• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa We Are The World

eMZé

Kertész bálvány
Ahogyan azt már többször ígértem az új Wabi Kusa tálamnak ezennel megnyitom a naplóját. A korábbi rovarkáros tálak sikertelensége miatt az új tálnak addig nem akartam naplót nyitni, míg valami pofája nincs a dolognak. A rovarokat sajnos megszüntetni nem sikerült, de a tál és az összes szobanövény heti permetezésével igencsak visszaszorult a ténykedésük. Sajnos a rovarok forrását nem sikerült megtalálni, így ez a küzdelem még lehet sokáig fog tartani.

Egy pár jó szót a névadásról: pár napja elgondolkoztam, hogy pontosan hány akvakertész kolléga növényei vagy azok leszármazottai találhatók meg a tálban. Az eredményen magam is meglepődtem. Továbbvíve a gondolatsort egy kisebb csodával felér ez az akvakertész fórum és az itt kialakult kapcsolatok, de én inkább azt mondanám barátságok. Az hogy ennyien össze tudtuk dobni ezt a tálat nagyon jó érzéssel tölt el:) és remélem ez a jövőben sem lesz másképp:)
Fiatalok kedvéért aki esetleg nem értenék itt az eredeti dal:

Akiknek köszönettel tartozom:
@inadsz
@schruz
@attibva
@A. Kavicsos
@Piga
és a Green Aqua-ból @Nigro mesternek

A tál egy 25 cm átmérőjű dísztál az egyik legnagyobb bútoráruházból, aminek a nevében két K is van:D
A világítás két darab lámpából is áll. Az egyik egy Wave Cosmos benne egy 23 Wattos 6500 Kelvines izzóval, a másik pedig egy Íkejás 15 Wattos 4000 Kelvines izzóval.
A növénylistát később leírom, bocs most fáradt vagyok, inkább jöjjenek a képek:


We are the world by eMZé, on Flickr


Closer by eMZé, on Flickr


Details by eMZé, on Flickr


Flower by eMZé, on Flickr
 
Annyit szeretnék még kérni .. lehet ,hogy én olvasok rosszul és nem olvastam ,de egy növénylistát kérhetnék :D
 
Üdv! Ahogy mondani szoktam: Zsííííííír (y) Nagyon szép lett... én is várom a növénylistát.... annak aminek virága van az mi az? :eek:

S még az is érdekelne, mivel sprickolod őket... köszi, üdv, Ozz
 
Ahogyan azt már többször ígértem az új Wabi Kusa tálamnak ezennel megnyitom a naplóját. A korábbi rovarkáros tálak sikertelensége miatt az új tálnak addig nem akartam naplót nyitni, míg valami pofája nincs a dolognak. A rovarokat sajnos megszüntetni nem sikerült, de a tál és az összes szobanövény heti permetezésével igencsak visszaszorult a ténykedésük. Sajnos a rovarok forrását nem sikerült megtalálni, így ez a küzdelem még lehet sokáig fog tartani.

Egy pár jó szót a névadásról: pár napja elgondolkoztam, hogy pontosan hány akvakertész kolléga növényei vagy azok leszármazottai találhatók meg a tálban. Az eredményen magam is meglepődtem. Továbbvíve a gondolatsort egy kisebb csodával felér ez az akvakertész fórum és az itt kialakult kapcsolatok, de én inkább azt mondanám barátságok. Az hogy ennyien össze tudtuk dobni ezt a tálat nagyon jó érzéssel tölt el:) és remélem ez a jövőben sem lesz másképp:)
Fiatalok kedvéért aki esetleg nem értenék itt az eredeti dal:

Akiknek köszönettel tartozom:
@inadsz
@schruz
@attibva
@A. Kavicsos
@Piga
és a Green Aqua-ból @Nigro mesternek

A tál egy 25 cm átmérőjű dísztál az egyik legnagyobb bútoráruházból, aminek a nevében két K is van:D
A világítás két darab lámpából is áll. Az egyik egy Wave Cosmos benne egy 23 Wattos 6500 Kelvines izzóval, a másik pedig egy Íkejás 15 Wattos 4000 Kelvines izzóval.
A növénylistát később leírom, bocs most fáradt vagyok, inkább jöjjenek a képek:


We are the world by eMZé, on Flickr


Closer by eMZé, on Flickr


Details by eMZé, on Flickr


Flower by eMZé, on Flickr
köszi...Szuperul fest a tál.Remélem mihamarább helyrejönnek az sp.bonsaiok(y)
 
Uuuuu ez gyönyörû!
Köszi:) Azért túlozni nem kell;)

Szép kis tál, jó, hogy láthatjuk! (y):) Remélem még sok szép virágod lesz!
Köszi:) Remélem én is.

szééép!!! ;)
Köszi:) Nem piszkálásból, de ennél többet szoktál írni:D

Nagyon ott van, de nem is csoda, igazi mester csapat dobta össze;)
Köszi:) Na igen, részemről a megtiszteltetés:angelic:

Nagyon szép lett! :)
Köszi:)

Nagyon szép Zoli! Gratulálok hozzá!(y)
Köszi:)Köszi:)

Csudaszép.....gratula
Köszi:)

Annyit szeretnék még kérni .. lehet ,hogy én olvasok rosszul és nem olvastam ,de egy növénylistát kérhetnék :D
Igen rosszul olvasol, írtam, hogy később lesz :D Mondjuk a következő hozzászólásomban

Üdv! Ahogy mondani szoktam: Zsííííííír (y) Nagyon szép lett... én is várom a növénylistát.... annak aminek virága van az mi az? :eek:

S még az is érdekelne, mivel sprickolod őket... köszi, üdv, Ozz
Köszi:)
Türelem, lesz minden;)

köszi...Szuperul fest a tál.Remélem mihamarább helyrejönnek az sp.bonsaiok
Köszönöm még egyszer a giga mennyiségű bonsait:) A nagy része elég szép, nem lesz vele gond;)

Nagyon szép tálad van!
Köszi:)

És köszönöm a többiektől a lájkokat is;)
 
Akkor ahogyan azt ígértem jöjjön még néhány részlet:)

A tál 25 centi átmérőjű és 8 cm magas. A belsejében egy kevés táptalaj található:JBL Florapol növény táptalaj koncentrátum Green Aqua
Majd ADA Amazonia. A tál alja meglehetősen vastag, így a belsejében lévő talaj magassága pár milliméterrel kevesebb mint 5 centiméter.
Feltöltve és a továbbiakban napi 2x utántőltve használt aki vizzel(100% RO víz GH+ al visszasózva). Egy 1,5 literes flakonból, amibe még pluszban 1-1 ml Green Aqua Micro-macro szokott kerülni. Napi többszöri spriccelés tiszta RO vízzel töténik.
Növénylista:
Myriophyllum matogrossense
Rotala rotundifolia
Ratala indica
Hygrophila sp. 'Araguaia'
Ludwigia repens 'Rubin'
Ammania sp. bonsai
Rotala macranda (ő virágzik)
 
Óóó, gondolom Piga medencéjéből kilógó már emers Bonsai csokrot kaptad...:blackalien: Én is szeretnék! :D
 
Back
Oldal tetejére