• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Újabb zseniálisan kitalált állatkínzó eszköz

tictac

Kertész szaki
Tegnap a buszon láttam meg egy nő kezében.Mini plexi/üveg gömb,azonnal kiszúrtam benne a kis Red Cherryket.
Ezt most komolyan gondolják?!
Ajándékozz karácsonyra egy gyönyörű zárt mini-ökoszisztémát! « Zöld Környezet « Eco Mode Blog – egy zöldebb jövőért
Az EcoSphere® – a világon az első teljesen önfenntartó rendszer, melyet űrkutatások során fejlesztettek ki. A földi élet üvegbe zárt apró mása, egy olyan zárt ökoszisztéma, melyben az állatok és a növények tökéletes harmóniában élnek egymással.

Az Ecosphere egy olyan üvegtartály, mely tartalmaz mindent, ami az élethez szükséges, és képes önmagát évekig fenntartani, külső beavatkozás nélkül. Illetve, csak napi 6-12 óra közvetett fényre van szüksége, ami lehet természetes és mesterséges forrásból, de ami nagyon fontos, hogy közvetlen napfénynek ne tegyük ki!

Az életfunkciók az EcoSphere belsejében épp úgy működnek, mint a Földön. A rákok kilégzés során szén-dioxidot bocsátanak ki, az algák felhasználják ezt a szén-dioxidot és a napfényt, hogy oxigént termeljenek. Csak akkor tudnak oxigént termelni, ha van fény. A rákok az algákkal és a baktériumokkal táplálkoznak, sőt, még a saját levedlett kitinvázukat is megeszik. Semmi nem megy kárba! Az EcoSphere-ben található még Gorgonia (élettelen, faág-szerű képződmény), illetve kavics és kagylók, melyek a mikroorganizmusok számára nyújtanak búvóhelyet a rákok ellen.

Ezzel a különleges NASA-fejlesztésű zárt ökoszisztémával közvetlen közelről betekintést nyerhetünk a földi élet működésébe, és demonstrálja az élőlények kölcsönös függőségét egymástól, és a Föld legértékesebb alkotóelemétől a víztől.

Körülbelül 7 évig csodálhatjuk a hivatalos honlapon olvasottak alapján, csak azt nem tudni mi lesz vele 7 év után. Mindenesetre érdekes fejlesztés.
 
Most nem az van hogy gömb akváriumokban nem tarthatók állatok??:eek:
Ha nem lenne benne garnéla, akkor egyáltalán nem érdekelne, hova dobálják ki a sok pénzt az emberek!!o_O
 
Gömbakváriumban/30 liter alatti akváriumban GERINCES állat nem tartható.Tehát csak a halakra vonatkozik...A garnikat egyenlőre szabadon kínozhatják...
 
Nem új dolog sajnos, szerencsére nem sok helyen láttam belőle eddig.
 
De bezárnám azt az embert egy üveg gömbbe, aki ezt kitalálta... Eléggé undorító szerencsétlen garnikra nézve. :poop: :clown:
 
Szerintem kizárt, hogy RC-k legyenek benne. Ezek nagyon apró rákok. Baromi régi az egész dolog. Kb 10 éve találkoztam vele az USA-ban először.
Ha kézbe fogod nem egy élő rendszer jut róla eszedbe. Inkább egy tudományos tárgy, mint egy üveg gömb élettel.
 
Hát azért a földi ökoszisztéma nem egy kis gömbméretű...ha ezt a bigyót kiraknánk a tűző napra nem sok maradna belőle. :confused:
Nekem meg a 30literre bezzeg heti 2x50% vízcserét javasoltok! Ebben hogy cserélnek? :LOL:
 
Hát azért a földi ökoszisztéma nem egy kis gömbméretű...ha ezt a bigyót kiraknánk a tűző napra nem sok maradna belőle. :confused:
Nekem meg a 30literre bezzeg heti 2x50% vízcserét javasoltok! Ebben hogy cserélnek? :LOL:

Sehogy. Zárt rendszer. Elméletileg nincs is erre szükség. Ha jól rémlik az élettartam lejárta után a NASA cseréli, vagy újratölti. Jó pénzért of course.

Szerintem kizárt, hogy RC-k legyenek benne. Ezek nagyon apró rákok.
Nem RC-k, tengeri mütymüttyök.

Bővebben itt.
 
Van amikor egy mesterséges zárt rendszerben jobban működnek, vagy csak így működhetnek a dolgok hosszabbtávon. Ez is egy ilyen.

Tényleg minimális élet van ebben a gömbben.

Nekem a zselés növényeket juttatja eszembe, ami a maga zárt rendszerével hetekig képes tökéletes kondícióban tartani azt a növény, ami egyébként levegőre téve 1 nap alatt elpusztulna.

Amikor anno néztem én nagyítóval kerestem benne a rákokat olyan kicsik..... csak a reklám fotók félrevezetőek.
 
Gömbakváriumban/30 liter alatti akváriumban GERINCES állat nem tartható.Tehát csak a halakra vonatkozik...A garnikat egyenlőre szabadon kínozhatják...
Én csak néhány napja futottam bele ebbe a - számomra legalábbis meglepő - cuccba az egyik webshop kínálatában. Ennek kapcsán tudatosult bennem az is, hogy kínozni is csak gerinces állatot lehet a BTK szerint, ti. az állatkínzás definíciójában szerepel, hogy gerinces a szerencsétlen alany.
 
Back
Oldal tetejére