• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The edge

Mivel ma szabadnap van, ezért méregettem picit lámpafelkapcs előtt.
PH 7,2
KH 5
GH 9
NO3 25
NO2 0
NH4 0
PO4 2
FE 0,05
Tápozás EI szerinti saját keverés, heti 50% vízcsere csapvízzel. (Mondjuk nálam a csapvíz is 4 KH-s)
 
A fotók gyönyörűek ne szerénykedj :)
Fényből kell még picit több, de ezt elég lesz később amikor a végső fotót készíted.

Pazar az akvárium. Szépek a részletek. Kíváncsi leszek azért néhány növényt mennyire tudsz majd kompakt formában tartani. Pl Microsorum, Anubias. De ha sikerül megtartani az arányokat, nagyon szép lesz a végső kép.

Fotós szemmel:
Az akvárium már most olyan állapotban van hogy a legtöbb ember aki nem növényezik nem tudná megmondani a növények korát. Szépen gazdagon van ültetve én lehet, hogy megörökíteném most is sok fénnyel.
Lehet ez az az akvárium, ami most mutatja a legjobb arcát, mert a növények még kicsit elvadultak. Nem érezni az emberi kéz nyomát. Később lehet ahogy összeérik a növénymassza pont ezt fogod elveszíteni.
 
Túl vagyok az első héten. Jöhetett a vízcsere. Ez is szokatlan volt, hogy negyed óra alatt megvan minden. Egyenlőre zökkenőmentesen ment minden. A vízparaméterek szinte tökéletesek. Elhanyagolható pontalga az anubiason, és néhány helyen pici ecsetalga a halódó bolbitis leveleken. Ezeket most még nem akarom bántani, mert mintha húzódna visszafele, másrész elég sokk volt a növényeknek az elmúlt 2 hónap, nem akarom ezt még tetézni levélszabdalással. A fissidens is kezdi megszívni magát tápanyagokkal és kezd visszatérni az eredeti szine. Az egyetlen dilemmám a megvilágítás co2 beállítással van. Jelenleg 8 óra megy 2x24 W a co2 pedig csutkán, vagyis kb 25ppm. A növények közül viszont nem érzem, hogy akár a full durva EI táp, max co2 kellene. Mindegy most még így megy, és ha valami nem tetszik akkor úgyis szólnak a növények is meg az alga is.
 
Köszi köszi. Igyekszem. Ez a két hobbi valahol összefonódik. És hát ha valamit élvez az ember akkor abba belemélyed. Na én is így jártam a növényezéssel meg a fotóval is.
 
Végre sikerült lencsevégre kapnom a kedvencemet. A fotó kicsit gagyi, mert kb 1 percem volt Artúrt megörökíteni.

cpo
by tamashalasz83, on Flickr

A CPO-k nálam is kedvencek, nagyon jópofák, ahogy a parvula között kavarnak, vagy a verticillata-n hintáznak. Reménykedem, hogy összehoznak majd pár kis cpo kölyköt, bár eddig nem sok hajlandóságot mutatnak rá. A tieid is nagyon szépek :)
 
A CPO-k nálam is kedvencek, nagyon jópofák, ahogy a parvula között kavarnak, vagy a verticillata-n hintáznak. Reménykedem, hogy összehoznak majd pár kis cpo kölyköt, bár eddig nem sok hajlandóságot mutatnak rá. A tieid is nagyon szépek :)
Nálad nem agresszívak egymással? Sajnos a nagy úgy érzem terrorizálja, sőt lehet ki si nyírja a kisebbeket. Egyet már halva találtam, 2 meg meg lett csonkítva. Gyorsan bekaranténoztam...úgy nézem túlélik.
 
Az előző alváriumod is eszméletlen volt,és ez is gyönyörű.Tényleg ,egyszerűen vonzza a szemem:).Grat
 
Ahhoz képest, hogy ezt csak azért raktam össze, hogy a megmaradt növények ne pusztuljanak végleg el már már kezdek büszke lenni picit - hála a dicséreteknek.
 
Nálad nem agresszívak egymással? Sajnos a nagy úgy érzem terrorizálja, sőt lehet ki si nyírja a kisebbeket. Egyet már halva találtam, 2 meg meg lett csonkítva. Gyorsan bekaranténoztam...úgy nézem túlélik.
Nekem egy pár van, hím, nőstény, jól megvannak egymással, nem láttam, hogy egyik piszkálná a másikat. Sőt, együtt nem is nagyon szoktak mutatkozni, hol az egyiket látom, hol a másikat. Nálad milyen felosztásban vannak?
 
Back
Oldal tetejére