• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Őszi éjjel...

Update. Vízcsere után egy órával eltűntek a vízből a lebegő részek, és a fán sem lóg semmi, mintha visszahúzódott volna. Viszont tuti nem tűnt el, mert minden egyes vízcsere alkalmával ez van. Kérlek benneteket hogy adjatok ötleteket mi a fene lehet ez, mert én ilyenről még csak hallani sem hallottam.
 
Update. Vízcsere után egy órával eltűntek a vízből a lebegő részek, és a fán sem lóg semmi, mintha visszahúzódott volna. Viszont tuti nem tűnt el, mert minden egyes vízcsere alkalmával ez van. Kérlek benneteket hogy adjatok ötleteket mi a fene lehet ez, mert én ilyenről még csak hallani sem hallottam.
Sajnos azt nem tudom mi lehet, de a fabol jon. Az elso akvamban volt ilyen. Vizcsere utan jott ki a fabol, mintha a friss viztol lett volna. Aztan ugye a szuro kiszurte. Egyszer csak elmult. Es nem friss fabol, nem olyan mint a friss fa taknyosodasa. Mondjuk az enyem sosem volt ilyen suru. Lehet hogy cseres lesz a fad, vagy turelem es elmulik. Mondjuk az akkori akvam csapvizes volt es ott van kulonbseg az allott es friss kezelt csapviz kozott. En annak tudtam be. Sorry, tudom, hogy ez nem segitseg. De hatha beugrik valakinek valami.
 
Sajnos azt nem tudom mi lehet, de a fabol jon. Az elso akvamban volt ilyen. Vizcsere utan jott ki a fabol, mintha a friss viztol lett volna. Aztan ugye a szuro kiszurte. Egyszer csak elmult. Es nem friss fabol, nem olyan mint a friss fa taknyosodasa. Mondjuk az enyem sosem volt ilyen suru. Lehet hogy cseres lesz a fad, vagy turelem es elmulik. Mondjuk az akkori akvam csapvizes volt es ott van kulonbseg az allott es friss kezelt csapviz kozott. En annak tudtam be. Sorry, tudom, hogy ez nem segitseg. De hatha beugrik valakinek valami.
És neked a pihentetett, vagy a friss kezelt víznél volt? Az én bekevert ro+só vizeim kb. 2 hetet mindig pihennek a kannában. Egyébként pontosan leírtad a menetét. Ez is a fából “jön ki”.
 
View attachment 155995Na ez nem tudom mi. Már egy ideje vízcsere után olyan az akvárium mintha belemostam volna egy rongyot. Apró fehér szálacskák milliói úszkálnak a vízben. A mai vízcsere alkalmával felfedeztem, hogy fürtökben lóg lefelé a fa dekorációkról ez a valami. Segítsetek. Mi a fene ez? Nem ficánkol az áramlásban, valószínűleg nem féreg, de lehet tévedek. @Nigro te láttál már ilyet?
Nem volt ebben az akvában fonalalgád? A tavamban figyeltem meg ilyet. Egy fa vagy a kókuszszövet, jutaszövet bomlásakor keletkezett valamilyen anyag, vagy helyi jellegű baci flóra, amitől foltokban elhalt a fonalas zöldmoszat. Arra hasonlít. Ha van ilyenem most, délután-este kereshetek a tavamban referenciát összehasonlítás végett.
 
Utoljára módosított:
Nem volt ebben az akvában fonalalgád? A tavamban figyeltem meg ilyet. Egy fa vagy a kókuszszövet, jutaszövet bomlásakor keletkezet valamilyen anyag, vagy helyi jellegű baci flóra, amitől foltokban elhalt a fonalas zöldmoszat. Arra hasonlít. Ha van ilyenem most, délután-este kereshetek a tavamban referenciát összehasonlítás végett.
Az a fura, hogy csak a friss víz beletöltésekor jön elő. Ugyan úgy mint @Zuzmi nál. Aztán vissza is húzódik. Ja és még egy megfigyelés. Opálos volt a víz, miután eltűnt. Arra is gondoltam, hogy valami kicsapódik. Nem tudom. Nagyon fura. Ilyenről még csak nem is hallottam.
 
Az a fura, hogy csak a friss víz beletöltésekor jön elő. Ugyan úgy mint @Zuzmi nál. Aztán vissza is húzódik. Ja és még egy megfigyelés. Opálos volt a víz, miután eltűnt. Arra is gondoltam, hogy valami kicsapódik. Nem tudom. Nagyon fura. Ilyenről még csak nem is hallottam.
szerintem jó tipp a kicsapódás. a fából kifolyó gyanta is lehet. sok fa (még a kezelt is) évekig eresztheti magából. a folyékony gyanta pont így kifehéredik a vízben. persze ez csak egy tipp, viszont ha legközelebb kiveszed és megszagolod kiderül.
 
Igazán szép kis akvárium, gratula
ami érdekelne, hogy a bal sarokban lévő nagy pálmaszerű növénynek mi a neve?
nekem ilyen kell majd :)
Obiban lehet kapni, emlékeim szerint gyompálma a neve. Az ilyen akváriumból kinövő (emers) résznek nagy előnye, hogy nincs limitálva a vízben oldott co2-ben, így folyamatosan veszi fel a vízben oldott tápanyagokat, így gátolja a vízben az algák mértékét. Sokféle növényt használhatsz ilyen célra. Az akváriumi növények 80%-a is a természetben mocsaras helyen él és kinő a vízből. Kukkantsd meg a Parton naplót.
 
Obiban lehet kapni, emlékeim szerint gyompálma a neve. Az ilyen akváriumból kinövő (emers) résznek nagy előnye, hogy nincs limitálva a vízben oldott co2-ben, így folyamatosan veszi fel a vízben oldott tápanyagokat, így gátolja a vízben az algák mértékét. Sokféle növényt használhatsz ilyen célra. Az akváriumi növények 80%-a is a természetben mocsaras helyen él és kinő a vízből. Kukkantsd meg a Parton naplót.
Köszi szépen a részletes választ
 
Back
Oldal tetejére