1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

El Natural Természetes Bazaltos

Kategória: 'Naplók', témanyitó: Mr.Bob, téma nyitása: Nov 26, 2017.

1. Mr.Bob
    Épp nem fórumozik ...

Mr.Bob Tapasztalt kertész

Tag:
    Nov 22, 2017
    Kedvelik:
    82
    Hely:
    Érd
    Kedves naplóm... :)

Eljött az ideje az első komolyabb akvárium berendezésének.
    40 évesen vágok neki higgadtan és körültekintően.
    Egy kis múltbatekintés és leírás arról hogy jutottam ide:
    Akvarisztikában van múltam, de komolyabb tapasztalatom még nincs. A low-tech világában nőttem fel, mindig volt akváriumom, hol kisebb, hol nagyobb. A sikerek mindig elmaradtak, mindig az alga győzött, de a végsőkig kitartottam.
    Aztán egy hosszabb szünet következett vízi élőlények nélkül. Egy éve jött el a pillanat, mikor megkaptam egy 180-as megunt Juwel tankot halastul, algástul, belső szűrőstül. Hazahoztam, gyorsan kipucoltam és újraindítottam azzal a felkiáltással, hogy most megmutatom a világnak. Sokat kérdezgettem és olvastam sokfelé, literszámra javasolták a vegyszereket és egyéb "remek" megoldásokat, de hiába... az alga ismét megmutatta, hogy erősebb.
    Kissé elkeseredtem. Olvastam mégtöbbet mire leesett a tantusz és "megvilágosodtam". :) Ehhez kellett az is, hogy betérjek a GA-ba és beszélgessek egy kollégával. ;) (biztos nem emlékszel, de köszi Viktor) Hiába tanultam sokat az élővilág körforgásairól, korábban valahogy nem állt össze a kép mi kell egy egészséges akváriumhoz.

Na de most itt vagyok, tele várakozással...
    Még kb 1 hét mire nálam lesz minden technika, de ezt az időt arra szeretném szánni, hogy tervezek és tervezek.
    Nem titkolt szándékom volt a napló indításakor, hogy kikérjem a véleményeteket is. ;)

Az alap technika elsőre nem fog tartalmazni nagynyomású CO2 rendszert, mert az egyelőre nem fér bele...
    Íme az alapok:
    -OASE BioMaster 600 - külső szűrő
    -ADA Aqua Soil Amazonia - általános növénytalaj - 27 liter
    -Dennerle DeponitMix Professional 9in1 növény táptalaj - 9.6kg
    -Seachem Stability vízkezelő
    -Seachem Prime vízelőkészítő
    -Seachem Flourish Excel - a folyékony CO2
    -Seachem Flourish - általános növénytáp
    -Green Aqua Cryptocoryne pygmea - zselés
    -Dennerle Cryptocoryne crispatula - zselés (in-Vitro)
    -Tropica Taxiphyllum 'Spiky' moha TC (zselés)
    -Green Aqua Cryptocoryne wendtii Hellgrün - zselés

- Ezekhez még hozzá jönnek a most meglévő növények.

Scape-nek bazaltos gyökeres képet tervezek, széleken kiemelve, zúzalékból ösvénnyel. Amint tudok majd képet feltölteni, elkezdem azt is.

Kezdetnek ennyit, folytatása következik. :)

Tapatalkkal küldve az én SM-G950F eszközömről

viktorlantos, Szella, evavigh és 2 mások kedvelik ezt.
  2. Mr.Bob
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Nov 22, 2017
    Kedvelik:
    82
    Hely:
    Érd
    Gyorsan megörökítettem a jelenlegi állapotokat. Algatenger és vegyes halállomány, vegetáló növényállomány. cb2e5cda8d02b510727fba0c51795358.

Jalos, Szella, elektrorudi és 5 mások kedvelik ezt.
  3. Mr.Bob
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Nov 22, 2017
    Kedvelik:
    82
    Hely:
    Érd
    Elkezdtem már nem csak fejben megtervezni a hardscape-et. Nehezebb dolog mint gondoltam. (főleg egy pokrócon) ;) Sajnos még a vízben van a gyökér, pedig komoly szerepet szánnék neki, de hétvégén már ki fogom szedni és futok egy második kört.
    Az elképzelésem szerint a két kőfal mögött meg lesz emelve, a bal oldal magasabb lesz, de területileg kisebb mint a jobb oldal. Az ösvény ki lesz szórva zúzalékkal és lesznek még szórványkövek.
    Nagyon nehéz visszaadni mi van a fejemben, de hétvégén a homokozóban nekifutok újra. :)
    A magányos kővel szerettem volna mutatni milyen szép textúrája van ennek a bazaltnak... 393e126761c8b8100817bc9e235e7792. 14fa2828b0db952297cc616841ff7377.

Zuzmi, Szella, kmisi és 2 mások kedvelik ezt.
  4. Mr.Bob
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Nov 22, 2017
    Kedvelik:
    82
    Hely:
    Érd
    Elérkezett a nagy nap. koradélután neki tudtam állni a teljes újraindításnak, most sikerült leülnöm... Úgy érzem készen van, első akváriumnak valahogy ilyet gondoltam. :)
    Persze a fejemben illetve pokrócon tervezett scape más volt mint a végeredmény, de a nagyobbik fiam is aktív szereplője volt a folyamatnak, úgyhogy benne volt pár újratervezés.
    Tömören ennyi, minden hozzászólást, kritikát, véleményt örömmel fogadok... jöjjön pár kép a folyamatról. 29c63b6d6f0570f2335ec72ad3eafa03. ee69c21591b22d5cac7140cc2462174a. 0479f53074b18e85c49980f026c820c9. 07e851bb40faa3a8def282628813b535. 7980cde39718f5d15db3ad3399b74682. b200b6f65a8bc4a2691dc2869ccc7a7c. 57493c8a4be9e21fe1312824654de879. 90c7be9179f2f9901ab9a5f458174b5b. de8f6b822a32f291a91702b6f68e87d7.

Rebal, evavigh, Meskó és 5 mások kedvelik ezt.
  5. Mr.Bob
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Nov 22, 2017
    Kedvelik:
    82
    Hely:
    Érd
    Újraindítás második nap.
    Az opálosodás szépen csökken, a vízparaméterek is javulnak rendesen. Kíváncsi leszek 1 hét múlva mik lesznek az állandó értékek. :)
    4f4bb415a3025312f6f311af719b8ebe.

evavigh és Szella kedvelik.
  6. Z1234
    Épp nem fórumozik ...

Z1234 Főkertész

Tag:
    Aug 19, 2015
    Kedvelik:
    652
    A Denerle talaj, bár nem ismerem, valószínűleg jó ötlet volt, mivel van benne szerves anyag, ami CO2t ad le, ami Low Technél előny.
    A folyékony növénytápokat eleinte én mindenképpen elhagynám, mert az csak potenciális alga mágnes lenne ilyen körülmények között.
    Carbo-zott Low Tech akvárium nem igazán El Natural ;). A dizájn jó.... ami ugyan csak nem jellemző NPT akváriumokra ;)

Mr.Bob kedveli.
  7. Mr.Bob
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Nov 22, 2017
    Kedvelik:
    82
    Hely:
    Érd
    Egyenlőre minden rendben van, algáknak nyoma sincs. A régi növényeken maradt ecset is csak pusztul szerencsére.
    A stílust tekintve valószínűleg fogalomzavarban vagyok, ezért neveztem el natural-nak. :)

8. Mr.Bob
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Nov 22, 2017
    Kedvelik:
    82
    Hely:
    Érd
    Eltelt az első hét. A víz értékek elég stabilak, Egyedül a nitrát és a GH szint magas kicsit, a napi 40-50% vízcsere ellenére.
    A lakókat 5 nap után beraktam, mert nem tudtam sajnos fűteni a vizüket és 19-20 fok volt náluk. Most már teljesen belakták az új helyet, elhullás nem volt. ;)
    Sajnos a gyerekek nem engedték, hogy a kedvenc guppijaiktól megszabaduljunk úgyhogy maradt ez a vegyes állomány. (neon, razbóra, guppi)
    Félidőben beütött a cryptohiszti és az összes crypto-m elhullajtotta a leveleinek a 98%-át. Itt a fórumon megnyugtattatok, hogy ez rendben van. Sajnos most csupasz és ritkás a növényzet, de már látom a kis újonc hajtásokat, úgybogy van remény. :) A rohadó növénydarabokat gyűjtögetem, porszívózom nap mint nap, de sajnos kicsit opálos a víz.
    A mohák és anubiasok hipersebességre kapcsoltak, őrült módján növekednek.
    Amint lesz egy kis plusz keret, akkor lecserélem a fénycsöveket és a szűrés kap 1 liternyi purigent.
    [​IMG] 4c7507be81da02a5c717ddd4de00091d. 024a4cf8203c0621668f9936fcd060b5.

Rebal, evavigh, Mr. Kapa és 2 mások kedvelik ezt.
  9. Mr.Bob
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Nov 22, 2017
    Kedvelik:
    82
    Hely:
    Érd
    Egy gyorsjelentés. :)
    Pár nap után teljesen leállt a rohadás, a víz tiszta, értékek rendben. Minden növény alaposan rákapcsolt. ;)
    Jó hír a gyerekeknek, rossz hír apának... az egyik nagy guppilány megint lebabázott. :O
    a9bd1972eac959c335298f71b254a7ad.

Mr. Kapa, kmisi, evavigh és 3 mások kedvelik ezt.
  10. meleagris
    Épp nem fórumozik ...

meleagris VIP kertész

Tag:
    Okt 4, 2015
    Kedvelik:
    1,961
    Hely:
    Dreieich, Nemetorszag
    Szerintem bőven elég kevesebb purigen is..
    Pl. 200 ml. Az is kristálytisztává varázsolja.....több pénzed marad.

Mr.Bob kedveli.
  11. Mr.Bob
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Nov 22, 2017
    Kedvelik:
    82
    Hely:
    Érd
    180 l-es akváriumhoz elég a 200 ml? Ha igen, akkor ténylwg nem viszem túlzásba. :) köszi.

12. Micro
    Épp nem fórumozik ...

Micro Főkertész

Tag:
    Febr 11, 2017
    Kedvelik:
    860
    Hely:
    Budapest, XI ker.
    "Minden 1 Liter szűrőanyag 4000 liter akváriumvizet képes megtisztítani kb. 6 hónapig."

13. meleagris
    Épp nem fórumozik ...

meleagris VIP kertész

Tag:
    Okt 4, 2015
    Kedvelik:
    1,961
    Hely:
    Dreieich, Nemetorszag
    Nekem 100 ml van 300 literhez, ès elketyeg.
    Szerintem elèg.

Mr.Bob kedveli.

Aktuális oldal megosztása