• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Riverbed

longika

Főkertész
Jo napot. Ujra itt. Roviden a sztori mi tortent a Island scape ota. Azt a scapet megette a fonalalga aminek nem birtam rajonni az okara, persze idohiany miatt a vizcserek sem mentek, tapozast Seachemmel keptelen voltam beloni. Ugyhogy szetszedtem es uj scapet epitek.

A mostani scape lenyege hogy konnyen karbantarthato legyen. Iwagumi szeruseg lesz, novenyestiesben lehet kicsit elfogok terni tole.
Egyik tavaszi kirandulasomkor osszeszedtem egy nagy adag kovet egy hatalmas kiszaradt vizmosasbol, ez lesz az alap. Semmifele fa nem kerul bele. Novenyesitesnel parvula mini lesz az alap aztan a tobbit meg majd meglatjuk.
Jelenleg ugyerzem ez lesz az utolso akvariumom, lehet ezutan feladom vagy valtok reefre. Mar az osszes scape tipust kiprobaltam, szoszoltem a hardscappel rengeteget aztan az alga mindig es az idohiany mindig keresztbe huzta a dolgot.
 
Hardscape:

IMG_4841.jpeg
Semmi komoly, bedobaltam a koveket talan max 30 perc alatt. Gyujtott kovek, szerintem kemenyiteni fognak. De nalunk rendes bolti kovekben alig van valasztek. Novenyesites utan meg lehet mennek bele kisebb kavicsok es kovek.
Novenyek uton, szurom most all, szoval totalis ujra inditas lesz. Elso korben talan nem teszek vissza a regi novenyekbol, hatha meguszom fonal nelkul. Tapozasnal lehet vissza terem ada ra.
 
Hardscape:

View attachment 177133
Semmi komoly, bedobaltam a koveket talan max 30 perc alatt. Gyujtott kovek, szerintem kemenyiteni fognak. De nalunk rendes bolti kovekben alig van valasztek. Novenyesites utan meg lehet mennek bele kisebb kavicsok es kovek.
Novenyek uton, szurom most all, szoval totalis ujra inditas lesz. Elso korben talan nem teszek vissza a regi novenyekbol, hatha meguszom fonal nelkul. Tapozasnal lehet vissza terem ada ra.
Oda vagyok a gömbölyded köves szképekért! :love:
Ha még egyszer kezdhetném...
 
Szerintem a növényest nem tudja a reef pótolni… Ez személyes vélemény. Ráadásul, ha időhiánnyal küszködsz a reef nem is a legjobb választás. Sokkal stresszesebb és több időt igényel.
 
Jelenleg ugyerzem ez lesz az utolso akvariumom, lehet ezutan feladom vagy valtok reefre. Mar az osszes scape tipust kiprobaltam, szoszoltem a hardscappel rengeteget aztan az alga mindig es az idohiany mindig keresztbe huzta a dolgot.
Bálint véleménye ütős. Elvégre tengerizik is. Azt meg nem hiszem, hogy nem lehet alacsony időráfordítással algamentest. Lusta akvakertész vagyok. 🙂
 
Ápdét:

Ment eddig egy vizcsere, lampa 6 oraban 50% on, Co szemre mert nem tudom hol a dropcheckerem. Tapban ujitottam, 2hr complete megy napi 1 ml. Egyelore nulla alga, novenyek nonek. Nem akarom siettetni a dolgot, most lassan probalok alga menteset csinalni.

IMG_4925.jpeg
Kozben a szekrenyem ajtajat is csereltem, igy megy a nappali stilusahoz:

IMG_4924.jpeg

A tervem meg az volt hogy az elozo scpaebol kimentett bucelar es anubiasokat alapos algatlanitas utan beteszem. Nos felesegem megoldotta hogy nehogy behurcoljak valami algat ugyanis az egesz novenyes edenyemet kidobta veletlenul. 😂 Ugyhogy most probalok valami voroses apro levelu zseles bucet szerezni. Illetve tovabbra is kacerkodom a gondolattal hogy teszek hatra egy rotala green/hra/macandra mixet. A baj csak annyi hogy a hra ezerszer gyorsabbab no… Szoval vagy csak hra vagy stem mix.

Ja megy annyi hogy az ebben a scapeben annyira jol sikerult a karbantartas barat scapet megoldani hogy konkretan 10 perc alatt vizet csereltem algakaparassal egyutt. Mondjuk a scape az elozokhoz kepest nem is annyira bonyolult haha😂
 
Valaki megtudja mondani nekem hogy milyen novenyek lathatoak a linkelt kepen? Foleg a magas hatter noveny erdekel, es az elso reszen a narancsos vegu.
 
Ma volt egy alapos funyiras es ritkitas mert a Helanthium kezdte atvenni az uralmat. Ezen kivul van meg pici barna algam. De egyebkent minden klappol, nem is mertem. Vilagitast feljebb vettem 70% ra es maradtam 6 oranal.
Ha lesznek megint zseles novenyek a varosban akkor tolok meg bele egy kis Blyxat es viviparat.
Koszi a beazonositasert!

IMG_4968.jpeg
 
Back
Oldal tetejére