• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Rocky Garden (84l)

12 db vörös neon, illetve 1 db vörösorrú pontylazac - kéne még szegénynek pár társ (kikoptak mellőle a kollégák), de csak 1 fajta rajhalat szeretnék, úgyhogy ő már magányos harcos marad. Van még 5 db amano és neocaridina davidiből jelenleg úgy 15-20.
Ok! Köszönöm.
 
de én egy szivacsot tettem az akvaüveg pereme és a lily üveg közé, hogyha a korongok elengedik az üveget, akkor egyrészt ne törjön a lily, másrészt ezzel együtt ne pumpáljon ki a hálószobába úgy 40 liter vizet.
Nem próbáltad még a szilikon csöves megoldást? Egy kis daradot levágsz, keresztbe is elvágod és felpattintod a kérdéses szakaszra. Ha leesik a peremére, nem törik sem a lily, sem az akva pereme. 🙂
 
Szerencsed volt hogy csak a szivacs volt. Es igen tud csopogve ereszteni. Nekem egy 30 literes akvanak lehetett vacak a ragasztasa, mert atette valami zoldes alga magat a szilikonon es konkretan azt vettem eszre, hogy minden nap torolgetem de csak kibuggyan valami par csepp az egyik saroknal. Nem lattam mi, Gyukker mondta, hogy toljak moge egy tukrot es ugy lattam meg a gondot. Az egyik naplomban meg is van. Amugy egy masfel eves GA-s optiwhiterol beszelunk.
 
Szerencsed volt hogy csak a szivacs volt. Es igen tud csopogve ereszteni. Nekem egy 30 literes akvanak lehetett vacak a ragasztasa, mert atette valami zoldes alga magat a szilikonon es konkretan azt vettem eszre, hogy minden nap torolgetem de csak kibuggyan valami par csepp az egyik saroknal. Nem lattam mi, Gyukker mondta, hogy toljak moge egy tukrot es ugy lattam meg a gondot. Az egyik naplomban meg is van. Amugy egy masfel eves GA-s optiwhiterol beszelunk.
Nem nyugtattál meg:)
Egyébként is az üvegtörés a legnagyobb félelmem, mivel egy 10. emeleti lakásban lakunk, így ha mi úszunk, akkor az alattunk lakók is.
Ugyan csak 84l-es a motyó, de ha elpukkan, akkor valamennyi gondolom lecsorogna belőle a 9. emeletre.
 
Nem nyugtattál meg:)
Egyébként is az üvegtörés a legnagyobb félelmem, mivel egy 10. emeleti lakásban lakunk, így ha mi úszunk, akkor az alattunk lakók is.
Ugyan csak 84l-es a motyó, de ha elpukkan, akkor valamennyi gondolom lecsorogna belőle a 9. emeletre.
Bocsanat. Nem azert irtam, hogy "idegallapotba keruljel" :ROFLMAO: Biztosan a szivacs volt, csak kerdezted tud e csöpögni az akvarium.🤷‍♀️ Hat tud. Na nem offolok tovabb. Szurkolok az akinak, hogy osszekapja vegre magat a novenyzet!;)
 
Jól áll neki a távolság egyelőre, csak sok karbantartással néz ki vállalhatóan.
A kövek és az üveg is gyorsabban zöldül a kelleténél és a lassú növényeken is ott van. Szerencsére a növények azért fejlődnek, a Lilaeopsis kivételével. Kiszedni már nem fogom, így is folyton küzdök az előregördülő talajjal.
A Glosso most már nagyon gyorsan terjeszkedik, elindult hátrafelé is, hagyni fogom belenőni. Kövekező takarításnál már megpróbálok nekiesni a mulmozóval, eddig féltem hogy felszedném vele gyökerestől.

IMG_20220113_151903.jpg
IMG_20220113_151958.jpg
IMG_20220113_152018.jpg
IMG_20220109_132916.jpg
 
Jól áll neki a távolság egyelőre, csak sok karbantartással néz ki vállalhatóan.
A kövek és az üveg is gyorsabban zöldül a kelleténél és a lassú növényeken is ott van. Szerencsére a növények azért fejlődnek, a Lilaeopsis kivételével. Kiszedni már nem fogom, így is folyton küzdök az előregördülő talajjal.
A Glosso most már nagyon gyorsan terjeszkedik, elindult hátrafelé is, hagyni fogom belenőni. Kövekező takarításnál már megpróbálok nekiesni a mulmozóval, eddig féltem hogy felszedném vele gyökerestől.

View attachment 161577
View attachment 161578
View attachment 161579
View attachment 161583
Nagyon szépek a fotók. Gratula. A bucek le lettek ültetve? Birják a leültetést is?
 
Nagyon szépek a fotók. Gratula. A bucek le lettek ültetve? Birják a leültetést is?
Csak látszólag vannak ültetve, a rizómák a talajon/picivel a talaj fölött vannak, csak az apró szálak nyúlnak le. Hozzáragasztottam őket apróbb lávakőzúzalék-darabokhoz, azok tartják lent.
Bár szerintem most már annyi új szál nőtt a talajba, hogy maguktól is ottmaradnának.
 
Csak látszólag vannak ültetve, a rizómák a talajon/picivel a talaj fölött vannak, csak az apró szálak nyúlnak le. Hozzáragasztottam őket apróbb lávakőzúzalék-darabokhoz, azok tartják lent.
Bár szerintem most már annyi új szál nőtt a talajba, hogy maguktól is ottmaradnának.
Kösz az infót. Én is így gondoltam. Szuperül néznek ki.
 
IMG_20220309_160158.jpg

Az előtérben több helyen elkezdett felszakadni a Glosso...úgy ahogy volt a kövek szélének kezdetéig felszedtem az egészet.
Sokkal lazábban tartanak a gyökerei, mint mondjuk egy Monte Carlonak. Gyakorlatilag a talajszemcsék alig jöttek fel.
Szerintem nem is fogom nagyon nyírni, hanem amikor már túl sűrű, akkor inkább felszedem.

IMG_20220309_160307.jpg

Középen szerintem nagyon jól mutat együtt a Rotala Goias-szal, összefonják egymást.

IMG_20220309_161544.jpg
IMG_20220309_163401.jpg

A Rotala Florida nagyon szép, csak nem jó helyre ültettem. Túlságosan hátul van, az üveggel szemben nem látszanak szépen a színei, csak felülről.
A Bucék helyére fogom tenni a középtérbe.
 
Back
Oldal tetejére