• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Planária, dugesia és egyéb örvényférgek

A adagolása egyszerű. 100 literhez szoktam adni 2g ott . De ha több aból sincs baj . Berakod egy zárható kiss dobozba és összerázod , mert amúgy sosem oldodna be a vízbe .
Én ilyenkor le szoktam kapcsolni 10 percre a szűrőt , hogy a szűrő ne szipancsa be.
48 óramúlvameg kell ismételni adózist . Majd 48 óra múlva egy 50% os vízcserétszoktam csinálni
 
Postakúrt , maláj tornyos , heléna és van valami nagyon picicsigám ami kifejletten 2 mn eres . Mindegyik birja .
Ez jó hír, mert nem szeretnék veszteséget :)
Persze garnélákra használom 5 éve már sikeresen .
El mész egy állatorvosi rendelőbe s ott íratsz fel receptre , vagy havan nekik akkor adnak . Ha meg van a recept elmész egy állatpatikába és kiváltod . Én 50g. Ott szoktam venni 10g. Os kiszerelésekben . Hószú évekig elég .
Köszönöm, akkor holnap felkeresek egy helyi dokit, remélem ír fel :) Egy kezelés azért jó lenne, mert biztos nem csak egyetlen egy planariam van. amúgy nem láttam őket, csak ahogy kivettem pár követ, az egyiken ott volt
 
Ez jó hír, mert nem szeretnék veszteséget :)

Köszönöm, akkor holnap felkeresek egy helyi dokit, remélem ír fel :) Egy kezelés azért jó lenne, mert biztos nem csak egyetlen egy planariam van. amúgy nem láttam őket, csak ahogy kivettem pár követ, az egyiken ott volt
Leg inkább lámpa oltás útán jőnnek ki a űvégfalára és a aljzatra . De ahol egy van ott már több is van . Ráadásul amiről a videot csináltad már szép (na jó nem szép😁) kifejlett példány .
 
Ma reggelre kettő lett a kifogott planáriából. A kisebb nem változtatta a helyét de mozgott. nem én vágtam ketté.
Egy helyi állatgyógyszertárban kaptam fenbendanint 100g-os kiszerelésben kb 2000-ért.
Beadagoltam a 110literes üvegbe 2,2 grammot előre összekeverve. 10 percig volt leállítva a szűrő aztán visszakapcsoltam.
Majd az akvárumból vettem ki vizet és beöntöttem a kifogott planáriához kb 2x annyit mint ami ott volt.
Szóval ott van elvileg kb 1,33g/100l fenbendanin oldatban már több mint 6 órája és nem akar megpusztulni. azért ez kicsit idegesít. ennyire a határon lenne a halálos dózis?

szerk: na most a kisebb is változtatja a helyét. ezek nem haldokolnak itt nekem.
 
Ma reggelre kettő lett a kifogott planáriából. A kisebb nem változtatta a helyét de mozgott. nem én vágtam ketté.
Egy helyi állatgyógyszertárban kaptam fenbendanint 100g-os kiszerelésben kb 2000-ért.
Beadagoltam a 110literes üvegbe 2,2 grammot előre összekeverve. 10 percig volt leállítva a szűrő aztán visszakapcsoltam.
Majd az akvárumból vettem ki vizet és beöntöttem a kifogott planáriához kb 2x annyit mint ami ott volt.
Szóval ott van elvileg kb 1,33g/100l fenbendanin oldatban már több mint 6 órája és nem akar megpusztulni. azért ez kicsit idegesít. ennyire a határon lenne a halálos dózis?

szerk: na most a kisebb is változtatja a helyét. ezek nem haldokolnak itt nekem.
mútálodott 😁
 
Ma reggelre kettő lett a kifogott planáriából. A kisebb nem változtatta a helyét de mozgott. nem én vágtam ketté.
Egy helyi állatgyógyszertárban kaptam fenbendanint 100g-os kiszerelésben kb 2000-ért.
Beadagoltam a 110literes üvegbe 2,2 grammot előre összekeverve. 10 percig volt leállítva a szűrő aztán visszakapcsoltam.
Majd az akvárumból vettem ki vizet és beöntöttem a kifogott planáriához kb 2x annyit mint ami ott volt.
Szóval ott van elvileg kb 1,33g/100l fenbendanin oldatban már több mint 6 órája és nem akar megpusztulni. azért ez kicsit idegesít. ennyire a határon lenne a halálos dózis?

szerk: na most a kisebb is változtatja a helyét. ezek nem haldokolnak itt nekem.
Nézd a jó oldalát! Kitenyésztetted a szuper organizmust: ellenáll a mérgeknek, naponta megkettőződik :)
 
Ma reggelre kettő lett a kifogott planáriából. A kisebb nem változtatta a helyét de mozgott. nem én vágtam ketté.
Egy helyi állatgyógyszertárban kaptam fenbendanint 100g-os kiszerelésben kb 2000-ért.
Beadagoltam a 110literes üvegbe 2,2 grammot előre összekeverve. 10 percig volt leállítva a szűrő aztán visszakapcsoltam.
Majd az akvárumból vettem ki vizet és beöntöttem a kifogott planáriához kb 2x annyit mint ami ott volt.
Szóval ott van elvileg kb 1,33g/100l fenbendanin oldatban már több mint 6 órája és nem akar megpusztulni. azért ez kicsit idegesít. ennyire a határon lenne a halálos dózis?

szerk: na most a kisebb is változtatja a helyét. ezek nem haldokolnak itt nekem.
Ne feledd hogy 48 óra múlva meg kel ismételni a dózist .
Ha nekem 5 éve ki írtja akkor nálad is jó kell , hogy legyen . Amúgy nem szoktam kiméregetni a pontos dozist csak szemre csináltam . Pedig már beszereztem egy ékszerész mérleget . De anno aki ajánlótta nekem eszt a szert azt mondta hogy a 3 szoros adagolásnál sincs baj a garnikkal .
Én amikor adagolom már pár perc múlva előkerülnek a planik. és nagyon fürgén csuszkálnak . Szerintem érzik a dozis hatását
 
Utoljára módosított:
Ne feledd hogy 48 óra múlva meg kel ismételni a dózist .
Ha nekem 5 éve ki írtja akkor nálad is jó kell , hogy legyen . Amúgy nem szoktam kiméregetni a pontos dozist csak szemre csináltam . Pedig már beszereztem egy ékszerész mérleget . De anno aki ajánlótta nekem eszt a szert aszt mondta hogy a 3 szoros adagolásnál sincs baj a garnikkal .
Én amikor adagolom már pár perc múlva előkerülnek a planik. és nagyon fürgén csuszkálnak . Szerintem érzik a dozis hatását
Köszönöm. akkor csütörtökön ismétlem egy kicsit nagyobb dózisban. A "kontroll csoportban" is. Remélem az elég lesz nekik. Én kimértem pontosan, lehet hogy ez a hiba :) szemre fogalmam sincs mennyi lett volna :D
 
Köszönöm. akkor csütörtökön ismétlem egy kicsit nagyobb dózisban. A "kontroll csoportban" is. Remélem az elég lesz nekik. Én kimértem pontosan, lehet hogy ez a hiba :) szemre fogalmam sincs mennyi lett volna :D
A Dennerle tápokhoz adnak egy kiss kanalat . Én abból 3 at szoktam adni egy Dennerle tank hoz ami 35 literes . De egyszer lemérem már mennyi is az a 3 kanálnyi g. ban .
 

Attachments

  • 20211123_191024.jpg
    20211123_191024.jpg
    256.1 KB · Megtekintések: 12
A csigáimat támadták meg a planáriák és engem már csak a vérontás érdekelt! Könnyes szemmel nem láttam mennyit öntök de az 500ml Profito mérőcsészéjének a 10ml-s jelöléséig borult a zacsi. Kevés vizzel kikevertem és tejes üveget csináltam a 300literes akváriumból.
2 nap múlva ismét majd újabb 2 nap múlva kb fele adag. 50%os vizcsere és azóta már csak az üres csigaházak látványa emlékeztet rájuk.
 
Szia , na milyen lett a kezelés ?
Köszönöm szépen az érdeklődést és a segítséget. mindenkinek. A nagy üveg megkapta csütörtökön a 2. adagot, 4g ment bele. szerintem a te adagod is több mint 2g/100l, @LANguSzTa Dávidé meg inkább kb 5g/100l lehet..
Semmilyen állatnak nem lett baja a szertől. Remélem a planáriáknak igen, de nem láttam azóta sem az üvegekben.
A kivett planária is kapott 2. adagot. A nagyobb példány már tegnap nagyon szenvedett, mára kimászott az edényből és kiszáradt. A kisebb még minimálisan mozog, de csak nagyon rázoomolva látni.
Közben a kis üvegeket is elkezdtem kezelni, mivel rendszeres a növénycsere köztük. ma kapták a 2. adagot.
Ezekben van rhabdocoela és valamilyen gyűrűsféreg is amik nem károsak ezért nem zavartak. gondolom ha működik a szer akkor elpusztulnak ezek is.
szerk: ezekről is be fogok számolni, csak nem akarom elhamarkodni a konklúziót.
 
Utoljára módosított:
Köszönöm szépen az érdeklődést és a segítséget. mindenkinek. A nagy üveg megkapta csütörtökön a 2. adagot, 4g ment bele. szerintem a te adagod is több mint 2g/100l, @LANguSzTa Dávidé meg inkább kb 5g/100l lehet..
Semmilyen állatnak nem lett baja a szertől. Remélem a planáriáknak igen, de nem láttam azóta sem az üvegekben.
A kivett planária is kapott 2. adagot. A nagyobb példány már tegnap nagyon szenvedett, mára kimászott az edényből és kiszáradt. A kisebb még minimálisan mozog, de csak nagyon rázoomolva látni.
Közben a kis üvegeket is elkezdtem kezelni, mivel rendszeres a növénycsere köztük. ma kapták a 2. adagot.
Ezekben van rhabdocoela és valamilyen gyűrűsféreg is amik nem károsak ezért nem zavartak. gondolom ha működik a szer akkor elpusztulnak ezek is.
szerk: ezekről is be fogok számolni, csak nem akarom elhamarkodni a konklúziót.
Na ennek nagyon örülők ! 🙂😉
Azért ez a cuc sokkal olcsóbb mint a No Planaria szer 😁
Tényleg a állatorvosi rendelőben meg kérdezték mire kel ? Tőlem meg szokták 😆
 
Na ennek nagyon örülők ! 🙂😉
Azért ez a cuc sokkal olcsóbb mint a No Planaria szer 😁
Tényleg a állatorvosi rendelőben meg kérdezték mire kel ? Tőlem meg szokták 😆
Az első állatorvosiban elég sokat beszélgettünk, keresték a számítógépen. Végül azt mondták hogy kilósat tudnak rendelni, inkább érdeklődjek máshol.
A másodikban ledaráltam az asszisztensnek két mondatban mi kell és mire. kicsit csodálkozott, bement a dokihoz és kihozott egy 100g-os zacskót :)
 
Az első állatorvosiban elég sokat beszélgettünk, keresték a számítógépen. Végül azt mondták hogy kilósat tudnak rendelni, inkább érdeklődjek máshol.
A másodikban ledaráltam az asszisztensnek két mondatban mi kell és mire. kicsit csodálkozott, bement a dokihoz és kihozott egy 100g-os zacskót :)
Akkor mázlista voltál , hogy volt a rendelőben .
De nálam is furcsán néztek először hogy mire kel 😊
 
Köszönöm szépen az érdeklődést és a segítséget. mindenkinek. A nagy üveg megkapta csütörtökön a 2. adagot, 4g ment bele. szerintem a te adagod is több mint 2g/100l, @LANguSzTa Dávidé meg inkább kb 5g/100l lehet..
Semmilyen állatnak nem lett baja a szertől. Remélem a planáriáknak igen, de nem láttam azóta sem az üvegekben.
A kivett planária is kapott 2. adagot. A nagyobb példány már tegnap nagyon szenvedett, mára kimászott az edényből és kiszáradt. A kisebb még minimálisan mozog, de csak nagyon rázoomolva látni.
Közben a kis üvegeket is elkezdtem kezelni, mivel rendszeres a növénycsere köztük. ma kapták a 2. adagot.
Ezekben van rhabdocoela és valamilyen gyűrűsféreg is amik nem károsak ezért nem zavartak. gondolom ha működik a szer akkor elpusztulnak ezek is.
szerk: ezekről is be fogok számolni, csak nem akarom elhamarkodni a konklúziót.
Hogy tudunk örülni élőlények halálának :D Örülök, hogy mindenki más rendben van! :)
 
Hogy tudunk örülni élőlények halálának :D
igazad van :) de a planária azért eléggé szúnyog kategória.
Örülök, hogy mindenki más rendben van! :)
Ezt nem mondtam... csak hogy a kezeléstől nem pusztult el senki. A kezelés elől "kimentettem" néhány csigát... valószínűleg az egyik meghalt és berohadt a vizük. ettől meg még néhány. ez hülyeség volt.
 
Back
Oldal tetejére