• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Penészes kopoltyú

Szigor

Új regisztrált
Üdv mindenkinek, elnézést ha rossz helyre teszem ezt a topicot, a többi címből úgy ítéltem meg, jó helyen járok. Pár napja szereztem be egy raj Aplocheilichthys Normanit (Angliában élek, itt Norman's lamp-eyenak hívják, magyar nevet sajnos nem tudok), és sajnos az egyik nőstényemnek a kopoltyúján egy fehér foltot fedeztem fel. Nem tudom mi lehet, kopoltyúférgesség, penész vagy valami teljesen más betegség, de gondolom semmiképpen sem jó dolog...

Cirka 90 literes akim van, 2 belső szűrő (motoros szivacs + fluval u2) tudom nem a legjobb de a 20 cherryre 6 amanora meg a 12 fős lamp-eye rajra elég. Vízminőség, karbantartás OK, nem belső a probléma, stresszmentesek, tegnap ívtak...

Ha valakinek van tapasztalata lamp-eye-jal vagy látott már ilyen betegséget megköszönnék bármilyen információt.

Íme az aki:
06042013731_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


És a hal:
flekk_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Köszönöm a gyors választ, Protozint sikerült szerezni, ami malachitzöld meg rézszulfát, ami nem shrimp-safe, tehát karanténba rakom a halat, 45 perc fürdő vödörbe leszívott akváriumvízben a gyógyszerrel, utána gyógyszermentes vödör hogy a réz leázzon a bőréről.
Remélem így nem fogom lemérgezni a garnikat. Aktív szenes betétem van, dobok vizet miután visszarakom és remélem a legjobbakat, nemrég szereztem gyönyörű shakurákat akik ráadásul mindenórásak...
 
Back
Oldal tetejére