• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Return

Erről hol találok valamit? Miben más? Latin név alapján hosszúkás levele van de nem találok semmit róla főleg nem az anubias honlapján.
Oliver Knott rakott ki róla képet valamelyik nap. Sokkal kisebb, mint a sima marsilea. Nem tudom, mikor lesz elérhető, illetve, hogy milyen igényei vannak.
 
Hogy nem láttam eddig ezt az akváriumot! Örülök, ha végre látok az enyémhez hasonlóan "lapos" akváriumot. Vadászom az ötleteket! :watching:
 
Nekem ez a marsilea még mindig nem túl tettszetős, de ha valakinek lesz vele tapasztalata akkor kíváncsian várom.
 
Hogy nem láttam eddig ezt az akváriumot! Örülök, ha végre látok az enyémhez hasonlóan "lapos" akváriumot. Vadászom az ötleteket! :watching:

Köszi, hogy benéztél. Igazából még az elődjéhez lett tervezve az üveg. Ott még ráadásul nem is volt fullra töltve vízzel.
Most meg hogy a technika adott volt ebbe kellett alkotni. Azért az új berendezésnél nem vetettem volna meg plusz 5 centit, kicsit nagyobb lett volna mozgásterem.
 
Köszi a tippeket. Néztem mindkettőt. Erősen elgondolkodtam. Az biztos, hogy kőről át kellene váltanom fára, az akiból kinyúló részekkel.
Két verzión rágódom:
  • inkább átlósabb-vízszintesebb ágas-bogas, egyik oldalon dzsungellel, másikon gyeppel, vagy
  • függőleges "fatörzs", az aki fölé nyúló résszel nano cube-os elrendezés (csak éppen a felső harmadban víz fölött...
Bár az az igazság, a "fatörzs"-höz nincs alapanyagom. :(
Az biztos, hogy egy mohás minimállal könnyebb dolgom lenne, de én dzsungelest szeretnék.
Még várok a "heuréka" felismerésre. :cool:
 
inkább átlósabb-vízszintesebb ágas-bogas, egyik oldalon dzsungellel, másikon gyeppel, vagy függőleges "fatörzs", az aki fölé nyúló résszel nano cube-os elrendezés (csak éppen a felső harmadban víz fölött...
Mind a két verzió jó lehet. Megfelelő kicsi növényekkel még a dzsungel is megvalósítható.

Ha megvan az alap koncepciód akkor már könnyebb összeválogatni az elemeket hozzá.
De ettől függetlenül jöhet a heuréka egy-egy dekorra ránézve és akkor tudni fogod hogy igen nekem ez kell.
 
Ma egy rövid de annál eredményesebb zarándoklatot mutattam be a szentélybe.
Eredményét tekintve:
BioTrace - mikro és nyomelem koncentrátum most csak 340 Ft -
BioDigest - élő baktériumkultúra most csak 390 Ft -
Green Aqua Eleocharis acicularis - zselés most csak 990 Ft -
Amano garnéla - Caridina multidentata most csak 690 Ft -
És Limnophilla aromatica-val tértem haza

Ez nyilván nyomot hagyott az akváriumban is.
A HC megkapta az első nyírását mert csak felfelé ágaskodik, és így hátha elindul oldalra. Mivel nem vagyok megelégedve a teljesítményével ezért közé tűzdeltem a parvula minit így egy versenyhelyzetet kreáltam. Még a végén jó is lehet mert most tetszik ez a vegyes gyep.

Jobb hátulról bal hátra került az éppen feltámadó Microsorum ami az ammania helyét vette át.
Ezzel egy időben a megüresedett jobb sarokba a Limnophilla kapott teret.

Ezen kívül ma vízcsere is volt, utána adalékok bejuttatása, és az új lakók triumvirátusának beköltöztetése is megtörtént.
 
Sziasztok

Rég jelentkeztem ezért itt az ideje, hogy ezt megtegyem.

Rendellenes változás nincs a növények nőnek én meg nyírom őket.
Már a HC-t is múlt héten kellet megnyírni másodjára ugyanis ő is beindult, terjeszkedik. Nem gyors ütemben de haladok a gyep felé.
Közben a parvula mini is elindult hódító útjára. meglátjuk mi lesz belőle.

Limnophila nő ahogy illik már nyírva is volt múlt héten.
Vörösödni nem igazán akart ezért egy hete extra vasat kap a medence (természetesem mg tápot:))
Már meglátszik az eredmény igaz még nem piros de bronzosodnak az új levelek.

Ami viszont semmi változást nem mutat az a crypto, ugyan olyan zöld mint eddig.

A rossz hír hogy a helenáim feladták a harcot.
Szerintem az alacsony ph-kh lehet az oka.
Ezt jelzik a hólyag csigák is mert kint vannak a vízből, viszont amikor feltornázom a kh-t egy kicsit akkor visszamásznak 2-3 napra
amíg megint el nem tűnik a kh a vízből.
 
A sok szöveg után egy kis látni való is legyen már.
https://dl.dropboxusercontent.com/u/101730752/akvárium/IMG_0921.JPG

https://dl.dropboxusercontent.com/u/101730752/akvárium/IMG_0879.JPG

https://dl.dropboxusercontent.com/u/101730752/akvárium/IMG_0878.JPG

https://dl.dropboxusercontent.com/u/101730752/akvárium/IMG_0914.JPG

A nem túl jó képekért bocsi, de legalább nem csak egy betűhalmazt láthattok.

Köszi, hogy benéztél!
 
Szia Punkdraco!

Valójában nem az itteni témában írok ide,hanem az elvihető növényekkel kapcsolatban....De oda valahogy nem tudtam reagálni.Szóval igényt tartanék rá,illetve bárkitől bármifélére....kellenek a lakók az újonnan induló akváriumba;)Illetve ha valaki tudna riccia-t....
köszönöööm:)
 
Back
Oldal tetejére