• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új akvárium

ketchup07

Új regisztrált
w-rig said:
Szia!

Talán azzal kezdeném a "fórum kezdőlap" témánként kezeli a kérdéseidre a választ. Pld.: az élesztős co2 a Co2 topic-alatt találod. Érdemes lenne végigbogarászni a Green Aqua.hu növénysulit is itt rengeteg mindent megtanulhatsz az alapoktól kezdve, hasznos olvasmány. De kérdezz bátran segítséget fogsz kapni itt.

Hali! Először is elnézést, hogy ide írok. :geek: Egy komplett akvárium adatait szeretném megosztani és igazából a kérdésem
csak az lenne, hogy min javítsak, illetve hogy megvan e az az alapkörnyezet, ami a minimum egy növényes akihoz.
Tudom, a lényeg az az, hogy a lehető legjobb környezetet nyújtsuk, de egyszerű anyagi okok miatt ennyi a max: :(

Adatok:

73,5 liter
40 watt világítás
A szűrőt még én sem tudom, de 100% hogy belső szűrő lesz :/
ADA mikro, makro tápozás napi 3 ml
Easy life - easy carbo folyékony co2 adagolás napi 3 ml
JBL aqua basic növénytáptalaj (2,5 l) rajta 8 l bazalt zúzalék (kb 3,5 cm)
Vízcsere heti 40%

Növények:

Riccia fluitans
Cabomba carolinianea
Eleocharis parvula
Hemianthus callitrichoide "Cuba"
Valisneria spiralis


Nem tudom, hogy ez mennyire kedvez ezeknek a növényeknek, de úgy gondolom, hogy
nem a legproblémásabb növényeket választottam. Nem számítok / akarok szupergyors
növekedést, de mindenképp a minimum, hogy ne mutassanak tápanyaghiányt.

Érdemes belefognom, meg fogják hálálni a gondoskodást, vagy ilyen körülmények között
csak kínoznám szegény növényeket? :D (Persze láttam már ennél 10000x rosszabb körülményeket
:S) Jelen esetben ennyire futja, remélem azért jól fogják érezni magukat! ;)

Köszönöm!
K.
 
Gondolom, GA mikro, makro, amire gondolt :)
Bazaltzúzalék??? Inkább JBL Manado, az is simán megfizethető és meghálálják a növények.
 
Hmmn :)

Gondoltam, hogy ezekbe fogtok kb. belekötni! :)

A szűrőt majd megoldom valahogy, a talajról annyit, hogy egy jbl manado még talán belefér,
ugyan ragaszkodtam a bazalt zúzalékhoz, de úgyis lesz egy kifutója az aksinak, ahol nem lesz
növény, majd oda szórom! :)

Igen, a GA mikro és makro foly. tápra gondoltam.
Az easy carbo folyékony Co2-ről van valami tapasztalatotok? megéri?
Igazából ha már nincs Co2 rendszerem, tudom ez nem helyettesíti, de
majd csak használ valamit! :D

Köszönöm a segítséget! :)
K.
 
Próbálkozásnak nem rossz, de biztosan sok kihívással találod majd szembe magad.

Riccia fluitans - igénytelen ez ok
Cabomba carolinianea - ez ok
Eleocharis parvula - szerintem kicsit több fény kell neki, de lehet hogy ok, max nem lesz olyan tömött a gyep
Hemianthus callitrichoide "Cuba" - több fény és sok sok co2 kell neki. ezzel biztosan gondod lesz, nem úgy fog pompázni ahogy kellene.
Valisneria spiralis - szerintem ok.

Ha nincs CO2 a Carbo-t toljad legalább. A növényeknek is jó és az algák ellen is jó.
 
Köszönöm a segítséget! :)

A carbot nyomatni fogom az biztos. A parvulát csak "kiegészítőnek tartanám, amolyan egy egy darabot a háttérben szépen meghagyni.
A hc-t magasabb helyre terveztem, talán ha nem 35 hanem 25 cm-re lenne az akvárium tetejétől, akkor jobban éri a fény.
Persze a világításon is próbálok majd tuingolni! ;) Viszont ha nem jönne be a HC, akkor milyen előtéri "gyepnek alkalmazható" növényt ajánlanál?

thx! :p
K.
 
ketchup07 said:
A hc-t magasabb helyre terveztem, talán ha nem 35 hanem 25 cm-re lenne az akvárium tetejétől, akkor jobban éri a fény.
Szia!
Mint ahogy Viktor is írta, a HC-nek a fény mellett rengeteg CO2-re van szüksége. Szerintem ha élesztős megoldásod sem lesz (bár azzal sem lesz szép tömöt gyeped) mindenképp felejtős a HC.
 
kocsa said:
Szia!
Mint ahogy Viktor is írta, a HC-nek a fény mellett rengeteg CO2-re van szüksége. Szerintem ha élesztős megoldásod sem lesz (bár azzal sem lesz szép tömöt gyeped) mindenképp felejtős a HC.
Mindenképpen vitába szállnék azzal, hogy a HC ilyen körülmények között nem lesz szép. Nálam 126 literben 48W és élesztős CO2 mellett nagyon szép tömött gyeppé fejlődött (nézd meg a naplómban).
Nyugodtan próbálkozz vele max. annyi, hogy lassabb indul be az elején, de utána nem győződ nyírni.

ketchup07 said:
A hc-t magasabb helyre terveztem, talán ha nem 35 hanem 25 cm-re lenne az akvárium tetejétől, akkor jobban éri a fény.
Nálam egész pontosan 50 cm-re van a HC a fényforrástól. Elég lesz neki a fényed. ;)
 
Köszönöm a sok-sok segítséget! :)

Sajnos eléggé megoszlanak a vélemények, így kénytelen leszek a szívemre hallgatni, no meg nem szeretnék rosszat
egy növénynek sem. Mivel az akváriumom két hát só sarkába egy szép nagy íves meredekebb dombot szeretnék,
benne seiryu kővel, úgy döntöttem, hogy a HC-t kihagyom és az eredetileg dombra tervezett ricciát alkalmazom gyepnek.
A riccia helyére a kövek közé egy-egy "negyed" acicularist tervezek. Hátul marad a lejtőre a carolinea és a 2 "hegyecske"
közé a hátulra a valisneria. Két oldalra az egyik domb elé Cardamine lyrata-t szeretnék, és a másik domb elé vagy még
carolineát vagy acicuralist. Középre egy laposabb hosszúkás de zömök kis seiryu követ szeretnék, ami elválasztja a ricciát
az előtérrel.

A növénytápozás marad, szerintem jó lesz :)
Világításnak a minimum a 40 watt, de igyekszem 50-esre kihozni! ;)
Egy 60-100 l-es akváriumhoz való, 320l/h-ás belső szűrő.
Heti 35-40% vízcserével.

Növénytáptalajnak a jbl aqua basic-ot választom, ez olyan 1,5-2 cm-es lesz az aki alján.
Erre megy egy réteg, olyan 2-3 cm jbl manado, majd még erre 1cm kisszemcsés bazalt zúzalék.
Az előtérnek amolyan kifutónak csak bazalt zúzalékot tervezek, arra nem ültetek növényt.
Mögötte a ricciára nem rakok bazalt zúzalékot, elvégre ott úgysem látszik a szerintem ronda
vörös színű manado és legalább jobban eljut oda a tápanyag. Hátulra és a dombokra az elején
leírt 1 cm-es vastagság lesz a manado tetején.

Talán így több esélyem lesz! :)

Köszönöm!
K.
 
Lenne itt egy ilyen is! :)


Az esőztető funkció nem túl rossz, viszont attól félek, hogy a 800l/h-ás szűrés kicsit erős egy 73 literes akihoz :S

Az előző 320l/órás verzió ez volt:


K.
 
Vedd meg nyugodtan a 800L/h-t én azzal egy 20literes akváriumot szűrtem :roll: , de neked 70literbe szerintem jó lesz...akár még a két belsőt is használhatod együtt.
 
Nem lesz az sok. A Green Aqua boltban Balázs nagy akijában 2X1700lph megy ;)
Nálam meg 70 literben 1050lph. Ha jól van beállítva akkor nem lesz erős az áramlás.
A Riccia gyepre én kíváncsi leszek, sok türelmet kívánok hozzá ;)
 
inadsz said:
Nem lesz az sok.

Nem hát ;)

inadsz said:
A Green Aqua boltban Balázs nagy akijában 2X1700lph megy ;)
Nálam meg 70 literben 1050lph. Ha jól van beállítva akkor nem lesz erős az áramlás.

Az akimról nem is beszélve :lol:

Egyébként próbálj a táptalaj fölé minimum 4-5 cm talajt tenni. (a bazalt téma nem nagyon fog jól működni...)
 
Az újabb fejlemények a gondolataimban :D

70x30x35 ~ 73,5 l
800 l/h belső szűrő
2x sera T5 daylight 28w világítás ~ 60w
Zselés-élesztős Co2
Napi 3ml GA mikro, makro növénytáp
Napi 1ml Easy Carbo (állandó, de fokozatos adagolás a garnélák miatt)
9l Ada Aqua Soil Amazonia ált. növ. talaj
2,5l Tropica növénytáptalaj
6kg seiryu kő

Növények:
-Eleocharis parvula (előtéri gyepnek)
-Hemianthus callitrichoide "Cuba" (középső gyepnek)
-Cardamine lyrata (oldal ill. háttérnövénynek)
-Bacopa monnieri (oldal ill. háttérnövénynek)
-Valisneria spiralis (háttérnövénynek)
-pogostemon helferi (középső növénynek)

Élőlények:
- 4 db Sziámi algázó
- 6db Amano (garnéla)
- 10db red cherry (garnéla)

Ezt a kezdeti időszakra terveztem később, egy pár apistogramma kakadút,
néhány pandát és egy ray neonhalat tervezek.

Remélem érezhető a változás az előző összeállításokhoz képest. A 4 alappillért figyelembe véve
úgy gondolom a világítás megfelel, a talajt a low-ról a legjobbra váltottam, a co2 is jó, a zselés
technikával egész kevés lesz a co2 ingadozás, a szűrő idáig sem volt tökéletes, ha nem is külsőszűrő
de legalább a teljesítménye viszonylag jó egy ilyen kisebb akihoz. Hókuszpókuszt, talajba rakható
kapszulákat nem tervezek használni.

Várom a véleményeket! ;)
K.
 
ketchup07 said:
Lenne itt egy ilyen is! :)


Az esőztető funkció nem túl rossz, viszont attól félek, hogy a 800l/h-ás szűrés kicsit erős egy 73 literes akihoz :S

Az előző 320l/órás verzió ez volt:

K.

A 320 l/h-s belső szűrő legfeljebb egy skimmer szerepét láthatja el! :shh:
 
Back
Oldal tetejére