• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Shirakura garnéla tartási és tápozási tanácsok - angol

viktorlantos

Alapító
Admin
Az info már nem új, pár hónapja csinálta meg a shirakura, de aki még nem olvasta érdekes lehet.
CRS garnélák tartásáról, vízkezelőkről, kajákról stb. Elég jó átfogó kis írás:

http://www.shirakura-shop.de/en/usage.htm

Mivel tenyésztők írták az okosságokat magunkba szippantva akár saját magunk is tenyészthetünk garnikat.
Van mit behozunk ezen a téren is egy német, osztrák garnéla tartó közösséghez képest.
 
Viktor nagyon jó ez az oldal de sajnos én,és talán rajtam kívül még néhányan,nem tudom elolvasni mert nem tudok angolul. Jó volna ha valaki angolul olvasó,beszélő fórumozó lefordítaná! Én nagyon megköszönném neki :) .
Előre is köszönöm :D . És várom a fejleményeket.
 
warrior71 said:
Úgy látszik itt csak én nem tudok angolul?! :lol:

vagy olyan régen jártál itt hogy már el is felejtettünk :lol:
nah majd egy sör mellett elmesélem egyszer :p
 
Más haltápoknál lehet olvasni hogy érdemes a dobozt ritkán nyitogatni mert kimegy az aroma belőle, ezét vannak a tápok ilyen alufóliás csomagolásban. Ezért én azt szoktam csinálni hogy egy másik dobozba öntök mindig egy kicsit és abból etetek. Lehet butaság, lehet nem. Nem az eredeti kérdésre volt válasz de remélem nem volt felesleges.
 
Labirintkopoltyus said:
Ezért én azt szoktam csinálni hogy egy másik dobozba öntök mindig egy kicsit és abból etetek. Lehet butaság, lehet nem. Nem az eredeti kérdésre volt válasz de remélem nem volt felesleges.
Nem volt butaság, én is így csinálom már évek óta. Több helyen is olvastam már, hogy levegő, fény hatására elbomlik a jótékony beltartalom.
 
Nos beszereztem a normál és a kicsiknek ajánlott változatot.
Hát általában etetéskor olyan normál kocsmai bunyó hangulat szokott uralkodni a garnélás akváriumban, most viszont miután bedobtam az új kaját, komolyan féltem, hogy kinyírják egymást érte... Szóval eddig jól szerepelt...

Két kicsi alganyaló is van az akváriumban, akik szintén oda akartak férkőzni az új eledelhez, mire a (náluk jóval kisebb) garnélák dühödten elzavarták, majd közös erővel arrébb vonszolták a kaját egy biztonságosabb helyre, ahol nem éri el hal...

Viszont az ivadéktáppal van egy kis problémám... Hogy szokás ezt adagolni? Mivel ha beszórok belőle a vízfelszínre, akkor ugye nem süllyed le, hanem szétoszlik a vízfelszínen és lebeg... A szűrő esőztetője kavarja a vizet, lassan le is nyomja a port, de akkor meg az akváriumban kering jó sokáig... És csak nagyon nehezen/sokára süllyed a talajra, vagy tapad a szűrő beszívó ágán lévő szivacsra...
Nincs valami hatékony, bevett gyakorlat a használatára? Arra gondoltam, kis üvegcsében vízzel összelögybölöm, így már átázva kerül az akiba, talán gyorsabban süllyed...
 
Edorn said:
Nos beszereztem a normál és a kicsiknek ajánlott változatot.
Hát általában etetéskor olyan normál kocsmai bunyó hangulat szokott uralkodni a garnélás akváriumban, most viszont miután bedobtam az új kaját, komolyan féltem, hogy kinyírják egymást érte... Szóval eddig jól szerepelt...

Két kicsi alganyaló is van az akváriumban, akik szintén oda akartak férkőzni az új eledelhez, mire a (náluk jóval kisebb) garnélák dühödten elzavarták, majd közös erővel arrébb vonszolták a kaját egy biztonságosabb helyre, ahol nem éri el hal...

Viszont az ivadéktáppal van egy kis problémám... Hogy szokás ezt adagolni? Mivel ha beszórok belőle a vízfelszínre, akkor ugye nem süllyed le, hanem szétoszlik a vízfelszínen és lebeg... A szűrő esőztetője kavarja a vizet, lassan le is nyomja a port, de akkor meg az akváriumban kering jó sokáig... És csak nagyon nehezen/sokára süllyed a talajra, vagy tapad a szűrő beszívó ágán lévő szivacsra...
Nincs valami hatékony, bevett gyakorlat a használatára? Arra gondoltam, kis üvegcsében vízzel összelögybölöm, így már átázva kerül az akiba, talán gyorsabban süllyed...

Jó megoldás lehet az előkeverés, vagy a vizbe dörzsölés az ujjaid között. Talán az előkeverés ideálisabb.
Egyébként az összes algaevő szereti. Otto, Pleco stb ;)
 
Shirakura Ebi Dama tápról csak annyit hogy egész nap egyben marad és nem ázik szét. Reggel szoktam olyan 6körül bedobálni a garniknak és tegnap délutáni etetésnél még meg volt igaz csak egy picike darab.
 
Labirintkopoltyus said:
Shirakura Ebi Dama tápról csak annyit hogy egész nap egyben marad és nem ázik szét. Reggel szoktam olyan 6körül bedobálni a garniknak és tegnap délutáni etetésnél még meg volt igaz csak egy picike darab.

2-3 napig egyben marad. ha kicsit adok és nem eszik meg egyből akkor sem szennyez annyira. Az utóbbi időben elfogyott az alga tabim és most a nagy plecom is ezt cuppogtatja vidáman. ;)
 
Back
Oldal tetejére