• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Újrakezdés Nano méretben

Lassan két hete megy az akvárium, de a gyakori 2-3 naponkénti vízcsere ellenére még mindig opálos a víz. Fogalmam sincs, hogy mi lehet az oka. Arra gondoltam, hogy le kellene cserélni a szetthez adott sarokszűrőt. Ha a 10 és a 20 literes változathoz is azt adják, akkor azért sejthető, hogy ez a 30-asnál alul lett tervezve.
 
Szia!
Opálosság lehet a táptalaj nem megfelelő lefedéséből is.
3-4 cm legalább a kell általános talajból fedőrétegnek.
Valamint az üveg szélétől "elhúztad" a táptalajt?
 
Szia!
Opálosság lehet a táptalaj nem megfelelő lefedéséből is.
3-4 cm legalább a kell általános talajból fedőrétegnek.
Valamint az üveg szélétől "elhúztad" a táptalajt?
Basszus. Nem. A táptalaj kifut mindenhol az akvárium széléig. A lefedés az persze megtörtént, de hogy mindenhol megvan-e a 3-4 centi az nem biztos.
Hogy lehet ezt a dolgot javítani? Csak azt ne mondjátok, hogy szét kell szednem és kuka az egész....
 
A Nymphoides spec. ´Taiwan´ a háttérben szépen megindult, bár mos már inkább azon aggódom, hogy hogyan fog mutatni akkor ha minden levél magasan lesz és középtájon csak a szárak látszódnak majd. Szorgalmasan ritkítani fogom és akkor mindig lesznek növekedésben lévők. A Ranunculus inundatus elég nehezen tért magához, most már vannak levelek amik szépek, és itt nőttek, de az eredetiek csak nyomorognak a növény tövénél. Az Alternanthera reineckii ´Mini´nagyon szépen jön fel, talán ez a legszebb, remélem sikerül majd ilyennek megtartani azt a hatást amit ad később is. A Micranthemum spec. ´Montecarlo' az kész katasztrófa, nemigen találja meg magát. Hoz ugyan sok új levelet, de a régiek bebarnultak, pusztulnak. Egyáltalán nem tömött gyep hatását kelti, hanem hosszú szárakat növeszt.
 
A Nymphoides spec. ´Taiwan´ a háttérben szépen megindult, bár mos már inkább azon aggódom, hogy hogyan fog mutatni akkor ha minden levél magasan lesz és középtájon csak a szárak látszódnak majd. Szorgalmasan ritkítani fogom és akkor mindig lesznek növekedésben lévők. A Ranunculus inundatus elég nehezen tért magához, most már vannak levelek amik szépek, és itt nőttek, de az eredetiek csak nyomorognak a növény tövénél. Az Alternanthera reineckii ´Mini´nagyon szépen jön fel, talán ez a legszebb, remélem sikerül majd ilyennek megtartani azt a hatást amit ad később is. A Micranthemum spec. ´Montecarlo' az kész katasztrófa, nemigen találja meg magát. Hoz ugyan sok új levelet, de a régiek bebarnultak, pusztulnak. Egyáltalán nem tömött gyep hatását kelti, hanem hosszú szárakat növeszt.
A Montecarlo lehet még nem heverte ki az ültetést és még próbál igazodni az új viszonyok hoz. Ha később is csak felfelé igyekszik akkor kevés neki a fény. A legtöbb növény kevés fénynél meg nyurgul és színük is halványan emlékeztet csak az eredetire.Amúgy szépen alakul.
 
Most itt tartunk...

80342d8cb1fa77f566069b25fd61a3d9.jpg



Az én iPad készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Szépen halad,csak kiheverték a beültetés utáni streszt.(y)
 
A lépcsőzetes megoldás baromi jó lett, tetszik a növények elrendezése is. Ami a technikát illeti, nos apránként szerezz be hozzá egy külső szűrőt, meg egy jobb pilácsot és robbanásszerű fejlődést fogsz tapasztalni.
Nálam ugyanez a szűrő és fényerő egy 10 literes low tech nanoban üzemel, ide nagyon kevés lesz.
A fára nem tervezel semmit, csupasz marad?
Sok sikert!
Csilla
 
Pont ilyen szettben gondolkodom, de a szűrő meg a világitás miatt nem döntöttem még a szett javára. Nem hangos a szűrő? Nem akarok külső szűrő t, de a hatekonysaggal/ zaj felől vannak kétségeim. Lámpa erdekes mert amit lattam szettet abban 11w-os van, de ezek szerint az is kevés. Szögelnem kell majd valami ledest. Amugy meg nagyon pöpec kis "lábas".

Tapatalkkal küldve az én LG-D855 eszközömről
 
Loxen..
Ennek az akváriumnak,sokan kicserélik a szűrőjét és a lámpát megszokták duplázni....Nem rossz akvárium,de ennyi pénzért+amit még rá kell költeni...
Nekem akvám,ami szett és most vettem majdnem ugyan ennyibe kerül és 2x11Watt lámpa van benne és egy teljes filter szett...37literes,nézd meg naplómat,ha tudod...
 
Fgre
Loxen..
Ennek az akváriumnak,sokan kicserélik a szűrőjét és a lámpát megszokták duplázni....Nem rossz akvárium,de ennyi pénzért+amit még rá kell költeni...
Nekem akvám,ami szett és most vettem majdnem ugyan ennyibe kerül és 2x11Watt lámpa van benne és egy teljes filter szett...37literes,nézd meg naplómat,ha tudod...
Megneztem az akvariumod gyönyörű, de az első kepen lekapcsolt villanynál mikrohullámú sütőnek néztem, és azóta mindig az jut eszembe róla, és később is az jutna. [emoji1] tréfát félretéve amúgy egyébként nagyon praktikus lenne hogy olyan zárt, meg él nélküli (2 fiu gyerek) de az első benyomás.....ha nem lattam volna az első képet akkor biztosan túl tettem volna magam rajta. Amúgy az elrendezése nagyon tetszik
Loxen..
Ennek az akváriumnak,sokan kicserélik a szűrőjét és a lámpát megszokták duplázni....Nem rossz akvárium,de ennyi pénzért+amit még rá kell költeni...
Nekem akvám,ami szett és most vettem majdnem ugyan ennyibe kerül és 2x11Watt lámpa van benne és egy teljes filter szett...37literes,nézd meg naplómat,ha tudod...
Megneztem az akvariumod gyönyörű, de az első kepen lekapcsolt villanynál mikrohullámú sütőnek néztem, és azóta mindig az jut eszembe róla, és később is az jutna. [emoji1] tréfát félretéve amúgy egyébként nagyon praktikus lenne hogy olyan zárt, meg él nélküli (2 fiu gyerek) de az első benyomás.....ha nem lattam volna az első képet akkor biztosan túl tettem volna magam rajta. Amúgy az elrendezése nagyon tetszik

Tapatalkkal küldve az én LG-D855 eszközömről
 
Mindket akvarium központos elrendezesű ami nekem is kell, mert az éjjeli szekrényre kerülne, és így legalább két oldalról kell hogy mutasson. Szépek nagyon mindkettő gyepes ami szintén bitang jól néz ki. Gratulalok én meg keressem tovább a jó szettet, bár ez a denerlee nagyon tetszik igy valoszinű ez lessz a befutó, szűrő majd külön kerül rá, meg villany is. Belső szűrőből egyébként mi az ajánlott éjjeli szekrényre?

Tapatalkkal küldve az én LG-D855 eszközömről
 
Tapatalkkal küldve az én LG-D855 eszközömről
Elég érdekes meglátás...Gondoltam mikor felépítem az akváriumot nem kapcsolom fel a lámpát...Nem gondoltam,hogy bárkinek is egy Mikró jut majd eszébe :D:D
Jó ez a szett amit kinéztél,de 32,000Ft és erre még rájön a +lámpa és szűrő felújítása.... Van egy másik szett a Dennerlének az úgy tudom jobb... 5wattos LEd lámpával...
Nah de ne Offoljuk szét a Naplót"
 
Back
Oldal tetejére