• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Twinstar [Törölve]

Status
Not open for further replies.
Ez még egy érdekes info. Milyen algákra és milyen hatékonysággal hat:

Ezekre van hatással:

- Hair/Thread algae : 95%
- Brown Algae : 90%
- Blue green : 80%
- Fuzz algae : 80%
- Green Dust algae :80%
- Green spot : 85%

Ezekre nincs:

- Black brush / Beard
- Green water(Eugmeana)
 
Köszönöm a választ .
Nekem elég furán hangzik, hogy egy algásodás megelőző vagy gátló készülék algásodik . De az elhasznált fogkefét inkább erre használom.
 
Ezek eladási árak bruttó. :)
Sikerült direktbe kontaktálnunk a cégvezérrel, így a listaár 10 ropival olcsóbb lett.

Szia Viktor,

személyszerint tökre örülök:

-hogy a kezdeti "nyomás" ellenére azért végigcsináltátok a tesztet és csak meggyőződve ajánljátok a terméket. A kereskedelemben ez általában nem jellemző, ha el tudom adni eladom, azzal nem foglalkozom, hogy mit gondol majd a jövőben a vásárló.
-illetve, hogy ilyen gyorsan reagáltatok. Múlt héten beszéltünk épp arról, hogy lehet-e belőle karácsonyi ajándék, és hát úgy néz ki igen....

Jómagam egy nanora benevezek (ha lehet a webshopban is megerősítem), így megvan a fa alá való!

Szép estét,

Zoli
 
Szóval amit mi látunk már bubik akkor azok nem azok amiket eredetileg a Twinstar kibocsájt magából hiszen a micro és nanon bubikat nem látjuk. Gondolom sok-sok bubi összeadódik és azok jutnak el inkább többfelé. De a nano nekem még mindig kicsi hiszen az 10^-9 en méter.
 
Szia Viktor,

személyszerint tökre örülök:

-hogy a kezdeti "nyomás" ellenére azért végigcsináltátok a tesztet és csak meggyőződve ajánljátok a terméket. A kereskedelemben ez általában nem jellemző, ha el tudom adni eladom, azzal nem foglalkozom, hogy mit gondol majd a jövőben a vásárló.
-illetve, hogy ilyen gyorsan reagáltatok. Múlt héten beszéltünk épp arról, hogy lehet-e belőle karácsonyi ajándék, és hát úgy néz ki igen....

Jómagam egy nanora benevezek (ha lehet a webshopban is megerősítem), így megvan a fa alá való!

Szép estét,

Zoli

Köszike, igyekszünk hasznos és használható dolgokkal foglalkozni. :) Mindig nyitottnak kell lenni minden új dologra.
Ezért nem értem pl az angol fórumot sem, miközben a legtöbb Ázsiai neves növényes boltban már ott vannak működnek ezek a kütyük. 6-8 hónapos tesztek mennek stb határozottan dokumentálható eredményekkel.

De mióta teszteljük már látom hogy a németek, franciák is nekiugrottak. A német és svájci ADA is tőlünk kérdezte mi is ez hogyan működik. Pedig ez a cucc már fél éve kint van a neten.
Nah mind1. Viszont az biztos hogy a következő hónapokban több EU országban is fellelhető lesz majd. Nálunk az elsők között lesz.
 
Szóval amit mi látunk már bubik akkor azok nem azok amiket eredetileg a Twinstar kibocsájt magából hiszen a micro és nanon bubikat nem látjuk. Gondolom sok-sok bubi összeadódik és azok jutnak el inkább többfelé. De a nano nekem még mindig kicsi hiszen az 10^-9 en méter.

Azért a 100-as Macron is jól látszik a tejfehér köd ami valószínűleg apró láthatatlan bubikból áll.


Twinstar after 1st week
by viktorlantos, on Flickr
 
Nah ma reggel rásasoltam az ikercsillagra.

1 dolog biztos. A vízcserét nem oldja meg a cucc. Ezt nem lehet elkerülni.

NADE! Már csak egy apró folt van a gyepen ami algás. Egyetlen növényszálat sem kellett levágnunk mindenhonnan visszavonult az alga. Ez önmagában is pazar!
A mult héten leszívott BGA/Cyano nem jött vissza! Szóval ilyen módon erre is hatásos.

Ott látok algát még pl BGA-t ahol nem lehet takarítani. pl felszakadt gyep alatt.

A dragon kövek nem algásodnak! Nincs pontalga stb.

A stem növények kidurrantották az akváriumot. 1.5 hete megy a cucc kb. Még mindig love! :)
 
Nah közben valami infó is van az árakról és a fenntartási költségről.

5 model létezik:
Twinstar Mini 44.000Ft
Twinstar Mini S 44.000Ft
Twinstar Nano 58.000Ft
Twinstar Nano S 58.000Ft
Twinstar Shrimp 48.000Ft

Működését tekintve a gyártó 6-12 havonta javasolja a porlasztó cseréjét. Ahogy az UV esetén cserélni kell a lámpát, itt magát a porlasztó fejet.
Az új modellekbe valami védelmet betesznek hogy ne algásodjon a porlasztó a Ca+-tól.
Ha jól értelmezem kb 10-15 ezer a csere.


Nagyon korrekt az árképzés.Keményen tárgyalhattatok;)(y)Ami továbbra is érdekel,hogy elég-e kúraszerűen alkalmazni,és ha visszaszorul az alga át lehet-e dobni egy másik akiba?4akváriumnál már erősen meggondolnám a beszerzését ha úgy is hatásos lenne,de 4*50ezer tuti felejtős sajna:(
 
Ami továbbra is érdekel,hogy elég-e kúraszerűen alkalmazni,és ha visszaszorul az alga át lehet-e dobni egy másik akiba?

A kérdésed szerintem költői. Egy teljesen új és friss akvárium is bealgásodik. Vagyis ha ennek a kütyünek van hatása az algákra, akkor kivéve az akváriumból is látni fogod a hiányát. Ha nem lenne rá szükséged, akkor alga sem lenne az akváriumban, ha ott van ha nincs. Az algásodás okára semmilyen hatása nincs, az meg szinte végtelen.

Pl. vegyük a télen akvárium indítok esetét. Ahogy megjön a tavasz, kiderül, hogy a tér amiben az akvárium van szép napos. Az akvárium több fényt kap és már indul is a tavaszi alga boom, mert hiába csökkenti a világítási időt, az egy szint alá nem csökkenthető, a napfény pedig így is úgy is bajt okoz. Ez csak egy olyan ok, amivel kvázi számolni kell, ha nem valami elzárt sötét moziszobában van akvárium :)

Ezzel a kütyüvel hosszútávon lehet számolni, ha valaki elkezdi használni. Mivel alga pár nap, akár óra alatt lehet az akváriumban, így több akváriumnak több darabbal érdemes számolni, mert nem hiszem, hogy hatásos lenne, ha nem folyamatosan megy 24 órában.

Az algák elleni harcban, a kényes egyensúly fenntartásában, ez is csak egy eszköz, nem megoldás.Viszont ez pont azt jelenti, hogy állandóan kell használni, ahogy vizet cserélni is hetetne legalább 1x kell. Nem lehet megúszni, kiváltani valami mással.

Azért kíváncsi leszek az itthoni tapasztalatokra, mert nem hiszem, hogy mindenkinél beválhat. Az algásodás okától is függhet. Nem szeretnék huhogni, csak tényleg kíváncsi vagyok, hogy mely körülményeknél érvényesül a kütyü és melyeknél nem. Szerintem ezzel is érdemes számolni.
 
Utoljára módosított:
A kérdésed szerintem költői. Egy teljesen új és friss akvárium is bealgásodik. Vagyis ha ennek a kütyünek van hatása az algákra, akkor kivéve az akváriumból is látni fogod a hiányát. Ha nem lenne rá szükséged, akkor alga sem lenne az akváriumban, ha ott van ha nincs. Az algásodás okára semmilyen hatása nincs, az meg szinte végtelen.

Pl. vegyük a télen akvárium indítok esetét. Ahogy megjön a tavasz, kiderül, hogy a tér amiben az akvárium van szép napos. Az akvárium több fényt kap és már indul is a tavaszi alga boom, mert hiába csökkenti a világítási időt, az egy szint alá nem csökkenthető, a napfény pedig így is úgy is bajt okoz. Ez csak egy olyan ok, amivel kvázi számolni kell, ha nem valami elzárt sötét moziszobában van akvárium :)

Ezzel a kütyüvel hosszútávon lehet számolni, ha valaki elkezdi használni. Mivel alga pár nap, akár óra alatt lehet az akváriumban, így több akváriumnak több darabbal érdemes számolni, mert nem hiszem, hogy hatásos lenne, ha nem folyamatosan megy 24 órában.

Az algák elleni harcban, a kényes egyensúly fenntartásában, ez is csak egy eszköz, nem megoldás.Viszont ez pont azt jelenti, hogy állandóan kell használni, ahogy vizet cserélni is hetetne legalább 1x kell. Nem lehet megúszni, kiváltani valami mással.

Azért kíváncsi leszek az itthoni tapasztalatokra, mert nem hiszem, hogy mindenkinél beválhat. Az algásodás okától is függhet. Nem szeretnék huhogni, csak tényleg kíváncsi vagyok, hogy mely körülményeknél érvényesül a kütyü és melyekné nem. Szerintem ezzel is érdemes számolni.

Nálam minimális algásodás van csak.Néha szép lassan jön egy kicsi,aztán eltűnik,váltja egy másik,de hosszú hetek után ér el olyan szintet hogy elővegyem a carbo-t.Ha ezt a 4-5 hetes ciklust ki tudnám tolni úgy,hogy 3hetente váltogatom az akváriumok között akkor érdekelne.így értettem a "kúrát".Akit ellepnek a különböző algák,pl nagyujj körömnyi egyetek lógnak a dekoron,annak nyílván nem lenne megoldás ha csak pár hétre tenné be(nekem pl a legnygyobb volt egy gombostűfejnyi)...
 
Nálam minimális algásodás van csak.Néha szép lassan jön egy kicsi,aztán eltűnik,váltja egy másik,de hosszú hetek után ér el olyan szintet hogy elővegyem a carbo-t.

Szerintem ez is egy körülmény. Ilyenbe nem is biztos, hogy "erőltetném", mert minimális algásodás minden akváriumban kell, hogy legyen, ha más miatt nem is, hogy az algaevők életben maradjanak. Az a tuti egyensúly, hogy ha annyi van, hogy láthatatlanná teszik :)

Aztán lehet, hogy pont egy ilyen körülmény az, ahol több akváriumra is lehetne használni egyet. Ezt csak otthon tesztelve lehet megmondani.
 
Nagyon korrekt az árképzés.Keményen tárgyalhattatok;)(y)Ami továbbra is érdekel,hogy elég-e kúraszerűen alkalmazni,és ha visszaszorul az alga át lehet-e dobni egy másik akiba?4akváriumnál már erősen meggondolnám a beszerzését ha úgy is hatásos lenne,de 4*50ezer tuti felejtős sajna:(

Nekem ez olyan mint az EHEIM skim csak tovább kell bent hagyni.
 
A gyártó szerint sokkal látványosabb a hatása ha akvárium indításnál teszitek be. Nincs diatom, barna alga stb. Minden amitől fejreállunk a startnál az első 2 hónapban.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére