• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Púpos gyerek

Késtem egy napot a vízcserével, de ma abszolváltam. Cseréltem perlont a szűrőben, mert csökkent az áramlás, elég trutyis volt. A leengedett vízzel átöblítettem a kazettákat, meg kimostam a vödröt.
Csere után pár órával:
KH: 6
GH: 6
Ph: 7.5<- Hiába az esővíz, nem tudom lentebb hozni.
 
A barnás vonalat hh elengedted? :) (Amúgy mind2 "formája" tetszik, csak kíváncsi vagyok, hh átálltál :) )

Kicsit tényleg lemaradt a fontossági listán a barnítás, egy darabig raktam bele leveleket, színezett is, de nem volt elég, illetve a csigák jól felhíztak rajta, meg a szűrőt is tömítette a sok mulm. Folyamatban van egy jó adag éger "toboz" beszerzése, azzal fogok még egy kőrt futni.
Azt megfigyeltem, hogy most hiába van dzsungel, a szimpla leveles sötét vizes felálláskor jobban érezték magukat a neonok. Mindenesetre az égeres próbánál majd kiderül, hogy tetszik nekik, akkor relatíve semmi más nem fog változni, könnyebb lesz következtetni. Viszont a lámpát lehet lentebb kell engednem, hogy a növények is feltudják dolgozni a dolgot.
 
Kicsit tényleg lemaradt a fontossági listán a barnítás, egy darabig raktam bele leveleket, színezett is, de nem volt elég, illetve a csigák jól felhíztak rajta, meg a szűrőt is tömítette a sok mulm. Folyamatban van egy jó adag éger "toboz" beszerzése, azzal fogok még egy kőrt futni.
Azt megfigyeltem, hogy most hiába van dzsungel, a szimpla leveles sötét vizes felálláskor jobban érezték magukat a neonok. Mindenesetre az égeres próbánál majd kiderül, hogy tetszik nekik, akkor relatíve semmi más nem fog változni, könnyebb lesz következtetni. Viszont a lámpát lehet lentebb kell engednem, hogy a növények is feltudják dolgozni a dolgot.

Helló!

Mivel ez egy növényes low tech akvárium, a pH-t a növények is eléggé befolyásolják. Szóval nem mindegy, mikor méred. Napközben, miközben a növények fotoszintetizálnak és CO2-t használnak, megy fel a pH, este pedig a másik irányba. Sokkal keményebb vizes növényes akváriumban tartok neonhalat, szemmel láthatóan semmi bajuk és jó állapotban vannak. Nem töltök sok energiát a pH beállítására, inkább az "indirekt" befolyásoló tényezőkre figyelek. Pl. növények nőjenek, legyen elég Ca, Mg stb....

Néhány akváriumban én is keverek csapvizet esővízzel. Mivel a víz a tetőről jön, kicsit próbálok várni, hogy az eső lemossa a koszt a tetőről, mielőtt összegyűjtöm. Olvastam egy esetről, ahol egy kerti tóban pusztultak a halak, és az állatorvosi vizsgálat a tetőről a tóba bekerülő rézzel magyarázta a problémát.
 
Utoljára módosított:
Helló!

Mivel ez egy növényes low tech akvárium, a pH-t a növények is eléggé befolyásolják. Szóval nem mindegy, mikor méred. Napközben, miközben a növények fotoszintetizálnak és CO2-t használnak, megy fel a pH, este pedig a másik irányba. Sokkal keményebb vizes növényes akváriumban tartok neonhalat, szemmel láthatóan semmi bajuk és jó állapotban vannak. Nem töltök sok energiát a pH beállítására, inkább az "indirekt" befolyásoló tényezőkre figyelek. Pl. növények nőjenek, legyen elég Ca, Mg stb....

Néhány akváriumban én is keverek csapvizet esővízzel. Mivel a víz a tetőről jön, kicsit próbálok várni, hogy az eső lemossa a koszt a tetőről, mielőtt összegyűjtöm. Olvastam egy esetről, ahol egy kerti tóban pusztultak a halak, és az állatorvosi vizsgálat a tetőről a tóba bekerülő rézzel magyarázta a problémát.

Köszi az információt!

Majd kíváncsiságból mérek lámpaoltás előtt és után is ph-t.
Esővízről: Nekünk van kb 300 m^2 tető, szurkos mohás alacsony esésű. Mikor nagyobb zuhé van, fél nap, vagy másnap kezdem el gyűjteni a vizet, amit átszűrök perlonon meg szenen töltögetés közben, egy hordóba jön le, és kannákba töltöm ki. Igaz már most fűtési szezonban nem gyűjtök, biztos ami tuti alapon. Ha kifogyok véletlen tavaszig, akkor bizniszelek RO- vizet a közeli sörfőzőtől. :)
 
Eléggé kimaradt a naplózás, így az év végi hajrában, és az ünnepek alatti családos közös zsírnövesztés miatt.:D
Kicsit zanzásítva leírom a történéseket nagyjából időrendben.
-#Tibi fúrumtárstól kaptam növényeket. Kicsit bajban voltam a mennyiség miatt, de csak sikerült valahogy belezsúfolni az akvába. Nagy adag microsorium needle, christ-moss, meg egy kis anubias került be, ezúton is köszönet érte!
-"Végre" megjelent az üvegen és az anubias levelein kevés zöld alga, illetve a köveken barna alga. Pár kövön szinte az elejétől jelen volt, fokozódott a helyzet, valszeg mert az esővíz mellett ioncseréltet is kell már kevernem a cserevízhez.
-Végre a neonok már hajlandóak rendes fagyasztott kaját is megenni a lemezes helyett, 1-2 nap éhezés után nehezen lecsúszik a cyplops, a sórákot egész vehemensen fogyasztják. Persze a lemezesnek a doboz látványától is bevannak zsongva. Hiába, ilyen ez a fogyasztói társadalom :D
 
A növények:
Az anubias-ok kb. hetente hozzák a leveleket, érdekes, hogy egyszerre. Az öreg töveken több kis oldalhajtás is megindult.
A crypto fajoknál érdekes módon nem volt elmállás, meg a submers levelek sem.A tropica hamar helyrejött, levágtam a submers leveleit egy idő után, mert árnyékolták a sokkal rövidebb nyéllel megáldott emers leveleket. A balanse most kezdett komolyan növekedni, erősen tőr a felszín irányába.
Az E. red flame továbbra is szépen nő, a többi nem túl szép, satnya, görbe leveleket hoznak, de keményen terjeszkednek indákkal. Visszanyírtam az indákat, és a hajtásokkal dúsítottam.
A hetekben volt problémám surface scum-mal, folyamatosan szedegettem törlőkendővel, kiszedtem az elhaló leveleket, növeltem a vízcsere mennyiségen, de nem volt áttörés. Végül olvastam valahol, hogy érdemes baktérium kultúrát adagolni, és ez be is jött, úgy néz ki.
 
-Végre a neonok már hajlandóak rendes fagyasztott kaját is megenni a lemezes helyett, 1-2 nap éhezés után nehezen lecsúszik a cyplops, a sórákot egész vehemensen fogyasztják. Persze a lemezesnek a doboz látványától is bevannak zsongva. Hiába, ilyen ez a fogyasztói társadalom :D

Ez van, amikor már a TV-ben is a díszdobozos reklámokat látják egész nap...:D
 
Amit másképp csinálnék: Hátrébb raknám az ágat, a C. Tropica-t elé ültetném, a bal sarokban lévő E. Uru kijönne, és oda mehetne még több a szálas Echni-ből. Hiába noh, kicsi ez a 30*30.
Dédelgetem a gondolatot, hogy tavasszal kellene egy picivel nagyobb akva, ez eleve ajándék volt, karcos, merevítős, öreg kis teknő.
60*40*35(40) és 80*35*35 között vacillálok, a második jobban tetszik, viszont az elsőbe meg lehet szebben lehetne ültetni. Vélemények?
 
Igazából nem volt válogatva az állomány, vegyes a dolog.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
Megjelent több helyen is az agancsalga. Sajna az utóbbi hetekben többször is távol voltam 3-4 napot, meg a vizsgaidőszak is bekavart, emiatt a tápozás elég összevissza ment, néha a vízcsere is csúszott. Igyekeztem előre összevontan beadni, carbo meg ilyenkor ki is maradt. Minden gyökeres kapott ma táptabit, és holnap este a szűrőt is megnézem, menyire dzsuvás.
 
Lassan 4 hónapos az akvárium.
Sikerült stagnáló/csökkenő állapotba téríteni az agancsalgát. Szedegettem csipesszel, kapott carbo-t,rendszereztem a vízcseréket, meg csökkentettem az áramlást egy kókány lilly hozzáadásával.
Felfedeztem pár Cory ikrát a buce bokorban, nem gondoltam, hogy a 3 centis pandák már ilyen aktívak.
A Greg Filth féle garnélák közül 3 is petés, meg már van 6 db centis aprólék is.
 
Back
Oldal tetejére