• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The Other Planet

Némi tapasztalat!


Saját tapasztalataim alapján a vizem tiszta és teljesen színtelen, de tévedtem. Beszereztem néhány ampulla BioDigest bacikultúrát és megváltozott a véleményem a tiszta vízről. 5óra leforgása alatt 1ampulla egy 96l akvában ténylegesen tiszta és tökéletesen átlátszó vizet csinál!




Untitled by MolMat1013, on Flickr
 
Egy kicsit szétcsaptam az akváriumot. Elég régóta zavar már az a blyxa csomag itt középen , túlságosan vonzza a szemet és elnyomja a mélységet szóval kikerült. Nem kell mondanom alatta kopárság volt itt ott 1-1szál parvula mini vagy acicularis. Le lett tarolva ezis mondhatni 0ásra. Az üres helyre be fog kerülni egy kis normál parvula.

Végeredményben nagyon meg vagyok elégedve , mivel a blyxa elég sok növényt elnyomott , de így már mind látható és élvezhetőek is. A most középen álló kis "tisztás" hatására sokkal jobban elkülönül a 2fa. Jobb a mélység is. Szerintem jó munkát végeztem:)

A következő lépés a hátsó steam sor lesz. Nem tudom mi legyen vele mert nem tetszik , főleg a bal oldal.... Javaslat?

Képek nemsoká lesznek csak hagyom még a vizet egy picit tisztulni!
 
Tényleg, igazad van.... Hogy történt? :D


Napok óta szúrta a szemem a blyxa mert amikor ránéztem az akváriumra egyből őt láttam. A régi képeket nézve rájöttem ,hogy nagyon lehúz mindent. Jobbról balról microzorumok vették körbe és egyszerűen nem lehetett látni őket mert belezavar a blyxa. Nem beszélve a mögötte lévő acicularisról ( ez mondjuk az én böszmeségem volt ,hogy oda került anno , de már nem bánom :D ) A mélységre nem gondoltam eleinte ,hogy ilyen drasztikusan lehúzza azt is.

Az előző hsz.ban bal (steam) oldalt írtam , de a jobbra gondoltam. Nemsokára ő lesz a soros gyomlálás terén.
 
Folytatódott a csetkelés. A teljes jobb steam sor ment a kukába. Középről az acicularis ki , szétszedtem és a stem sor helyére bekerült.

Mondanom se kell kicsit zavaros a víz , de megérte. Teljesen más képet mutat az üveg medence. Szvsz jóra sikeredett. :)

Képek nemsokára!
 
Elkészült az átalakított scape! Ezzel egy úttal egy kicsit merészebb és vagányabb is szöget ütött a fejembe , na de az majd később miután ez kifutotta magát :)

Víz lecserélve , üveg megtakarítva kívül belül. Már csak egy jó fotó hiányzik :)
 
Ahogy fatter is mondaná elsőnek be kell etetni a halaknak ,hogy idejöjjenek utána viszont a legjobb csalit kell tenni a horogra :) Értem én ezt úgy ,hogy még nem 100% képek . Vízcsere egy órája volt , túl sok bubi , technika a vízbe stb stb. Ezek még csak beetetésre szolgálnak :D

Változás terén ugyebár kikerült a blyxa. Acicularis átkerült középről jobb hátra. Jobb oldali fa és az üveg közti crypto ment a levesbe. 2csomag tropica zselés sp mini landolt középre (1,5csomag) és a jobb oldali crypto helyére (0,5csomag).

Most egy darabig marad így. Megjegyzem a bal oldal eleje (stau , crypto) nem a szívem csücske. Mondhatni ez GERONIMO el az egész scapet... Nemsoká az a terület is átalakul. Bal oldali fa felfele "nővő" ága elég nyomasztó. Be lesz mohásítva , de az biztos ,hogy nem fissidensel... Várnék ötleteket ,hogy mivel. Viszont a jobb oldallal , közép és bal hátsó résszel teljesen meg vagyok elégedve! :D


Untitled by MolMat1013, on Flickr


Untitled by MolMat1013, on Flickr


Untitled by MolMat1013, on Flickr
 
Sikerült végezni vele. Huhh:)

2csomag zselés parvulát szétszedtem 91db-ra , de ennek kb 3x is kijött volna mert elég nagy darabokra szedtem szét. Így éppen elég volt , mondhatni mindenhol összeérnek a gyökerek max 0,5cm van 2 tő közt. A garnélák remélem nem fogják piszkálni és nem jön fel egysem.


Végeredményként van 2 növény szigetem amit egy parvula tenger vesz körbe :) 3szög elrendezés megvan mégha nemis volt cél :D Nem sok van már a teljes átalakulásból , mondhatni ide oda a fára egy kis moha és kész is:)
 
Hát nekem még mindig elég sok kívánni valót hagy , de már tudom a megoldást rá Köszönöm
A sajátjával szemben az ember mindig elfogúltabb :)
Én holnap tervezek a hőségben meghalt HC helyére Parvulát ültetni,már egy napot állt az ablakban a zselés dobozban és mint ha nőtt is volna.
Egy kérdésem lenne Te biztos tapasztaltabb vagy,szerinted ültetésnél visszavágjam vagy teljes hosszában ültessem el és várjak a hajtások megjelenéséig aztán vágjak?
 
A sajátjával szemben az ember mindig elfogúltabb :)
Én holnap tervezek a hőségben meghalt HC helyére Parvulát ültetni,már egy napot állt az ablakban a zselés dobozban és mint ha nőtt is volna.
Egy kérdésem lenne Te biztos tapasztaltabb vagy,szerinted ültetésnél visszavágjam vagy teljes hosszában ültessem el és várjak a hajtások megjelenéséig aztán vágjak?
En a helyedben semmifelekeppen nem vagnam vissza. Szegeny novenyt elsonek megtepkeded utanna egy uj kozegbe rakod(viz) es meg megis vagnad?:) Siman vagas nelkul mehet bele jo surun egymas melle:)
 
Ok Én is gondoltam de itt a fúrumon ezt is azt is olvasni gondoltam azért egy ebben szakértő is megerősít ;)
Köszi!
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére