• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Return

Punkdraco

Főkertész
Sziasztok

Most, hogy már rendeződtek a dolgaim, itt az ideje a visszatérésnek.
Az előző akit muszáj voltam szétszedni, ezért az új helyen és formában kezdi pályafutását.
Az előzmények akit érdekelnének: Paludárium - Terre noire | Magyar Akvakertész Fórum

És most a műszaki adatok:
Méretek:50*35*25
Világítás: 2*20w kompakt fénycső
Szűrés: Tetra EX700 kerámiagyűrű, szivacs, lávakő, horzsakő
Táptalaj: DIY agyag, tőzeg, Scotts gyepstarter és hosszú hatású fenntartó trágya valamint horzsakő
Aljzat: HELP Advenced soil
Dekor: sárga riolit tufa és szőlő tőke
Tápozás: Mg-i tápok
Bútor: No style asztal

Tervezett növények: Anibias nana, Fontinalis sp. 'Willow', Vesicularia dubyana 'Chrismas', Lomariopsis lineata, HC, Litorella uniflora, Ammania Bonsai, Cryptocoryne petchii Pink,
Microsorum pteropus Narrow, Bucephalandra motleyana Sintang

Leendő lakókakik átmeneti szállásukon várakoznak: Hyphessobrycon amandae 10db, Corydoras pygmaeus 3db, Helena csiga 3db, Amano garnéla 2db,

És akkor egy kép a berendezésről:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/101730752/akvárium/101_1378.JPG

Kritikákat, észrevételeiteket szívesen veszem
 
Kíváncsian várom a folytatást!:)

A hegytetőre tervezel valami emers részt?
A táptalajjal volt már tapasztalatod? Nem lesz durva az akváriumba? És az mg.-i tápok?!:eek:
 
És beültetve:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/101730752/akvárium/101_1383.JPG
a micro a jobb sarokba hátra került de sajnos elég megviseltek voltak a levelei ezért szinte csak a rizóma került be. Remélem felépül majd.
 
Kíváncsian várom a folytatást!:)

A hegytetőre tervezel valami emers részt?
A táptalajjal volt már tapasztalatod? Nem lesz durva az akváriumba? És az mg.-i tápok?!:eek:

A táptalajt már használtam az előző akimban is, ez most csak a horzsakőben változott illetve egy picit több tápot kapott most.
A mg-i tápok már tesztelődtek szintén az előző setupban, teljesen jó semmi bajt nem okozott.
Bár az is igaz, hogy komolyabb garnikhoz már én sem használnám.
 
Jó lett az elrendezés, érdekes a kő színe. :)
Kicsit vaskosnak érzem az ágakat, de a formája nagyon jó lett! :) A szűrő beszívója nem kevés?
A HC-ra kíváncsi leszek. Nálam a nanoban csak vegetálgat co2 nélkül. :( Esetleg csinálhatsz belőle egy emers részt is. ;)
 
Jó lett az elrendezés, érdekes a kő színe. :)
Kicsit vaskosnak érzem az ágakat, de a formája nagyon jó lett! :) A szűrő beszívója nem kevés?
A HC-ra kíváncsi leszek. Nálam a nanoban csak vegetálgat co2 nélkül. :( Esetleg csinálhatsz belőle egy emers részt is. ;)

Szia

A beszívójának az alján telibe tudja szívni a vizet plusz a bevágásokon is. Persze ez a ferdeség még orvosolva lesz, ez most csak átmeneti megoldás.
Emers részt most nem terveztem kimondottan, de a kilógó ágak adják magukat.
 
Egy kis vízkémiai jelentés:
csapvíz: GH:14 KH:10 TDS:244 pH:7,5
aki: GH:11 KH:5 TDS:301 pH:6.8 NO2:0,2 NH4:>1,0
 
Rég jelentkeztem, ezért most megpróbálom összefoglalni az eddigi eseményeket.
Az akival minden rendben van azon kívül, hogy a bonsai semmi hajlandóságot nem mutat az életben maradásra pedig már pótoltam párszor, de mindig elmállik. A HC csak stagnál vagy amit nő azt is csak felfele pedig már 8 órát világítok.

Egyéb esemény nem nagyon van azon kívül, hogy egy csepp alga nincs sehol csak annyi ami a növényeken érkezett még az előző setupból.
És ez az igazán furcsa mert egyáltalán nem követtem semmi előírást. vizet akkor cseréltem amikor eszembe jutott. Ez volt, hogy 2-3 esetleg 4 naponta történt semmilyen rendszert nem követve.

Tápozás a 2, héttől megy carbo nélkül mert azt nem tudom időben bejuttatni.
Világítás 6 óráról indult heti 1 óra emeléssel jelenleg 8 óra.

A vízparaméterek teljesen rendben vannak a mérések alapján ezért ma bekerültek az amandák. Sajnos a 2 amano elpusztult az átmeneti szálláson ezért egyenlőre ízeltlábú mentes a tank. Pedig jól jönnének a fa takarításában.

A hetek alatt viszont felszaporodtak a hólyagcsigák a helenák örömére.
Csodálkozom is rajta, hogy miket túléltek és még gyarapodtak is a néha 5mg/L-es ammónia szint mellet.

Képet sajnos nem tudok mellékelni mert most nincs gépem ezért mindenki képzelje el amiket írtam :)

Köszi, hogy benéztél!
 
A HC-tól CO2 nélkül szerintem ne sokat várj. A bonsai-hoz is ír CO2-t a tropica, de ha még próbálkoznál, tudok adni bőven! Red Cherry-t szintén!:)
 
Algától az első 1-2 hónapban ne félj! Majd utána lehet aggódni miatta, de kívánom, hogy kerüljön el. Sajna a HC az co2 nélkül max emersen életképes. Az anubias új marsileája lehetne esetleg a kiváltója, mert ugyan ott az elatine, de az megint elég szeszélyes.
 
Igazából nem vártam, csak próbaképp ültettem be. Arra gondoltam hogy megtűzdelem elatinével és parvula minivel aztán aki erősebb az lesz az domináns és lesz egy vegyes előtér.
Azt viszont nem tudtam, hogy a bonsainak is kell co2, de szerintem itt valami más baja is van.


de ha még próbálkoznál, tudok adni bőven! Red Cherry-t szintén!

Köszönöm a felajánlást de úgy gondolom ki kell találjak valamit helyette.
Az RC-ket viszont szívesen venném, viszont már nem lakom a közelben ezért most nehézkesen tudom megoldani a szállítást. De ha esetleg tudok valami konkrétat akkor megkereslek. Most már úgyis meg kell néznem a tavadat is ;)
 
Algától az első 1-2 hónapban ne félj! Majd utána lehet aggódni miatta, de kívánom, hogy kerüljön el. Sajna a HC az co2 nélkül max emersen életképes. Az anubias új marsileája lehetne esetleg a kiváltója, mert ugyan ott az elatine, de az megint elég szeszélyes.

igazából egy barna algára azért számítottam,, de az sincs. Lehet ez a bejáratott szűrűnek köszönhető, még ha nincs is benne fullos szűrőanyag.

Elatinén gondolkodom bár egyszer már meghalt nálam egy adag.
A marsilea hogy őszinte legyek nem igazán bejövős nekem.
 
igazából egy barna algára azért számítottam,, de az sincs. Lehet ez a bejáratott szűrűnek köszönhető, még ha nincs is benne fullos szűrőanyag.

Elatinén gondolkodom bár egyszer már meghalt nálam egy adag.
A marsilea hogy őszinte legyek nem igazán bejövős nekem.
Nálam dettó ez a helyzet. Most kezd előjönni egy kis zöld pont, meg staghorn.
 
Back
Oldal tetejére