• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új akvárium választása (növény mentes) - segítségek kérek

csabymsc

Nézelődő
Sziasztok,
egy pár napja figyelemmel kisérem ezt a fórumot, csak utólag vettem észre, hogy növényeseknek szől, de azért vettem a bátorságot, hogy ide írjak mivel úgy látom nagyon profik vagytok és irigylésre méltő baráti közösség alakult ki, minden elismerésem a tiétek.

Az én akváriumos kalandom kb 3 éve indult, akkor még én is élő növényeket használtam, de a sok csalódás után (amiket a tapasztalat hiány okozott) lemondtam róluk, ekkor még panelban éltünk. Közben házba költöztünk, így beszreztem egy kutyát és macskákat is, szegény akvárium már csak télen érdekes amikor többet van bent az ember.

Ami most van egy 45 literes házilag készített, kb 20 éves akvárium, ronda ragasztással és vízkővel , Resun SP 900 L (300 L/h) szűrő, 50 W-os fűtő, a világítás utólag lett átalakítva ledesre. Halak: 6 hím, 1 nőstén guppi (+4 kicsi, kb 1 hónaposak), 2 neon és 1 algaevő.

Most újítani szeretnék, növényeket továbbra sem szeretnék, 72 literes akváriumban gondokodom, szettek néztem kb 22ezreben megoldható lenne ahogy láttam, vagy esetleg nem szett és az én cuccaimat áttenni az újba (ha megfelelnek 72 liternek), ami biztos a 72 liter és hogy tetőt akarok, mivel nagyon hamar elpárolog a víz a jelenlegiből és nagyon csúnya a vízkő. A nyáron szereltünk vízszűrőt a csaphoz, ezt a vízet fogom használni az új akváriumba mivel ettől nem lesz vízköves.

Belinkelem miket néztem, meg feltöltöm a jelenlgi akváriumomat. Kérlek bennetek segítsetek, hogy a megfelelő eszközök kerüljenek bele.
72 literes szögletes akvárium szett termékleírás
72 literes akvárium tetővel / Akvárium tetővilágítássa
72 literes akvárium, tetővel és világítással,
 
Utoljára módosított moderátor által:
Az én akváriumos kalandom kb 3 éve indult, akkor még én is élő növényeket használtam, de a sok csalódás után (amiket a tapasztalat hiány okozott) lemondtam róluk

Most újítani szeretnék, növényeket továbbra sem szeretnék,
Üdv !
Végigolvasva nem bántásként írom,de ha nem szeretnél bele növényt akkor miért itt teszed fel a kérdést.
Ez egy növényes fórum és pont mint olyan a növények gondozásáról szeretetéről szól.
De azért Én még is csak rábeszélnélek a növényes akváriumra.Mert lehet nagyon kis igényű növényekkel is szép akváriumot csinálni.
És nem kell félni a csalódástól mert amit itt a fórumon információként összeszed az ember azzal vígan lehet szebbnél szebb akváriumot építeni.
És hogy ne a magaslóról beszéljek Én 2013.áprilisában kezdtem növényes akváriumot (hozzáteszem egyáltalán akváriumot ) csinálni és a természet közelsége a szobában beszippantott,és nagyon sok új barátot szereztem ebben a közösségben.(y)
A linkelt akváriumokat mindenképp halas akváriumoknak találták ki,bár ismétlem mindegyik jó lehet egy alacsony igényű növényekkel beültetett akváriumnak is.
Bocsánat ha megbántottalak,de tényleg gondolkozz el növényes akváriumon és ne tartson vissza a tapasztalathiány,mindenki elkezdte valahol.;)
 
szia,
pont a te storydat olvastam el (a gugli vezérlésével) elejétől és elképesztő dolgokat valósitottál meg. nem bántottál meg, mint írtam utólag jöttem rá, hogy ez kizárólag növényes fórum, de gondoltam meg próbálok ide írni, mivel láttam milyen profik itt az emberek. ha azt mondom az első betelepitésnél ahogy megvettem a növényt a kis műanyag cserepében úgy betettem a helyére és 1 hónap után csodálkoztam hogy tönkre megy :)), azt hittem a vizi növény a vízből szedi a tápanyagot.
hát figyelj, elgondolkodom azon amit mondtál, csak segítsetek, hozzunk össze egy kis egyszerű növényes akváriumot.
 
Nem vagyok híve a gyári szettes, nagy áruházakban kapható akváriumoknak, mert mint a világítás mint pedig a szűrés alul méretezett. Emiatt terjednek azok a pletykák, hogy egy akváriummal sokat kell vesződni, meg mindig elpusztulnak benne a halak, fő ok persze a tapasztalatlanság, és a gyenge szűrés. Szerintem jobban járnál ha nézelődnél a használt akváriumok piacán, a múltkor ilyen gyári szettest . csak 54 literes 5 ezerért láttam valamelyik aukciós oldalon. Sajnálom, hogy elvette a kedved a sok kudarc növényektől , én is sok növényt vettem potyára, mire megtudtam, hogy a boltosok által ajánlott tablettás, vagy folyékony táp kevés. Sajnos legtöbbnek fogalma sincs hogy kell tápozni, mert pl a seranak van 4 tápja és mindet egyszerre kell használni.

azt hittem a vizi növény a vízből szedi a tápanyagot.
.
Igen , pont erről van szó, hogy az akvárium vízében alapvetően alig van tápanyag ezt nekünk kell adagolni, és akkor nem lesz az, hogy a növények csak 2 hétig élnek. Sokan használják nagy sikerrel az Easy Life ProFito-t ez tartalmaz minden szükséges tápot ami a növényeknek kell, ha csak ezt adagolod, már nem mennek tönkre a növényeid ;)
Easy Life ProFito általános növénytáp - 500 ml 2 490,00 Ft Green Aqua
Ráadásul a halaknak is jobb körülményeket, tisztább, és oxidéndúsabb vizet biztosítasz
 
köszönöm szépen a hasznos választ, gondolkodni fogok a témában. azt megtudnátok mondani, hogy 72 literhez milyen szűrő, fűtő és fény lenne ideális inkább halas akváriumnak és igénytelenebb növényekhez mint ahogy keszalvo javasolta.
 
nem tudom, hogy néztétek e a jelenlegi akváriumomat, a kis kastélyban van egy malom kerék ls egy kis patak imitáció amibe egy kis csővel lehet levegőt vezetni és akkor forogna a kerék, ezt mivel tudnám megoldani?
 
Inkább ezt: akvárium szett - 60 literes, normál 61 130,00 Ft Green Aqua
Ebben benne van a technika amivel az indulás nem lesz egyből csalódás
Ehhez kell még növénytáptalaj, talaj, dekor és növények. Meg halak persze.
Ha el tudsz jutni Törökbálintra, a főhadiszállásra, akkor mindenképpen azt javaslom. Vannak ott igazán türelmes és segítőkész eladók. Nem rátukmálós jelleggel segítenek.
Próbáld csak meg. Ha nem tudsz eljutni a boltba, akkor kifejtjük a témát jobban. Addig olvasgass!
Szerintem nagyon jó móka ez a hobbi és a lakás dísze tud lenni ha jól csinálod.
Az új akváriumodba ezek a dekorok nem lesznek alkalmasak, ha eladod akkor tudsz belőle pénzt csinálni, hogy könnyebb legyen az indulás. Csak egy példa, hogy kezdőként én is miket követtem el annak idején: 96L - Ismerkedés | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
 
Persze ez egy jó szett, csak zárt tetőset szeretne. Én mondjuk ott egy anubiasost el tudnék képzelni az talán még a 15 wattos fénycső alatt is elvan, és még táptalaj se kell neki, hiszen azt nem nagyon kell elültetni.
 
Értem én. Ilyenkor az elején az ember el sem tudja képzelni, hogy mit szeretne. Legalábbis én nem tudtam.
Írta, hogy a párolgás miatt szeretne zártat. Nekem is a nyitott 243-asból napi 2-3 liter simán elpárolog (csak nálam a rendszer automatikusan utántölt :D;))
Viszont cserébe nagyon jó a klíma nálunk :)
 
Utoljára módosított:
Értem én. Ilyenkor az elején az ember el sem tudja képzelni, hogy mit szeretne. Legalábbis én nem tudtam.
Szerintem meg a srác egyszerűen csak egy halas akváriumot szeretne. Nem érzem ,hogy megcsapta volna a növényezés szele és szerintem nem szeretne nagyobb összegeket beleinvesztálni. Mint ahogy írta is "szegény akvárium már csak télen érdekes amikor többet van bent az ember."
Bocs az offért! De én így érzem.
 
köszi Viktor, azért így is megcsodálják, bár amiket itt láttam én az elmúlt napokba teljesen más kategória. Mint írtam mióta kertes házban élünk nem sok időm maradt az akváriumra, többet vagyok kint mint bent. Most belegondoltam, hogy ha beleteszem az élő növényt akkor bizony többször kell majd takarítást végezni, plusz algásodás, nem biztos, hogy ezt nekem találták ki. Igen az fix, hogy zártat akarok és azért sem szeretnék használtat venni mert nem nagyon van vízkőmentes akvárium, az újba meg szűrt víz kerülne és akkor viszlát vízkő. (közben látom moderálva lettek a linkek)
 
jól érzed @Robotpilóta, valamikor nagy figyelmet kapot, de most nem ez a legfontosabb hobbim, de azért nem is akarom kitenni a házból. egy könnyen karbantartható akváriumot akarok.
 
@Evereka ha azt mondod nekem, hogy lehet élő növényem úgy, hogy nem kell 2 hetente akváriumot takarítani, meg mindeféle szerekkel karbantartani akkor én bele teszem :D de nem hiszem, hogy van ilyen, olvasgattam én bőven ezt a fórumot :)
 
@Evereka ha azt mondod nekem, hogy lehet élő növényem úgy, hogy nem kell 2 hetente akváriumot takarítani, meg mindeféle szerekkel karbantartani akkor én bele teszem :D de nem hiszem, hogy van ilyen, olvasgattam én bőven ezt a fórumot :)
No ,én pont nemrég beszélgettem @BBálint -al aki mesélte ,hogy hamarosan szétkapja az akváriumot ,mert nincs vele semmi dolga.Nincs kihívás,így szétszedi ,és csinál újat.Ha gondolod olvasd át a naplóját:
Növényes - Binding | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
Viszont tényleg jelzem ,nem szeretném rádtukmálni a növényes vonalat ,csak szerintem a kettő nem zárja ki egymást.
 
Back
Oldal tetejére