• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Project Nano V2.0

És akkor megígértem egy képet! :)
Azt kell ,hogy mondjam ,hogy ezt az akváriumot képtelen vagyok lefotózni... Viszont az örömöm felhőtlen mivel nekiindult a monte carlo :)
9838542654_01faa97776_c.jpg
 
Az akvárium itt most befejezte a növények befogadását! Nem is nagyon férne bele több :D
Vasárnapig mennek még a napi vízcserék, utána már csak heti 2 alkalommal. Most még csak tiszta csapvizet kap kezelve, de a tervek szerint jövőhét utáni héten már ro+csapvíz!
Jövőhét vasárnapig napi szinten öntök bele baci kultúrát. Biztos ami biztos!!!
Tápozást hétfőn indítom. Napi 0,5ml macro és heti 3ml micro. Co2 már most is megy (harangos)
Ollót nem akarok csattogtatni még egy jó ideig! Növények úgy nőnek ahogy akarnak nem szólok bele , hagyok mindent a természetre!


Fejlesztések (technika) időrendi sorrendben!
Szűrő biztos ,hogy le lesz cserélve egy apró külső szűrőre. Elegem van a akasztós/belső szűrők morgásából.
Co2 is le lesz cserélve egy kispalackos rendszerre ami 24/7 fog menni!
Égő egy 20W teljesítményűre!

Szia!

Ha majd esedékes lesz a szűrőcseréd és esetleg nem zárkóznál el egy 9 hónapos Eheim 2211-estől (GA-ban vásárolt.) dupla -csapokkal, akkor keress fel, mert jövőhónapban én is cserélem egy nagyobbra...27l-hez kevésnek érzem a kapacitását, elsősorban a vödör mérete miatt.
 
Akkor egy kis helyzetjelentés!

Elég rendesen bealgásodtam. Diatom , cyano , staghorn és még sok más :) Nekiestem ,hogy amit csak tudok megtakarítok , persze rengeteg ,hely van amihez nem fértem hozzá :D Kapott egy feles vízcserét is a biztonság kedvéért. Holnap újra nekiállok algát takarítani , leszívni a mulmot és levágni az elhalt leveleket mindezt persze egy vízcserével egybekötve :)
A növények fejlődnek , stagnálást nem tapasztaltam. Ahoz képest ,hogy előtéri növény (monte carlo) mégis a leggyorsabb az akváriumban. Lassacskán kész a gyep :)


Na de azért hozzáteszem megint ,hogy minden atom algás! :D
 
Utoljára módosított:
Kezd végre helyre rázódni a kicsike, mondjuk 1 hónap után már illendő lenne ,hogy helyrerázódjon! :D

Alga még van , de már csak hála rhizoclonium. Ezzel könnyel elbánok vagyis inkább az amanok meg a hidrogénperoxid :D
Növények megvannak mind és szépen gyarapszik az összes persze a maga tempójában :) Levélváltás még zajlik , de már majdnem minden növény végzett vele.

Vízcserékből visszaveszek. Heti 2x6l.
Gondolkodtam a világítás idejének növelésén. Most 8 órát megy a pilács. 1w/l papíron , de a valóságban köze sincs hozzá. Nagyobb csövet még nem akarok míg nincs meg a normális co2 rendszer hozzá így csak az időt növelném 10 órára!

Képek majd ha leküzdöttem az rizót! :)
 
Project Nano v1.1 !!!

Fejlődünk kérem szépen :)
A kis kert mától HighTech lett! Kapott egy kispalackos tropica co2 rendszert. Marhajó kis cucc nagyon tetszik!!! :D
Terveim szerint 0/24-ben fog menni 7s/1bubival.

Kíváncsian várom a fejlődést :)
 
Én is (y) Bár nem lesz meglepetés ha sűrűbben kell majd használnod az ollót :D

Mostmár biztos ,hogy sűrűbben kell vágni mert az égőt is lecseréltem egy 20W-osra :) Hozzá kell tenni 420lumennel erősebb és ez szinte azonnal észlelhető volt mivel elkezdtek bubizni a növények csőcsere után 5 perccel!!! :D :D :D
 
Egy 2 napos blackout végére értem ma este!Sajnos ezt az akváriumomat is támadja a zöld por alga! Gyűlölöm!!!
Most nagyon kib@sztam vele. Meg magammal is mert elég necces egy ilyen kis akváriumban turkálni.
Szóval 2 napig el volt sötétítve. Kicsomagoltam és leszívtam 0-ra a vizet. Megvártam míg az üvegen lévő alga megszárad (5-10perc) Az üveget befújtam hidrogénperoxiddal. Hagytam rajta 5percig majd letöröltem az egészet (marhajól pezsgett élveztem!!! :D ). A leszívott víz 50% visszatöltöttem majd a többit pótoltam friss ro csapvíz kombóval!

Reménykedek!
 
Vasárnapi helyzetjelentés!

65. napos az akvárium. Végre beállt a víz! Az algák kikoptak itt ott nyomokban még felelhető a fákon egy kis ecset.
A növények az elmúlt 3 hétben jöttek rá ,hogy neki kéne istenigazából rugaszkodni a terjeszkedésnek. Azóta napi szinten észlelhető a növekedés. Öröm és boldogság :)

A rutin már bennem is beállt teljesen. Mondhatni óramű pontossággal megy minden. Napi tápozás , elpárolgott víz pótlása , vasárnapi vízcsere. Co2 mikor megvettem beállítottam 7mp/1bubira azóta 0/24h pöfög.

Élővilág tekintetében a 3amano garnéla vígan tengeti napjait. Heti 2x kapnak kaját , viszont folyton kutakodnak és esznek bár csak tudnám mit :)


Képem a nem távoli jövőben érkeznek kelet felől pirkadatkor! :D
 
Back
Oldal tetejére