• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Újrakezdés Nano méretben

Mi a helyzet az akváriummal Balázs? Ugye nem adtad fel?

Még nem, de a lendület megtört... képtelen vagyok úrra lenni az algásodáson. A garnélak többsége kipusztult: 2 amano-ból, már csak egy él, a 6 neo-ból szintén már csak egy. Az egész akváriummal kapcsolatban az az érzésem, hogy nagyon instabil az egész...

e78e105fb98ffd991fa9825f55b9548b.jpg


Technikailag újítottam, a gyári világítás helyett, egy Chihiros A került beüzemelesre, és a jövő héten egy Oase külső szűrő is.

Remélem ez majd segít valamit...
 
Én csak most fogok belekezdeni az aqua-kertészkedésbe, úgyhogy sajnos segíteni nem tudok de remélem a fórumon sikerül majd megoldást találnotok a problémára. Engem is érdekelne mi lesz a végkifejlet, mit kellene tennem ha velem is ugyan ez előfordul. Am én is meglepődtem amikor a Dennerle szettek között kutakodtam, hogy miért adnak a 30litereshez 9w-os, a 20l-eshez meg 11w-os világítást.
 
Üdv.
Nálam működik egy 30l-es akvárium
26w és 13w világítással is,valamint Eheim 2213,később Hydor Prime 10 külső szűrővel is probléma mentesen. Ada Amazónia talaj van benne.
Amikor 26w volt a világítás akkor ment a CO2-zselés élesztős volt. Meguntam a kutyulást,nem adagoltam co2-t,levettem a világítást a felére és remekül ment tovább az akvárium.


Annak idején inkább külön vettem meg mindent, így persze többé került.
 
A 25. napon nálam is minden rendben volt. Aztán egyszer csak berobbant az egész...


Az én iPad készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Hali
Nálam abszolut nincs alga probléma még most se (31.nap)
Én heti 3x használok Tropica Premium Fertiliser-t" és 2 naponta 1ml co2 Carbot.
Garnéláknak nincs bajuk,növények jól fejlődnek és ennyi
Holnap rakok fel új képet,ha gondolod csekkold a naplómat
 
Sajnos engem is elért a probléma...Fekete szakál alga ha jól mondom a nevét...Használok tabletát ,de annyira nem látom,hogy segitene...:(
 
Szerezz be sziámi algaevőt és amanot! Csak pár darabot, max. ha elvégezték a dolgukat, akkor továbbadod.
 
Back
Oldal tetejére