• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rocky Mountains

Muki

Főkertész
Elérkezett az idő, hogy a Hide&Seek napló lezárását követően egy új medencében kialakítsak egy új hardscapet. Nyáron Makarskán nyaraltunk Horvátországban és nagyon megtetszettek a hatalmas hegyek, sziklafalak. Ezért egy sziklás összeállítást próbálok meg összehozni.

A tervezett technika:

Medence:
60x30x33 opti akvárium (60 liter)
Világítás: QUAD T5 2x24W 6500K +növényes lámpa
Szűrés: 2 db Atman AT-3335 (600 l/h) külső szűrő sorba kötve
Szűrőanyagok:
Első szűrő:
Alsó tálca: Szivacs, Kerámia gyűrűk
Felső tálca: Lávakő, Perlon​
Második szűrő:
Alsó tálca: Szivacs, Substrat Pro
Felső tálca: Substrat Pro, Perlon​
CO2: Magasnyomású rendszer
Talaj: JBL Aqua Basis Plus + ADA Amazonia

Dekoráció:
Fakő (kristályos mészkő)

Növények és halacsok: még nincs eldöntve :)

A tervezett elrendezés:
Talaj hiányában tőzeggel kísérleteztem, remélem ha megérkezik GA-ba az Amazonia, azzal könnyebb lesz dolgozni. Gondolkodom még dekorhomok elhelyezésén is, de lehet inkább teleültetem növényekkel. ;) A sziklák kicsit csillognak, remélem a víz alatt nem fognak. :)

Ötleteket, kritikát szívesen fogadok. Sajnos a kép nem adja át a lejtést, élőben valahogy az egész szebb. :)


New_Hardscape
by xxMuKixx, on Flickr
 
Víz alatt elmúlik pár hét után a csillogás ;)
Emelném még a talajt hátrafelé, de lehet hogyha lentebbről lenne fotózva akkor látszana rendesen az emelkedés.
 
Tök jó! (y) Egy picit én is emelném hátrafelé a talajt, és ha már így is ilyen közel vannak a kövek az üveghez, akkor ott feltölteném azt a részt is (üveg és kő között) majdnem a kövek pereméig földdel, és akkor ott is be lehet szépen ültetni.
Meg még egy gondolat, ha sorba kötöd a szűrőket, és az elsőben főleg mechanikai szűrés van, akkor a másodikba csak substrat prot tegyél, semmi mást. Nagyon meg fogja hálálni az aki. :)
 
Köszönöm az ötleteket, mindenképpen lesz még finomítva az elrendezés, főleg ha megérkezik a talaj. :) Ami a képen nem látszik, mert úgy vágtam meg a képet, hogy az akva elejénél kb 4 cm a talaj magassága, csak mivel nem vettem ki az akváriumot a gyári karton aljából ezért azt levágtam. Remélem hamarosan jön talaj GA-ba és el tudom kezdeni az építést élesben. :)
 
Btw Gábor, szerintem ilyen szűrésnél meg high-tech cuccnál leválthatod az a csodarózsaszín csövet is 6500K-sra! Nyílván az messze a legjobb plusz fotózásnál is sokkal szebb színe lesz mindennek mint azzal a lilás cuccal. (nálam is így működött(y)).
 
Btw Gábor, szerintem ilyen szűrésnél meg high-tech cuccnál leválthatod az a csodarózsaszín csövet is 6500K-sra! Nyílván az messze a legjobb plusz fotózásnál is sokkal szebb színe lesz mindennek mint azzal a lilás cuccal. (nálam is így működött(y)).

Olvasol a gondolataimban, már a cső is beszerezve. ;)
 
Na hogy halad a projekt?
Kicsit sok volt a meló mostanában, nem volt időm sajnos sem a hobbira, sem pedig a fórumra. :(

Nem volt egyszerű a történet, készítettem egy szűrőt első körben. Egy fagyis dobozt kifurkáltam 4-es fúróval jó sűrűn, majd ezen átszitáltam ez egészet. Így a táptalaj nagy része külön került.

Ezt követően egy nagyobb lyukú tésztaszűrőn szitáltam át az egészet, majd egy nagyon finom szűrűn, hogy a portól teljesen megszabaduljak.

A talajban még így is maradtak táptalaj darabkák (ezeknek a mérete teljesen megegyezik az amazonia szemcseméretével), így ezeket benne hagytam.

Most, hogy kész a hardscape, a felső rétegről csipesszel leszedegetem a táptalaj darabkákat. :) Ez még egy kis türelmet kíván tőlem. ;)

szerinted hogy halad szegény azzal a 15-18 liter keverékkelo_O én azt mondom kérdezd meg úgy 6-8 hónap múlva:whistle:
Elkezdtem egyenként kiszedegetni, de rájöttem, hogy nem rendelkezem egy budhista szerzetes türelmével, így megpróbáltam kreatívan megoldani. Viszonylag jól sikerült. :)
 
Back
Oldal tetejére