• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Sulawesi minimál

hattori

Tapasztalt kertész
Sziasztok,

Először is Üdvözlök Mindenkit a fórumon.Ugyan már egy ideje fent vagyok,de eddig inkább csak olvastam-csodáltam a műveket.
Kb 5 hete Indítottam egy Sula akváriumot, elérkezettnek látom az időt,hogy megosszam Veletek.
-35x35x35 teknő,
-Ecco pro szűrő (mátrix trop,Seachem Purigen),
-DIY led lámpa(2x25 cm 5630 led szalag,hajlított alu lemez)
-DIY bútor
-korall és kvarchomok aljzat
-red moor + anubias nana,kevés moha(ezek lehet,h nem bírják majd a képzést)
-20 fő kardinális,3 tylo
VÍz:RO+8,5 só,28 fok, PH 7,7 körül,GH 8,KH 5 körül(cseppentős cuccal bemérve)
Most jön a lekopogós rész :) ,elhullás még nem volt(egy 5 fős csapat 3 napja, a másik adag 2 napja integet nekem).

Az akvárium maga elég minimálra sikeredett, bár nekem nagyon tetszik.
Fejleményekről tudósítok a későbbiekben is. A képek min-ért elnézést.

15823490237_d8a05089f5_c.jpg
akv by nadas.zsolt, on Flickr
15983463616_d9140fd6b3_c.jpg
sula aq2 by nadas.zsolt, on Flickr
16008548342_8d97ea8307_c.jpg
cardinal by nadas.zsolt, on Flickr
16007287231_3bcf9928fd_c.jpg
tylo by nadas.zsolt, on Flickr
15821984240_64353984a3_c.jpg
sula aq by nadas.zsolt, on Flickr
15821839568_41445c0172_c.jpg
cardinal by nadas.zsolt, on Flickr


Zsolt
 
Köszi
Nincs beültetve,fára vannak kötözve,egy bedig beszorítva egy kő alá (csak ráraktam egy követ).
 
Köszi
Nincs beültetve,fára vannak kötözve,egy bedig beszorítva egy kő alá (csak ráraktam egy követ).
Damillal kötözd rá a kőre. Nem szereti, ha a talajban van a gyökere, hajlamos berohadni. A vízben "lebegő" gyökérzetével veszi fel a tápanyagot.
 
Köszönöm a tippeket.Nyugodtan "okoskodj".Meg is köszönöm és abszolúte nem tekintem annak.Lövöm a pilácsot 12 órát,már egyébként a fa kezd zöldülni :)
Még sügeres időkből maradt spirulinám, most Bacter AE-t kapnak fél adagot naponta,ill az algák.
Igazából egy olyan tippet még szívesen vennék,h hátra milyen növényt ajánlanátok(a körülményeket figyelembe véve)?
10-15cm magas legyen és bírja a kiképzést :)
 
Sziasztok,

Nálam is zajlottak az események a Sulawesi kádban.Sajnálatos módon volt egy pár elhullásom(az okát nem igazán sikerült kiderítenem,de vízcsere problémára gyanakodtam), kicsit átállítottam a vízcseréket,azóta nem volt gondom.A garnélák szépen vedlenek,esznek.Kopp-kopp-kopp :)
Átrendeztem a medencét is egy kicsit...Talán így jobb lett a jószágoknak is(nekem is jobban tetszik), több a kő, több a bújó, több az alga.Kicsit "Sulawesisebb".
Vízparamétereim stabilak: PH 7,5-7,6.KH/GH 6-6.TDS 190.
Voilá:


IMAG0671
by nadas.zsolt, on Flickr

IMAG0667
by nadas.zsolt, on Flickr

IMAG0664
by nadas.zsolt, on Flickr

IMAG0661
by nadas.zsolt, on Flickr
 
Szia!
Igazán jó akit készítettél a skacoknak! (y)
Milyen gyakorisággal illetve mennyit szoktál cserélni?
Arra figyelj, hogy minden vízcserénél hozd a meglévő paramétereket és akkor minimalizálod az elhullást. Érzékenyek a változásra, könnyen elviszi őket.
Ha figyelmesen olvastam, akkor külső szűrőt használsz, így nem szükséges a nagyarányú vízcsere, én 3-4 litert cserélek egy 45 literesben úgy, hogy közben folyamatosan megy a szűrő, rögtön keverve a cserevizet az aki vizével.
Grat hozzá és kitartás! Ha türelmes és kitartó vagy, akkor rövidesen beindulnak szaporodni. ;)
 
Szia,
Köszönöm.
Heti 5 Liter(kb 10%).Igen az elején (megszokásból sajnos) elég gyorsan cseréltem a vizet(beöntöttem :sorry:).
Mára kifejlesztetem egy szuper DIY eszközt.Ez áll egy 2,5 Literes palackból,amit megfúrtam felül(légzőcsőnek),alul a száján spéci kupakkal + elszorítóval csepegtetem a cserevizet.
Pesrze hülyén nézett a család rám,amikor először bevetettem a cuccot és a falon(az akv.felett)az óra ehlyén egy PET palack lógott,fejjel lefelé.. :-D
De így kb 2,5 óra alatt lecsepeg(szó szerint)a cserevíz.No ez óta van rendben az állomány.
A cserevizet a TDS szintjén nem tudom hozni.180-190 es az akiban.A cserevíz(bármennyi sót adagolok),nem megy 100 fölé.
Egy angol fórumon olvastam,h a garnéláknál nem is beszélhetünk igazás PH sokkról,hanem inkább TDS sokkról.
Így mire elcsepeg a csere,kb lassan megszokják,h kicsit eltér a víz.De az meg pár nap alatt(méréseim szerint 2nap)beáll az akv vizére szép lassan.
Korallzúz aljzat van,az felhozza lassan a vizet.
Nekem ez vált be,bár még nem szaporodnak,de szemmel láthatóan jól érzik magukat.
Tebangot is dobtam be, egy ideig csak a csiguk majszolták,de most már szép lukak vannak rajta.
BTW nagyon szép,ahogy csak az erezte marad meg.Nekem tetszik...."erezet perverz" vagyok :-D
Üdv
 
Az nem is gond, hogy a cserevíz nem hozza a magasabb TDS-t, ez nálam is így van. A korall teszi a dolgát és szépen belövi a TDS-st.
A cserevízbe szoktam pakolni egy kevéske szódabikarbónát, ezzel egy picit megy a kh értéke.
Én az aki szélére pakolom a kis 10 literes bödönt és egy levegőztető cső segítségével a szűrő kiömlőjébe irányítom a vizet.
 
Sziasztok,
Sajnos rossz híreim vannak sula fronton...
Lehetett egy nagyobb áramszünet ma,mert mire hazajöttem az összes garnéla elpusztult.. :-(
A mikró meg egy digit óra csak villog,ezért gondolom.
Pedig épp elkezdtek szaporodnia jószágok....6 kicsi volt már növekedésben...
2 liter matrix trop dologzik a feltuningolt(nagyobb vödör) Eheim ecco-ban.
Sztem sokat állt,majd hirtelen benyomta a cuccot.
Elképzelhető??
Kérem zárni a naplómat.
Visszatérek majd...azt ígérhetem.
Sziasztok
 
Nagyon sajnálom!!! :cry:
Korábban nálam is volt több órás áramszünet, de nem okozott gondot.
 
talátam 2 túlélőt....
sajnos nem áll módomban visszabővíteni a csapatot most.
Jelképes összegért elvihetők,kb 200g 8,5 sula-só társaságában.
Pesten és környékén egyeztetve tudom szállítani
06302178385
 

Hasonló topikok

Válaszok
85
Megtekintések
11K
Back
Oldal tetejére