• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Running up that Hill

Szerintem a szín spektrummal van a baj. Ez a helyzet van nálam is a egyik wabinál. Túl hideg a fényi. Valami melegebb, és erősebb fényi kell neki.
Lehet, sőt, bizti, hogy igazad van. Csak akkor valami íróasztali lámpát is kell majd vennem. Milyen izzót javasolsz, @SMAdrián ? (A Philips tornado-t már nem lehet kapni, pedig az nagyon jó volt.)
 
Lehet, sőt, bizti, hogy igazad van. Csak akkor valami íróasztali lámpát is kell majd vennem. Milyen izzót javasolsz, @SMAdrián ? (A Philips tornado-t már nem lehet kapni, pedig az nagyon jó volt.)
Szia!
Javasolni nem tudok, mert is még tesztelték. Nem tudom, már hány izzónál tartok. Tegnap előtt vettem megint 2 ízzót 1920lm. Egyik 6500k,a másik meg 4100k. A 6500,meg is bukott bekapcsoláskor.
 
Valamivel túl vagyunk a 3 hónapos koron, így időszerű volt füvet nyírni.
Eddig, a kövekre kúszó HC szálakat csipesszel vettem ki. Egy dobozkában használt Amazoniát felhasználva próbáltam DSM módszerrel életben tartani, sikerrel.
HC 02.jpg

Ezen felbuzdulva a sok nyesedéket egy másik dobozban igyekszem nevelni.
HC01.jpg

Végül egy totál a kicsit megkopasztott hegyről.
Hill.jpg

Köszönöm, hogy benéztél. :)
 
Én is tervezek valami wabi cuccot össze hozni.Melyik világítás lett végül is?
Mennyit világítasz neki?Maradt a 12 óra?
 
Én is tervezek valami wabi cuccot össze hozni.Melyik világítás lett végül is?
Mennyit világítasz neki?Maradt a 12 óra?
10001 bocsánat @tibicuk de a hozzászólásodról nem kaptam értesítést.

Még mindig az a lámpa világít 10 órában.
Most már az üvegtetőt is levettem, így is szépen elvan.
 
A levendula szörp és sör kombó mellett mennyit változott mostanság a kis wabid? Látszódnak még a kövek, vagy spiderpuli lett belőle és mindent ellepett a dzsungel?
Nem sokat, mert még mindig az a pilács világít. (Tudod, kényszerből az ONF a tangerine-ek fölé került.)
Sajnos az egyik karbinál elvesztettem az egyensúlyomat, és beleestem a wabiba, és az egyik követ teljesen benyomtam az aljzatba. :confused:
Igyekeztem helyrehozni, de azért látszik, hogy beletenyereltem:
IMG_1914.JPG IMG_1915.JPG IMG_1916.JPG
 
No elemezzük ezt egy kicsit ezt a mondatot! 👓
Ha karban tartod a Wabit, akkor ugye nincs mivel kapaszkodni, ilyenkor meg az ember lánya könnyen beleesik mindenkibe, főleg ha az egyik követ... :p
No de a lényeg, hogy nem lett nagyobb gond. Több is veszett már a kutya, és habzik a szája! ;)
Amúgy meg szépen alakul ez. Talán hátra kellene egy kis Hra! (vagy HM ha zöld vagy)
 
No elemezzük ezt egy kicsit ezt a mondatot! 👓
Ha karban tartod a Wabit, akkor ugye nincs mivel kapaszkodni, ilyenkor meg az ember lánya könnyen beleesik mindenkibe, főleg ha az egyik követ... :p
No de a lényeg, hogy nem lett nagyobb gond. Több is veszett már a kutya, és habzik a szája! ;)
Amúgy meg szépen alakul ez. Talán hátra kellene egy kis Hra! (vagy HM ha zöld vagy)
A konyhaasztalon van, egyenlőre. Annak szoktam támaszkodni, de csúszott a terítő, én meg dőltem. A követ meg szeretem, na. :D
Myriophyllum guyana-t szeretnék, hogy egy kis fenyves fílinget vigyek a hegyoldalra. Kétszer is próbáltam, de hamar megadta magát.
Persze ez csak akkor válik valóra, ha egyszer (megint) lesz egy normális pilácsom.
 
Ajjaj! De rég írtam ebbe a naplóba!

Időközben felütötte fejét a cyano a hegyen, és biza nem volt ínyemre.
@Zuzmi tól még tavaly kaptam erre való orvosságot, de csak most jutottam el addig, hogy a kezelést megkezdjem.
Megjegyzem, egy akvarista második legfőbb erénye a leleményesség (jegyezd fel @Bálint Nagy :D). Múlt szombaton, amikor fórumangyalkáim megint eljöttek, hogy megejtsék a heti vízcserét @star67 meglepett egy kütyüvel:
freppe.JPG
Még mielőtt valaki azt hinné, hogy capuccinohoz használok ilyesmit, le kell lohasszam a lelkesedést. Egy ilyen szerkezet kiváló antibiotikum, vagy GH+, stb. tökéletes feloldására 2 dl vízben. (Aki meg ismer, tudja, több olyan dolog van amit nem tudok megtenni a baleset óta, mint amit igen.)
Szóval antibiotikum be a pohárba, rá kis RO és zümike bekapcs. 1 perc alatt kész volt a koktél, amit rá is öntöttem a hegyre.
hill.JPG
Éjszakára hagyom hatni a koktélt, majd holnap leszivornyázom.
Nagyon remélem, hogy egy kezelés elegendő lesz. Drukkoljatok Ti is, lécci.

Köszönöm, hogy virtuálisan megmásztad a Hegyet. :)
 
Utoljára módosított:
Anno volt ugye cyano. Szerencsére már abszolút múlt időben lehet beszélni róla.
Nagy változás nincs. Az viszont érdekes, hogy indítás óta egyetlen egyszer kellett a pázsitot metszenem, az MC azóta is lapul. Asszem ezzel a wabival akaratlanul is sikerült egy über low maintenance üveget összeállítanom. :D
IMG_1601.JPG IMG_1602.JPG

Köszönöm, hogy felszaladtál a hegyre. :)
 
Anno volt ugye cyano. Szerencsére már abszolút múlt időben lehet beszélni róla.
Nagy változás nincs. Az viszont érdekes, hogy indítás óta egyetlen egyszer kellett a pázsitot metszenem, az MC azóta is lapul. Asszem ezzel a wabival akaratlanul is sikerült egy über low maintenance üveget összeállítanom. :D
View attachment 148458 View attachment 148459

Köszönöm, hogy felszaladtál a hegyre. :)
Lehet, hogy éjszaka lelegelik valakik a gyepedet? :) Legalább nem kell állandóan nyesni! ;)
 
No, végre megszülte az EAPLC az eredményt minden kategóriában.
Mivel a fckn Covid sokat kivett belőlem, gondoltam, hogy benevezek a kis kockámmal.
Általában mindenkinek van egy célja (első 3, első 100, stb.), nekem csak annyi volt, hogy ne diszkvalifikáljanak. Kérdezhetné Bármelyikőtök is, "Nademá miért?!?"
Egyszerűen csak annyira akartam kilépni a komfortzónámból, hogy kizökkentsen. Másfelől még soha nem neveztem versenyre, akkor ezt is ki szerettem volna próbálni. Neveztem az EAEC-re (amit nem minősítenék, mert minden kategóriában csak 10-et rangsoroltak, a többit a mai napig, sőt, a világ végéig sem fogja megtudni a teljes eredményt).
Egyúttal az EAPLC-re.
Itt szeretném megköszönni @kunakos segítségét, hogy elkészítette a versenyfotót! 😘
Gratula @keszalvo Viktor a Little Green-hez!

Mivel mér rég üres az üveg, megkérlek @inadsz @danyi03 @viktorlantos , hogy ezt a naplót helyezzétek át a befejezettek közé. Köszönöm a segítséget. 🤟
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére