• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Victim of Design verseny

viktorlantos

Alapító
Admin
Egy érdekes kezdeményezés járja be mostanság a világhálót növényes fronton.

Az Aquascaping World egy olyan versenyt rendezett ahol kifejezetten a csapatmunkán van a lényeg.
Van 5 csapat és minden csapatban 4 ember. A szponzor, a designer, a szerkesztő és az áldozat. A céljuk nem más minthogy egy nature akváriumot építsenek és megnyerjék a versenyt.

A csapattagok más városból és időnként más országból származnak és így távsegítséggel próbálják a legjobb eredményt elérni.

A szerepkörök:
"Sponsor" - aki minden felszerelést biztosít
"Designer" - aki megalkotja a berendezés tervét. megtervezi a látványt
"Editor" - szerkesztő, akinek egy szerepe van kordinálja az áldozatot
"Victim" - ő az áldozat. egy olyan személy aki új az akvakertészet területén, és az egyedüli ember aki az akváriummal fizikai kapcsolatba kerül.

A verseny 5 hónapja tart már. Ebben az időszakban a résztvevők sűrű infocserék közepette megalkották műveiket. És most rajtunk a sor, hogy eldöntsük ki a legjobb.

Szavazni az akváriumokra az Aquascaping World portálon lehet
aquascapingworld.com

Kedvcsináló:
http://vimeo.com/11059591

Szerintem nagyon jó ötlet és igazán jó kezdeményezés a növényezés népszerűsítésére. Jó példa arra, hogy kellő segítséggel egy növényezésben teljesen ismeretlen ember is csodákra képes. Illetve nem egy eszelősen nehéz hobbi ez, megfelelő odafigyeléssel magunk is csodákat alkothatunk. :clap: :thumbup:
 
Hello Viktor.
Ez pontosan így van ahogy mondod csak pl: Magyarországon kérdés hogy mennyire lesz ez a dolog népszerű amikor szegénység van.
Értem, hogy szponzorált dologról van szó,de az esetleges szponzoroknak se megy a szekér annyira hogy támogassanak egy ilyen akciót.Vagy igen?(Ez csak személyes vélemény,lehet tévedek.)Egyébként nagyon jó ötlet.Én is kezdő vagyok nagyon és nehéz úgy vmit megcsinálni hogy csak olvasol róla de nem mutatja meg senki.És úgy hogy egy profi segítségével csinálod és minden gördülékenyen megy nagyobb a valószínűsége hogy beleszeretsz ebbe a hobbiba.

Üdv
Tomi
 
feca101 said:
Elég jól sikerültek a távirányítással készült aksik.

Hát igen izgalmas. Kiváncsi leszek megrendezik e a jövőben is majd.

Maddog said:
Hello Viktor.
Ez pontosan így van ahogy mondod csak pl: Magyarországon kérdés hogy mennyire lesz ez a dolog népszerű amikor szegénység van.
Értem, hogy szponzorált dologról van szó,de az esetleges szponzoroknak se megy a szekér annyira hogy támogassanak egy ilyen akciót.Vagy igen?(Ez csak személyes vélemény,lehet tévedek.)Egyébként nagyon jó ötlet.Én is kezdő vagyok nagyon és nehéz úgy vmit megcsinálni hogy csak olvasol róla de nem mutatja meg senki.És úgy hogy egy profi segítségével csinálod és minden gördülékenyen megy nagyobb a valószínűsége hogy beleszeretsz ebbe a hobbiba.

Természetesen nem kell minden versenyen részt venni. Ezt most csak mint érdekesség tettem be. De nem tartom kizártnak, hogy Magyarország is tudna csapatot indítani. Szerintem simán. Viszont egy érdekes példa, hogy milyen módszerekkel próbálják megismertetni a hobbit a Világban. :thumbup:
 
Sziasztok.
Hát igen az nagyon jó lenne ha ilyen Magyarországon is sikerülne, és akkor biztos még jobban nőne a népszerűsége az akvakertészetnek.
Nem biztos, hogy idetartozik ,de én egyébként úgy vettem észre hogy nem mindenkinek tetszik meg ez a dolog egyből ,meg úgy ,hogy nézegetik a neten .
Erre példaként az egyik jó barátomat hoznám fel csináltunk neki egy akváriumot tetszett is neki meg minden és én netről mindig mutogattam neki a képeket szebbnél szebb növényes akváriumokról és mindig mondta jaj hát nekem ennyim jobban tetszik meg minden aztán eljött az ideje annak hogy átjött megnézni az akváriumomat ami szerény véleményem szerint hasonlít egy növényes akváriumra de azért sok kivetni való van benne,meg nyilván egy 16 évesnek elég nehéz rá kitermelni az anyagiakat na de mind1 visszatérve a barátomra : átjött és azt mondta neki is ilyen kell,pedig a neten sokkal szebbeket mutattam neki meg minden de végül is úgy tetszett csak meg neki hogy látott élőben egyet.Szóval arra akarok kilyukadni,hogy több olyan hely kéne ahol ilyen akváriumot élőben meg lehet tekinteni, segítséget lehet kérni az összeállításában mert oké ,hogy sok netes fórum van róla de azért ha élőben lehetne ilyen dolgokat megkérdezni meg látni ilyen akváriumokat 100% ,hogy egyre több ember válna ennek a szép hobbinak a rajongójává.Ez nyilván csak az én véleményem kezdő vagyok még nagyon a dologban de gondoltam leírom a véleményem hisz ez egy fórum ha valakit ez zavar előre is elnézést kérek.
Üdv..
Tomi
 
Teljesen igazad van Tomi!
Viktornak is!Ez egy nagyon érdekes,izgalmas megközelítése az akvakertészetnek,Viszont még bonyolultabb és KÖLTSÉGESEBB,mint egyébként.Ezért nem fog működni hazánkban még jó ideig.Sajnos!
Bár,ha nem is ilyen módon,de mindenféle képen jó lenne,ha élőben is láthatnának az emberek ilyen akváriumokat,.Abban biztos vagyok,hogy meghozná sok ember kedvét az akvakertészethez az ilyen látvány.
 
Ez teljesen jó kezdeményezés:)
Nekem tetszene egy ilyen jellegű verseny.
a victim szerepet simán vállalom :lolno:
és természetesen igazatok van,a legtöbb embert így lehet "megfertőzni",ha látják maguk előtt és szinte meg tudják érinteni.
 
Designer / Editor - t én is elfogadnék!
Lehet nem hullana csomókban a hajam, hogy vajon az ötleteim közül melyik lesz megvalósítható/ mégsem és vajon hogy fog az a valóságban kinézni :)

Scooby
ui.: már csak 14 nap és itt az új akva
 
viktorlantos said:
A szerepkörök:
"Sponsor" - aki minden felszerelést biztosít
"Designer" - aki megalkotja a berendezés tervét. megtervezi a látványt
"Editor" - szerkesztő, akinek egy szerepe van kordinálja az áldozatot
"Victim" - ő az áldozat. egy olyan személy aki új az akvakertészet területén, és az egyedüli ember aki az akváriummal fizikai kapcsolatba kerül.

A verseny 5 hónapja tart már.

Szoftverfejlesztő cégek működési elve is ilyen. :lol:
"Sponsor" - aki minden felszerelést biztosít és megmondja mennyi idő múlva kell kész legyen
"Designer" - aki megtervezi a látványt, de a berendezés tervét már nem mindenki tudja elkészíteni
"PM" - aki koordinálja az áldozatokat
"Victims" - ők az áldozatok. Több olyan személy aki új a szoftverfejlesztés területén ezért nem tudja felmérni, hogy lehetetlen annyi idő alatt megcsinálni, ezért megszívja és rengeteget túlórázik, mert a PM és a Designer együttesen nem tudták idejében a projekt érdekét képviselni a Sponsor-nál és hát mit van mit csinálni, az eredetileg hasraütéssel leszögezett határidővel a Sponsor végig tudja zsarolni a projektet.

Az 5 hónapos csúszás végül is gyakori...
Azt hiszem én maradok a nem projektszerű akvakertészetnél :shifty:
 
Back
Oldal tetejére