• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Rocks in the green

nato

VIP kertész
Utoljára még berendezem a "slim" akváriumom.
Ezúttal egy sziklás, dekorhomokos scape-t készítek.

Száraz adatok:

Akvárium: 80X30X40 (hossz, mélység, magasság) 96 liter.

Technika:
- szűrés : Atman 3337 (1000 l/h) --- 1 liter Siporax, 4 liter Matrix, 100 gr. Seachem Purigen
- Világítás : HQI 150W
- Co2 : Nagynyomású rendszer: 5 kg.os palack, diffúzor/Reaktor
- Víz: RO + csapvíz.
- Tápozás: Drak

Layout:
- sziklák (sósavval kezelve).
- layout emelés: lávakő+hungarocel
- táptalaj: Tropica
- talaj: Tropica
- dekor: mosott folyami homok

Növények:
- MonteCarlo
- eleocharis parvula
- Eleocharis acicularis
- Rotala rotundifolia
- Rotala sp. Green
- (megmajdmégkitudja)

Halak/garnélák:
- néhány Galaxy Razbóra
- 9 db Indiai üvegsügér
- 4 db Algázó Anci
- kb 30-40db redcherry garnéla (kaja takarítók)
- 1db árva Citrom lazac.
 
Utoljára módosított:
néhány kép a restartról:
Az ideiglenes élőhely a halaknak és garnéláknak, egy 150 literes akvárium:

IMGP6668_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Viszlát régi scape:
IMGP6669_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Holnap... vagyis ma, bekerül a táptalaj és a talaj, valamint a dekorhomok, és elkezdem beültetni a növényeket.
 
Szia!
Nem lesz baja a szűrődnek, hogy a vízszint felett van?
Kíváncsian várom az új scapet.

üdv
 
Szia!
Nem lesz baja a szűrődnek, hogy a vízszint felett van?
Kíváncsian várom az új scapet.

üdv
Köszi!
Azon a képen még fölötte volt épp, de utána töltöttem még bele vizet. Azóta is szépen működik.
 
Igen az már ilyen évek óta, eddig nem volt vele probléma.
Ez megnyugtató. Az átalakítások, költöztetések mindig rejtenek veszélyeket (mozgatjuk az akksit, a fém állványhoz hozzákoccan véletlenül, ...), féltem, nehogy most pattant volna meg.

A köveket körbevevő átlátszó műanyag lapkák a leendő aljzat szakaszolását fogják ellátni?
Hogy állsz a berendezéssel?
 
Ez megnyugtató. Az átalakítások, költöztetések mindig rejtenek veszélyeket (mozgatjuk az akksit, a fém állványhoz hozzákoccan véletlenül, ...), féltem, nehogy most pattant volna meg.

A köveket körbevevő átlátszó műanyag lapkák a leendő aljzat szakaszolását fogják ellátni?
Hogy állsz a berendezéssel?

Igen, azért kell, hogy ne keveredjen a két féle talaj (Tropica és dekorhomok). Bár most, hogy beraktam a homokot is, látszik, hogy elkerülhetetlenül összekavarodik. Ezzel még lesz szívás, de majd ha mindent beültettem megpróbálom nagyjából a határokat kitisztítani.
Jelenleg fel van töltve a talaj, és a beültetés nagy része megvan, félig feltöltöttem vízzel az akváriumot, és bekerült egy kis belső szűrő jobbhíjján... Holnap befejezem az ültetést, cserélek vizet (a régi akvárium vízből is kap, elindítom a Co2-t, elkezdem a tápozást, és aztán kiszemelek egy próba garnélát, akivel letesztelem, hogy mennyi az ammónia... ha a garnéla nem mutat túlzott elhalálozást :D akkor jön még egy vízcsere, visszateszem a régi víz maradékát, visszapakolom a nagy szűrőt, és a többi élőlényt is.
 
Igen, azért kell, hogy ne keveredjen a két féle talaj (Tropica és dekorhomok). Bár most, hogy beraktam a homokot is, látszik, hogy elkerülhetetlenül összekavarodik. Ezzel még lesz szívás, de majd ha mindent beültettem megpróbálom nagyjából a határokat kitisztítani.
Jelenleg fel van töltve a talaj, és a beültetés nagy része megvan, félig feltöltöttem vízzel az akváriumot, és bekerült egy kis belső szűrő jobbhíjján... Holnap befejezem az ültetést, cserélek vizet (a régi akvárium vízből is kap, elindítom a Co2-t, elkezdem a tápozást, és aztán kiszemelek egy próba garnélát, akivel letesztelem, hogy mennyi az ammónia... ha a garnéla nem mutat túlzott elhalálozást :D akkor jön még egy vízcsere, visszateszem a régi víz maradékát, visszapakolom a nagy szűrőt, és a többi élőlényt is.

Revidiálnám az álláspontomat:
A külső szűrőt hamarabb vissza kell tennem az új akváriumba, különben az a gyanúm, hogy az eleinte magas ammónia szint miatt a garnélák nem preferálnák a környezetet. Megpróbálok minél sűrűbben vizet cserélni a betelepítés után, de ehhez akkor is kell a jó szűrés.
Szóval a dilemma az, hogy ha a 150 literesből kiveszem a szűrőt, mit fognak szólni a halak és garnélák ehhez, és meddig viselik el az ammónia növekedést...
Előnyömre szól, hogy viszonylag kevés halam van most (6db galaxy razbóra, 7 indiai üvegsügér) plusz vagy 40-50 garnéla. Ezeknek a 150 liternyi vízmennyiség sokáig elég lehet szűrés nélkül is, feltéve, hogy mondjuk cserélek is vizet addig az 1-2 napig, amíg visszakerülhetnek az eredeti medencébe.
 
Nagyon tetszik!
Azért kiváncsi vagyok, hogy a hajtóanyag milyen hatással lesz a víz paramétereire?:D
 
Mivel ülteted az MC-t? Én szálanként 2 centis darabokat is benyomtam az environmentbe - sikerrel.
Pici csipesszel :)
Az a helyzet, hogy szép nagy szőnyegben kaptam az MC-t, és szerettem volna legalább 3-4 cm2-es darabokban elültetni, de persze ez nem sikerült, úgyhogy kissebb csoportokra szedtem, és persze szálaztam is vele... Most még elég kuszán néz ki, de ha megtapadnak a gyökerek, majd csinálok egy nagy nyírást, és utána már szépen lehet formálni.
 
Back
Oldal tetejére