• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Saguaro Forest - Ahogyan készült út az IAPLC 2013-ig

viktorlantos

Alapító
Admin
Mivel a mostani titkos építés miatt szóba került, nekiugrottam az archív anyagoknak előásni, milyen fotók készültek a Saguaro Forest-ről 2013-ban.

Íme néhány fotó miből lett a végső fotó....

Majd Key ha erre jár kommenteli esetleg :)

Szerintem több olyan fotó van amit még ő sem látott, vagy elfelejtett időközben.

A hardscape építésről nincs is igazán fotónk. A hegyomlás egyszercsak ott volt az akváriumban és szuperül festett a bal oldal.


In the making of Saguaro Forest
by viktorlantos, on Flickr

Balázs itt már a drótvázas kaktusz modelleket próbálgatta. Szó volt róla, hogy a kaktusz formákat kerámiából legyártatja, de a végén a mezei műanyag bevonatos drót lett, amit kertészeti kötözővel beburkolt. Itt még nem volt eldöntve hogy milyen moha legyen. Ezért Riccardia mohával próbálta eleinte


In the making of Saguaro Forest
by viktorlantos, on Flickr

Egész csini volt felöltöztetve a váz....


In the making of Saguaro Forest
by viktorlantos, on Flickr

Egy kis perspektíva...


In the making of Saguaro Forest
by viktorlantos, on Flickr

Kis kaktuszok nagy kaktuszok.... a térérzet miatt


In the making of Saguaro Forest
by viktorlantos, on Flickr

Itt parkolt a különítmény, amíg a harscape legó ment. Ezek a vázak már Cladophora-val voltak bevonva. Végül ezt választotta Balázs a kaktuszokhoz. Sem ezt sem a Riccardiat nem kellett volna nyírni valószínűleg a fotózásig, de ez biztosabbnak tűnt.


In the making of Saguaro Forest
by viktorlantos, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Időközben be is ültette az akváriumot.... és elkezdődött a nevelés


In the making of Saguaro Forest
by viktorlantos, on Flickr

A kezdeti látvány még a gyér növényzettel. És néhány teszt hardscape elemmel ami csak ideiglenesen volt az akváriumban.
MEgnéztük hogyan fest majd az egész fehér háttér előtt


In the making of Saguaro Forest
by viktorlantos, on Flickr


In the making of Saguaro Forest
by viktorlantos, on Flickr

3 hónap múlva az akvárium már teljesen más képet mutatott


In the making of Saguaro Forest
by viktorlantos, on Flickr

És elkezdődött a fotózás a versenyre a felkészülés után....
 
És a végső kiválasztott fotó ami végül a legjobb Magyar eredményt hozta idén.


Saguaro Forest. IAPLC 2013 rank number 46
by viktorlantos, on Flickr

A projekt tanulságos volt több szempontból is, de összeségében B-nek igaza volt, hogy valami teljesen szokatlant, valami újszerűt csinált akár olyan áron is hogy ő maga készítette a kaktusz vázakat.

Vicces, hogy amióta ment az akvárium kismillióan akarták már megvenni a kaktuszokat. És sokan bele is vágtak hasonlóan valami Cladophora projektbe.

Voltak nehéz időszakok az elején amíg beállt az akvárium, mert a Cladophora miatt kemény algásodás volt. Végül az Amano, Black Molly és a sziámi csapat nyert... na meg a karbantartók.... :)

A kaktuszok már túl vastagok lettek a fotózásra, szerintem picit elvesztették a formájukat, de nyírni képtelenség lett volna. Végül néhány változtatás még volt az utolsó hetekben és kialakult a letisztult kép amit fent láttok.
 
Utoljára módosított:
Perfekt ez az akvárium,tök jó látni,hogy miként is készíttette el Balázs.Vik azonban te sem vagy semmi ,hogy éjjel még azért 8 perc alatt összedobtad ez az összefoglalót nekünk.Köszönjük:)
 
Nem semmi. Én mondjuk láttam üresen, talán valami műanyag kígyó is volt bele rakva :D (vagy van róla ilyen kép?) Régen volt, mostanában az 1 hete történtekre sem emlékszem...
Viszont a hajszárítós ötletért köszi :) Jót nevettem, de igazatok van.
 
A hajszáritók rögzítése nagyon komoly volt:D
Jó volt visszanézni a történéseket:)
Kár, hogy annyira nem sikerült titokban tartani a bolt miatt. Gondolok itt elsősorban az ötletlopásra(HR kolléga) és a meglepetés erejére.
 
Na minden kivänsägom igy es ilyen gyorsan tejesüljön!Varäzslatos.Vik eztenyleg gyors volt.Tegnap este kb ejfel utän irtam erröl az akirol,es most reggel mär olvasom,es tanulmänyozom a kepeket!KÖSZI.
 
Láttam végig élőben, de azért ezt még így is jó itt látni. AGA-n Karen Randall megjegyezte, hogy jó-jó, de azért a sivatagban nincs ennyi növény és igaza van. Nézzétek meg ezt a két képet. Melyikre mondanátok, hogy valósághűbb?

In the making of Saguaro Forest
by viktorlantos, on Flickr

Saguaro Forest. IAPLC 2013 rank number 46
by viktorlantos, on Flickr

Ahogy görgettem lefelé egyből azt gondoltam, hogy "Na ezt kellett volna küldeni", mert nem olyan egészséges minden növény, kicsit barnásak, kókadtak, de pont úgy, mint egy igazi sivatagban.

BTW, gratulálok B. az ötlethez és a megvalósításhoz. (y)
 
Nekem is a fenti jött be jobban, pedig hányszor vissza lettek gyapálva a növények, hogy ne teljes zöld legyen....

Ha még a jobb oldali ördögszekerek meg lettek volna csinálva a hajszálvékony red moorból, simán mehetett volna versenyre. Persze akkor meg a fiatal növényeket szólták volna meg :)

Most nézem a fenti képen jobb oldalt még bent vannak a Riccardia oszlopok. Ez is téma volt hogy melyik valósághűbb akkoriban :)
Merthogy a Cladophora picit lebarnult beültetés után.
 
Dani, teljesen egyetértek veled!!! A kopárabb nagyobb hatású lett volna, kifejlettebb kaktuszokkal! Mondjuk az IAPLC fotó sem rossz ;)
 
David Attenborough számtalan filmje példázza, hogy a sivatag nagyon is lehet ilyen. Csak ugye ott nem beszélhetünk folytonos ciklusokról ami a rendszeres esőket is előre jósolná a növények számára....éppen ezért vannak tele a sivatagok speciálisan erre az éghajlatra alkalmazkodott növényekkel.

Példa: Atacama-sivatag, de elég csak a google-t, youtube-t felkeresni ez ügyben.

Tehát a fenti kép nagyon is helytálló lehet, ha jókor jár arra az ember és épp van nála egy fényképező.
 
David Attenborough számtalan filmje példázza, hogy a sivatag nagyon is lehet ilyen.
Szerintem egy ilyen versenyen fontosabb a növények jó kondíciója. Lehet élethűbb az első kép, de nem elképzelhetetlen a második sem, igaz, nem ez jut az ember eszébe először. Viszont a növények...
Többek között az egyik bajom a HR kaktuszossal is az, hogy a növények tekintetében elég karcsú, a háttér borzalmas, a fotó is gyenge...Biztos tök élethű egy sivatagban miután lement a nap, de az akvakertészet egészséges növények nélkül nem sokat ér. Balázs talált egy olyan témát ami nem minden napi és ezt egészséges növényekkel is tudta hozni. Nekem pont ezért tetszik. Egyáltalán nem zavaróak a növények. Lehet picit átesett a másik oldalra már, de csak egy hajszálnyit :)
Nem tudom mennyire díjaznának egy jó kis sziklás elrendezést, ami tök élethű mert kopár az egész, de növény meg nincs benne. Vagy kihalt erdő.
 
Sokáig tartott de beszúrok 2 képet. Ebből látszik, hogy a HR srác is elengedhette volna kicsit magát.
A HR feeling
saguaro1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Balázs feeling: (sajnos a vörös szikla hiányzik, de remélem érthető)
saguaro2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Apropó Viktor, beszúrhatnád még a kaktusz medálos képet is a végére :) Érdekelne, kitől kapta ha van története.
 
Ahh, megtaláltam a megfelelő topicot. El tudja nekem árulni valaki, hogy ezek milyen kövek, amik az akiban vannak?
 
A fotózás napján....


In the making of Saguaro Forest
by viktorlantos, on Flickr


In the making of Saguaro Forest
by viktorlantos, on Flickr


In the making of Saguaro Forest
by viktorlantos, on Flickr


In the making of Saguaro Forest
by viktorlantos, on Flickr

Az erős háttérvilágítás miatt kicsit kivékonyodtak a kaktuszok. Pont amennyire kellett.
Itt milyen fotos lämpäk vannak?En is igy tervezem az aki fotozäsät!" Solär+kiegeszitö lämpäk,termeszetesen hasonlo kelvinü lämpäba gondolkodom!
 
Back
Oldal tetejére