• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The silence of the lonely forest

Én a jobb oldal első felét megcserélném a hátsóval. Tetszik nagyon, ahogy a jobb oldalról induló ág egybenyúlik, halad a bal oldal felé, de valahogy nekem az a vaskos fa elöl nem kellemesen hat.
De persze lehet, hogy nekem van ízlésficamom. :) (y)
 
Én a jobb oldal első felét megcserélném a hátsóval. Tetszik nagyon, ahogy a jobb oldalról induló ág egybenyúlik, halad a bal oldal felé, de valahogy nekem az a vaskos fa elöl nem kellemesen hat.
De persze lehet, hogy nekem van ízlésficamom. :) (y)
Szerintem meg ezzel a koncepcióval az a fa semmiképp nem mehet hátra. :)

Viszont a jelölt fát a tőle jobbra lévő elé helyezném térben, vagyis előrébb hoznám picit. Ha a balra levő nagytól nem tud jönni, akkor is! :)

23927190_455e0601a426e8441f2383810f936ab6_xl.jpg

A felette levő hurokból meg csippentenék, hogy ne jöjjön elé az alatta levőnek. Ugyanígy a jobbról kinyúló hosszúból is. A jobb oldal leghátsó fáját talajemeléssel picit feljebb vinném.

Amúgy meg szerintem nagyon jó a terv. Kérdés hogy terv-e, vagy már rég be is van növényesítve :) Na meg osztogatjuk az ötleteket, aztán lehet hogy @Pupuvagyok nem is kér belőle :)
 
Sziasztok!
Köszönöm a rengeteg hasznos tippet!
Mivel márciusi a terv azóta már elindítottam, de iszonyat szenvedős, sajnos nem volt elég időm foglalkozni vele (családi okok,sok utazás) így az algák elkezdtek megenni, hullámokban jöttek. Jelenleg a zöld szőrt küzdöm épp le.
Azóta természetesen történt egy kis változás, de a teljes kép még most se állt össze, hisz hetente mozdítok 1-2 fán illetve épp veszek ki belőle/cserélek.
A jelenlegi fázist még nem sikerült befotóznom, de egy korábbi fázisról mutatok nektek egy képet, íme:
24165622_b6fc83ade188ea304102d955464a7eff_xl.jpg
 
Hát...hmm...valami elcsúszott a növényeknél is, nem? A bal oldal nekem nagyon lapos. Úgy jó lenne "laposan" is, ha a jobb oldal fókusza aranymetszésben lenne, nem kint a szélén. Kíváncsi leszek majd az aktuális állapotra is.
Megkérdezhetem, miért mindig fekete hátteret használsz? Nem lehet, hogy csak megszoktad és néha tulajdonképpen nem jobb, mint a fehér?
 
Utoljára módosított:
Hát...hmm...valami elcsúszott a növényeknél is, nem? A bal oldal nekem nagyon lapos. Úgy jó lenne "laposan" is, ha a jobb oldal fókusza aranymetszésben lenne, nem kint a szélén. Kíváncsi leszek majd az aktuális állapotra is.
Megkérdezhetem, miért mindig fekete hátteret használsz? Nem lehet, hogy csak megszoktad és néha tulajdonképpen nem jobb, mint a fehér?

Most jelenleg ott tart a fantáziálás, hogy a bal oldalt ritkítottam és szeretnék magasabbra illetve középre benyúló ágakat. Kicsit egybe karolja az egészet.
A hátsó rész középen kialakult "alagutat" megakarom emelni kicsit, hogy látványosabb legyen.
Riccardia valamint kevés "Weeping" mohát szeretnék a fákra tűzdelni apró foltokban (majd jól megnézzük melyik az északi oldal :p )

A háttér a szobám hibája, gyárilag sötét szürke a falam, Napokban tervezek venni fehér kartonlapot mögé, ha ez nem válig be narancsot próbálok oda átmenetileg.
Megvallom őszintén a háttérrel nem foglalkoztam, sajnos olyan alga csatákat vívtam, hogy örültem, hogy abból kilábaltam. :) ( Bár 4 nap után ma fogok hazaérni, reméljük szép állapotban maradt minden)
 
Na meg van meg az akvárium?Haladsz?
Idő alatt teljesen átalakítottam ezt a scape-et, tegnap be is fotóztam, mert Tac-ig nem lesz időm máskor fotózni, még pár hónapig tartogatom a jelenlegi scape-et, mert 1-2 ötletem még van hozzá.
Előljáróban csak ennyit mutatnék tegnapi fotózásról:
(a jelenlegi beállítások ne tévesszenek meg senkit, csak a screenshot miatt ilyenek, a végleges fotó iso 200, F8.1, 1/80sec, 35mm)
 

Attachments

  • Képernyőfotó 2017-03-07 - 19.30.20.png
    Képernyőfotó 2017-03-07 - 19.30.20.png
    136.3 KB · Megtekintések: 2
Back
Oldal tetejére