• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Twinstar [Törölve]

Status
Not open for further replies.
Sziasztok!

Kinek mennyit megy a készülék? Ez magát vezérli? Ha igen milyen időközönként kapcsol be ill ki?
Köszönöm a válaszokat.
 
Ez a rozsdaszerű folt az mi lehet? Csak nem az igazi rozsda?
Most vettem ki az akiból kb 3 hónapos használat után hogy megtisztítsák...

IMG_1442651504375_V.jpg


A túlsó oldali rács pedig igen fekete lett... Állítsak 45 fokos szögbe? Mert eddig függőlegesen üzemelt.

Nem akarlak megilyeszteni, de nekem a DIY twinstaromom volt ugyan ez, mikor az egyik rács elkezdett elxoidálódni. Ez rozsdának tűnik...
 
Vettem használtan augusztusban egy használt nanot, azóta jelentősen lágyabb vízben akvarizálok. 130ppm körül.

A gond a következő: hiába pucoltam meg mint az állat a reaktort, vízkőoldó is volt, ADA Superge áztatás is, az utóbbi időben továbbra is csak valami kis kósza pamacsok jönnek ki belőle mikor "dolgozik".
Ez normális? Írtátok, hogy a látvány lágyvízben jelentősen csökken mikor "ködöl", de ennyire?
Vagy a reaktor kuka, és vegyek másikat?
Gondolom ezt vegyem, ha veszek:
Twinstar 2 Nano Plus reactor M9 15 990,00 Ft Green Aqua
 
Reaktorból az kell amit linkeltél.

A porlasztót ha bent van az akváriumban kicsit pöcköld meg, hogy levegő ne maradjon benne. Ez is lehet az oka a gyengébb porlasztásnak.
 
Vettem használtan augusztusban egy használt nanot, azóta jelentősen lágyabb vízben akvarizálok. 130ppm körül.

A gond a következő: hiába pucoltam meg mint az állat a reaktort, vízkőoldó is volt, ADA Superge áztatás is, az utóbbi időben továbbra is csak valami kis kósza pamacsok jönnek ki belőle mikor "dolgozik".
Ez normális? Írtátok, hogy a látvány lágyvízben jelentősen csökken mikor "ködöl", de ennyire?
Vagy a reaktor kuka, és vegyek másikat?
Gondolom ezt vegyem, ha veszek:
Twinstar 2 Nano Plus reactor M9 15 990,00 Ft Green Aqua
Nekem 105-110 TDS mellett gyönyörűén ködöl M5...
 
Vettem használtan augusztusban egy használt nanot, azóta jelentősen lágyabb vízben akvarizálok. 130ppm körül.

A gond a következő: hiába pucoltam meg mint az állat a reaktort, vízkőoldó is volt, ADA Superge áztatás is, az utóbbi időben továbbra is csak valami kis kósza pamacsok jönnek ki belőle mikor "dolgozik".
Ez normális? Írtátok, hogy a látvány lágyvízben jelentősen csökken mikor "ködöl", de ennyire?
Vagy a reaktor kuka, és vegyek másikat?
Gondolom ezt vegyem, ha veszek:
Twinstar 2 Nano Plus reactor M9 15 990,00 Ft Green Aqua
ugyanez volt -- reseteltem és megjavult. = hosszan nyomd a bekapcsoló gombot, amíg nem csipog. Tényleg jó hosszan kell.
 
Ma elhalálozott a porlasztó, ázott egy kicsit supergeben, aztán nem ébredt fel többé... Bár lehet, hogy a pár perces szárazon futást nem bírta (jóvanna, elfelejtettem kikapcsolni :) ) Több, mint 1 éves volt szegény.
 
Ma elhalálozott a porlasztó, ázott egy kicsit supergeben, aztán nem ébredt fel többé... Bár lehet, hogy a pár perces szárazon futást nem bírta (jóvanna, elfelejtettem kikapcsolni :) ) Több, mint 1 éves volt szegény.
Ezt a masinát kizárólag csak lágy vízben lehet használni vagy kemény vízben is csak mondjuk a reaktort sűrűbben kell cserélni?
Lágyíttással nincs kedvem meg időm ekecselni... egyenlőre.
 
Szóval a legfrissebb állapotok szerint inkább csak legutolsó lépésként használnám az áztatást.

Na akkor ha jól értem, NE ÁZTASSUK semmiben, csak a keretet töröljük át Superge-s oldattal, ha kicsit zöld már az algától?
 
Na akkor ha jól értem, NE ÁZTASSUK semmiben, csak a keretet töröljük át Superge-s oldattal, ha kicsit zöld már az algától?

Igen és közel függőleges helyzetben használjuk
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére