• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

SK. függesztett armatúra.

istvan.fazekas

Kertész szaki
Leírás.
1. Tükör polírozott alumínium lemez.
2. Villamossági boltban kapható (gondolom máshol is) vas szerelvény. Nagy előnye, mint a legó bárhogyan építhető,
ha szükséges könnyen módosítható.
3. Osram 55W-os kompakt cső. 54 literhez kiváló.
4, Elektronikus előtét a 15 w-os fénycsőhöz.
5. 15W-os sera tropic sun. Előfényként használom.
6. Közönséges pc ventillator. 4-5 celsius fokot képes hűteni!
7. Hagyományos előtét az osramhoz. Kívül érdemes elhelyezni mert nagyon melegít, és elég nehéz is. Előnye: olcsó (1100 Ft ) strapabíró. :thumbup: (elektronikus előtét 6-7 ezer Ft :cry: ).
8. A ventillátorhoz érdemes állítható feszültségű adaptert vásárolni, így szabályozhatóvá válik a hűtés.
4913214950_aab216e151_z.jpg

4912612015_41027c0ba0_z.jpg


FÜGGESZTÉS:
Kerékpárüzletben kapható saválló bovden, féknél használatos függesztőelemmel.
1 cm átmérőjű saválló cső ( bőven elég!).
Kulcskarika: nem biztos, hogy a legszebb választás, de a könnyű magasság állítás miatt nagyon praktikus :roll: .
4913221580_05b1c15951_z.jpg


No és így néz ki....... :eh: ;) :shifty:

4912615199_f952a1dee9_z.jpg

4885528467_e750b827fc_z.jpg
 
hali! tetszik az armatúra. Én is tervezek hasonlót összedobni a 120cm-es akimhoz, de sajnos anyagbeszerzési problémákkal küzdök. Te hol szerezted a tükörpolírozott saválló lemezt? Vagy sima saválló lemezt vettél valahol és tükörpolíroztattad? Felénk lemezt sajnos csak táblában lehet kapni és az kb 13000ft körül van.
 
Rendkívül ötletes megoldásokat alkalmaztál, és mutatós is lett, gratulálok :thumbup:
Különösen a kerékpárfék alternatív felhasználása tetszett :D
 
Nagyon mutatós lámmpa! :thumbup:
Nem mondtam volna meg,hogy házgyári!
Lehet a saválló tükörre csiszolt fedő az oka.
Nagyon jó!
Ügyes vagy! :clap:

Jani.
 
Köszi az infókat, de engem az érdekelne, hogy a külső "doboz" avagy borítás hogyan készült. Mert a belsejét megtölteni már rendben van, de ez a külsőmozgatja a fantáziám, tehát ha erről tudnál egy kicsit mesélni, az jó volna...

Ja és gratula, mert igazán pofás darab.

Köszi!
 
Nagyon jó néz ki. Ötletes megvalósítás. Gratula :thumbup:
 
Gatu, ügyes, igényes megoldás! Engem is érdekelne, hogy az armatúra test miből és hogyan lett.
 
katroc said:
Gatu, ügyes, igényes megoldás! Engem is érdekelne, hogy az armatúra test miből és hogyan lett.

Az armatúra testének elkészítését egy szerszámkészítő barátom végezte (ez mindenképp szakember feladata :think: ).
Maga a test formája a legegyszerűbb! Ennél fogva sehol nem igényel hegesztést.
A test pontos neve: félkemény polírozott 1,5mm-es alumínium lemez. :crazy:
Szabásminta:
Magasság:50mm
Szélesség, magasság megegyezik az akvárium méretével.
4950792974_ac767f3815.jpg

A hűtőrács külön lett belehelyezve, ilyen fémrácsokat ugyan ott megkapod mint az alulemezt "acél,fém szerelvény kereskedések", különböző lyukméretekkel.
Anyagiak: Azt biztosan tudom, hogy a tükörpolír saválló nm2-ára 10000-Ft körül van (min 1 nm2 -t kel vásárolni :cry: ), de a polírozott alumínium olcsóbb, és az anyag is könnyebb.
Sajnos ha nincs ismerős akinek lehet kisebb méretű lemeze meg kell vásárolni. Igazából a kis akváriumokkal bíró kertészek vannak bajban a minimálisan vásárolandó méret miatt. :eh:
 
Eddig nélkülözte a reflektort az armatúra.......de csak eddig. :)
A fényvető tükörpolír. saválló lemezből készült, elképesztő a különbség :shock: ..és most már nem látszom fényképezése közben. :mrgreen: ( sajnos mások voltak a fényviszonyok az első fotónál. :cry: )

BEFORE.

4946979293_38688d7f21_z.jpg


AFTER.


4946978463_f2f8bbe6cc_z.jpg


4947566484_355b3964cd_z.jpg


4947564392_90fae70037_z.jpg
 
Jól sikerűlt, gratula! KÉrdésem, hogy a ventillátor az akit fújja? Az az a viz hűtésére szolgál?
 
Feccc said:
Jól sikerűlt, gratula! KÉrdésem, hogy a ventillátor az akit fújja? Az az a viz hűtésére szolgál?

A víz hűtésére szolgál, 4-5 fokot képes hűteni. Ez fontos, mert általában a növényeink nem bírják a tartós 29-30 fokot márpedig mostanság elég melegek a nyarak. :idea:
 
Gratula a lámpához!

Egy kérdés lenne. Mindenki esküszik az elektronikus előtétre. Szerinted ez a kombó így tudna működni?:

Kompakt fénycső Lynx-L 18W/865 6500K Daylight 24x44x217mm 2G11
Kompakt fénycső előtét Tridonic EC18 18W

Illetve még egy: mások írták, hogy a fénycső és előtét közötti vezeték hossz maximálva van ha jól rémlik. Valaki tudja ennek a pontos méretét adott esetben?

Előre is köszi: Namtar
 
Back
Oldal tetejére