• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec ex2400

Cafi38

Tapasztalt kertész
Sziasztok !
Úgy gondoltam indítok egy új témát a fenti címmel, mert nem akarom tovább foglalni a többi fórumot ezzel a szűrővel kapcsolatban.

Sajnos nálam továbbra is probléma a szűrő időnkénti lelevegősödése. Amiket már próbáltam: az automata feltöltő egységet kiiktattam, kicseréltem az összes tömítést ( már amit kaptam a tömítés boltban ), szedtem ki a szűrőanyagból.
Sajnos további ötletem nincs. Ha valakinek van ossza meg velem! Köszönettel: Cafi
 
Hali,

Levegősödik üzem közben?
Nem találkoztam ilyen beszélgetésekről a topicocban, így bocs ha olyat írnék amit már valaki megtett.
CO2 porlasztó van-e a szívóág közelében?
Levegőztető van-e a közelben?
Tehát tud-e szívóágon bevinni a fentiek alapján akár CO2-t, akár levegőt?

Légtelenítést és feltöltést hogy intézed?
 
Nem! Nagyon amatőr hiba lenne. 4 másik szűrő dolgozik mellette ugyanolyan feltételekkel, csak 1200-asok. Pvc csöves rendszerben működnek, a 2400-ast 25-ös cső látja el vízzel . Esetleg kevés lehet?
 
Hali,

Levegősödik üzem közben?
Nem találkoztam ilyen beszélgetésekről a topicocban, így bocs ha olyat írnék amit már valaki megtett.
CO2 porlasztó van-e a szívóág közelében?
Levegőztető van-e a közelben?
Tehát tud-e szívóágon bevinni a fentiek alapján akár CO2-t, akár levegőt?

Légtelenítést és feltöltést hogy intézed?
A légtelenítés: az üres( tartályba Víz nélküli ) a szívóágból gravitációval, amíg a nyomóágban el nem éri a szintet.
 
Nem! Nagyon amatőr hiba lenne. 4 másik szűrő dolgozik mellette ugyanolyan feltételekkel, csak 1200-asok. Pvc csöves rendszerben működnek, a 2400-ast 25-ös cső látja el vízzel . Esetleg kevés lehet?

25-ös külső méret? Ha igen az lehet kevéske...., bár attól hogy erősebben szívja, azaz gyorsabb a víz áramlási sebessége a szűk keresztmetszet miatt, ha rendesen légtelenítve van akkor csak nem tud önmagában levegőt "készíteni".
Gyárilag a megadott adatoknál 1-2 oldalon a szűrőcső átmérője 28,5cm, nagyon nem keresgéltem utána de szerintem ez külső méret.

Volt itt a fórumon valakinek hasonló gondja aztán elhagyta a szűrő. Arra is tudok gondolni, hogy nem-e a bacitelep tud bármilyen légnemű gázt termelni "munka" közben, mellyel levegősödik a szűrő. De a levegőt is előbb-utóbb a vízáramnak önmagába kell dolgoznia, mint CO2-t a reaktor....
 
A légtelenítés: az üres( tartályba Víz nélküli ) a szívóágból gravitációval, amíg a nyomóágban el nem éri a szintet.

A feltöltés után megdöntöd a szűrőt, hogy az esetleg bennszorult levegő kimenjen a kimenő ágon?
Nem tudom a fizikai kialakítását belül, de elképzelhetőnek tartom hogy azért ezzel a feltöltési módszerrel is tud levegő bennszorulni.
 
A feltöltés után ki szoktam billegtetni belőle a levegőt, azt hamar ki is dolgozza, de kis idő elteltével újra levegőt nyom az esőztetőbe. Attól félek hogy a rotor tengelye el fog kopni a kenés hiányában!
A feltöltés után megdöntöd a szűrőt, hogy az esetleg bennszorult levegő kimenjen a kimenő ágon?
Nem tudom a fizikai kialakítását belül, de elképzelhetőnek tartom hogy azért ezzel a feltöltési módszerrel is tud levegő bennszorulni.
 
A feltöltés után ki szoktam billegtetni belőle a levegőt, azt hamar ki is dolgozza, de kis idő elteltével újra levegőt nyom az esőztetőbe. Attól félek hogy a rotor tengelye el fog kopni a kenés hiányában!

Azért egy ekkora vödörben a szűrőanyag között már tud levegő maradni rendesen. Csőméretet nézted? Nincs próbára lehetőséged nagyobb csövezéssel?
 
Azért egy ekkora vödörben a szűrőanyag között már tud levegő maradni rendesen. Csőméretet nézted? Nincs próbára lehetőséged nagyobb csövezéssel?
Amivel megy most nálam ez a gyári mérete , egy kicsivel nagyobbal be tudom kötni próbából, de akkor le kell szűkítenem a csap előtt. Mondjuk egy próbát megér!
 
Azért egy ekkora vödörben a szűrőanyag között már tud levegő maradni rendesen. Csőméretet nézted? Nincs próbára lehetőséged nagyobb csövezéssel?
Bekötöttem nagyobb és egészen rövid csővel, azzal teljesen jól működött, így visszakötöttem a pvc-re és egy kicsit fojtottam a nyomóágon és úgy tűnik most jó. Tehát a tanulság a tetra 2400-as bekötéséhez , ha az akvárium mellé kerül nem elegendő a 25-ös pvc cső. Köszönöm a segítségedet!:)
 
Kimaradt a lényeg az elejéről, de később magad válaszoltad meg: az lehetett a hiba forrása, hogy a szűrő az akvárium mellett van, nem alatta. Egy cimborám egy DIY (Eheim Compact+ 2000-rel hajtott) szűrőnél szembesült ezzel a problémával: a befolyó keresztmetszetet 2x1 collra kellett növelni, a kifolyót 1/2 collra szűkíteni, hogy levegősödés nélkül működjön a rendszer. A grarvitációnak gondolom nagy szerepe van a kellő nyomás fenntartásában, ahhoz, hogy a kívánt magasságra fel tudja nyomni a kifolyó vizet. Ha kiiktatjuk az esést, gondolom nyomást vesztünk. Ennek a fizikájához nem sokat konyítok.
 
Utoljára módosított:
Kimaradt a lényeg az elejéről, de később magad válaszoltad meg: az lehetett a hiba forrása, hogy a szűrő az akvárium mellett van, nem alatta. Egy cimborám egy DIY (Eheim Compact+ 2000-rel hajtott) szűrőnél szembesült ezzel a problémával: a befolyó keresztmetszetet 2x1 collra kellett növelni, a kifolyót 1/2 collra szűkíteni, hogy levegősödés nélkül működjön a rendszer. A grarvitációnak gondolom nagy szerepe van a kellő nyomás fenntartásában, ahhoz, hogy a kívánt magasságra fel tudja nyomni a kifolyó vizet. Ha kiiktatjuk az esést, gondolom nyomást vesztünk. Ennek a fizikájához nem sokat konyítok.
Köszönöm!
 
Back
Oldal tetejére