• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Scale down / inspired by ADA Gallery

avasig

Főkertész
Egy kis gondolkodásra hívnám a kollégákat.

Ez az akvárium rabul ejtett, amióta Viktor hazahozta a "vizuális élményt" az ADA Galériából. Ez a desktop hátterem, és még ezen felül is megnézem napi szinten.

https://farm8.staticflickr.com/7372/11457679054_33dcb0aae4_c.jpg

11457679054_33dcb0aae4_c.jpg


Ugyanakkor rá kellett jönnöm, hogy az én 60X30-as optimban ezt nagyon nehéz lenne reprodukálni.

Mások a befoglaló arányok, másképpen érvényesülnének ugyanezek a növények, és egyáltalán, ez a háromszög design teljesen töketlennek tűnik 60X30-ban.

Ha valami hasonlót kellene alkotni 2:1-hez hossz-szélesség arányban, 60 centiben, ti milyen növényeket használnátok? Egyáltalán, megpróbálnátok? És ha igen, hogyan?
 
Igen, egyetértek, hogy ezt nem lehet kicsiben megcsinálni.

a Wolinskinek van néhány ilyen szigetes kisebb akváriuma, amik szerintem nagyon izgalmasak, pl:

image_103.jpg


vagy

image_090.jpg


de ezek persze még csak nem is hasonlítanak a 180-as ADA állathoz
 
Szia!

Amano mester hasonlót alkotott 60 literben, nekem nagyon tetszik mindkét megvalósítás.

Az első 8. percnél kezdődik.

Csak azt nem sikerült megfejtenem, hogy a hátsó stem-ek mibe vannak ültetve

A második 13. percnél kezdődik.
 
Utoljára módosított:
Ha valami hasonlót kellene alkotni 2:1-hez hossz-szélesség arányban, 60 centiben, ti milyen növényeket használnátok? Egyáltalán, megpróbálnátok? És ha igen, hogyan?

Valami ilyesmiben gondolkodom én is 120x45x45-ben, bár növényeken még nem , gondolkodtam, weeping mohám van, úgy hogy az ágakra biztos ez kerül. Többiért meg meglátogatom a GA-et, és kiderül mi van készleten ami passzol. Bevallom őszintén, nem csak a látvány miatt tetszik hanem költségkímélő is szerintem mivel nem kell annyi talajt venni hozzá, hasonló kövem meg van ;), illetve a táptalaj, homok is már itt van a szekrényben (egyenlőre ismét technikai vonalon tervezgetek, mivel mindig is utáltam vizet cserélni)
 
Igen, egyetértek, hogy ezt nem lehet kicsiben megcsinálni.

a Wolinskinek van néhány ilyen szigetes kisebb akváriuma, amik szerintem nagyon izgalmasak,

Respect Wolinskinek, de szerintem nem ezek a csúcs munkái. Nekem ez a kedvencem tőle, igaz 250 literes layout:

4520.jpg


Eniac, köszi az Amano videókat. Imádom azt a természetességet, amivel ez az ember alkot. Egy cseppnyi feszültség, egy cseppnyi hezitálás nincs benne. Nézi-nézi, közben az hüvelykujját morzsolgatja mindig, (ott jön ki a chi?) aztán egy mozdulat, megfogja-megforgatja-és működik.
 
Back
Oldal tetejére