Nem szeret engem ez az akvárium...
Az egyik petitella farka fele részben "eltűnt". Nézem alaposan a többi halat, hát 2-3 másiknak is egy-egy szakadás már van a farkán. Gondolom, úszórothadás. Délután "megkezelem" őket.
Azt nem értem, hogy mi a fenétől jön elő ilyen betegség, amikor duplán szűrt a víz, heti vízcserék vannak, és amúgy jó erőben is vannak a halak. A leírások szerint a gondozatlan akváriumokra jellemző ez a betegség :(

Tripla szűrés lehet, hogy segíthetne.... ;):rolleyes:
 
Sziasztok,

4 év után leállítom az akváriumot. Most sem időm, sem motivációm újrahúzni az egészet, szóval eladok mindent.
Ha érdekel valami, írj privátban. Árakról megegyezünk :)

Állatok:
- 16 db Hengeli Razbóra
- kb. 40 CRS garnéla (szépek, nagyok)
- 2 db neonhal
- 2 db vörös fejű pontylazac
- 2-4 Otocinclus
- kb. 15 Amano garnéla

Eszközök:
- 1 db 25 cm-es Dennerle olló
- 1 db 27 cm-es Dennerle csipesz
- 1 db OASE Biomaster Thermo 250 külső szűrő - gyári dobozban
- 1 db JBL Cristal Profi i80 belső szűrő - gyári dobozban
- 1 db Eheim Skim 350 vízfelszín-tisztító
- 2 liter Seachem Matrix szűrő töltet - gyári dobozban
- 1 db Resun AF-2009D automata hal etető - gyári dobozban
- 1 db Newa Wave (NWA 1.6 adj ) 800-1600 L/h 1,6W keringető (ez összesen ment 2 hetet)
- 2 db 0,75 kg-os (31,5cm magas) vizsgáztatott CO2 palack (részletek - https://akvakertesz.hu/threads/0-75kg-os-koezepes-co2-palack-reduktorral-31cm-magas.7562/)
- 1 db Oxyturbo CO2 reduktor tűszeleppel (+ Aquario akril nagy diffúzor ajándékba)
- 2x 250 ml Green Aqua Micro / Macro

2 db Red Moor dekorációs fa (XL méret) és jó pár Seiryu kő (5-10kg) szintén eladó. Ezeket a blogomban látjátok (https://akvakertesz.hu/threads/275c...melysegu-es-szuperkeskeny-igazi-kihivas.6674/).
 
Csatlakozom Zsuzsihoz, kár érte, de majd visszatérsz!
Engem az otok, amanok és természetesen a skimmer érdekel.
Küldök PÜ-t.
 
Back
Oldal tetejére