• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Talajszűrő

kovacspeti

Nézelődő
Sziasztok!
Hamarosan induló új akvariumom (160 l)
Szűrésén sokat agyalok. Ket külső szűrő mellé kipróbálnék egy talajszűrőt ezt a rácsos cuccot. Nem biztos, hogy hülyeség viszont még sosem használtam. Valakinek ebben van tapasztalata? Illetve ilyenkor a táptalaj felejtős? Azért szeretnék minél több szűrést az akváriumba, mert közel 50 kiló szikla lesz benne és félek a pangó víztől.
Köszi mindenkinek.
 
Sziasztok!
Hamarosan induló új akvariumom (160 l)
Szűrésén sokat agyalok. Ket külső szűrő mellé kipróbálnék egy talajszűrőt ezt a rácsos cuccot. Nem biztos, hogy hülyeség viszont még sosem használtam. Valakinek ebben van tapasztalata? Illetve ilyenkor a táptalaj felejtős? Azért szeretnék minél több szűrést az akváriumba, mert közel 50 kiló szikla lesz benne és félek a pangó víztől.
Köszi mindenkinek.
Szia!
Jól gondolod, felejtős a táptalaj. Ha növényes üveg lesz, akkor ez a szűrési módszer nem a legszerencsésebb kezdés. Nem lehetetlen feladat, de bizonyos növényekről eleve le kellene mondani. A két szűrő sokat sejtet, de jó lenne tudni a típust, hogy mit tudnak. A közel 50kg szikla nem olyan sok, nekem 200 literben van kb. ennyi, vagy több. (sosem mértem le) Az sokkal lényegesebb, hogy miből van a szikla anyaga, minthogy pang - e a víz és egyáltalán mit értesz pangó víz alatt. 🙂
 
Sziasztok!
Hamarosan induló új akvariumom (160 l)
Szűrésén sokat agyalok. Ket külső szűrő mellé kipróbálnék egy talajszűrőt ezt a rácsos cuccot. Nem biztos, hogy hülyeség viszont még sosem használtam. Valakinek ebben van tapasztalata? Illetve ilyenkor a táptalaj felejtős? Azért szeretnék minél több szűrést az akváriumba, mert közel 50 kiló szikla lesz benne és félek a pangó víztől.
Köszi mindenkinek.
Ne agyalj rajta. 100-ból 99-en nem javasolnák. Mindnyájan gondolkodtunk rajta a tervezgetés bizonyos fázisában, de nem találunk értelmes indokot, hogy miért lenne jó.
 
A kő az egyszerű fakő. Ez volt az egyetlen ami tetszik és nem kemenyiti a vízet. A külső szűrő pedig 2 darab atman cf 800.
 
Back
Oldal tetejére