• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Oliver Knott - Aquascaping könyv (angol) kezdőknek

viktorlantos

Alapító
Admin
A héten sikerült összehozni, hogy kapjunk egy nagyobb szállítmányt Oliver Knott Aquascaping nevű kis ismertető könyvéből.

A könyv angol nyelvű és egy könnyed ismertető azoknak akik most ismerkednek ezzel a gyönyörű hobbival.
Nekik viszont nagy segítség, mert nagyon jó fotókkal és Olivertől megszokott laza stílusban vezet be a hobbi rejtelmeibe.

A mostani szállítmánnyal elviekben 30 darabot kaptunk és várható, hogy gyorsan elfogy majd. Ha valaki szeretné beszerezni a gyűjteménybe, mostantól lehetséges.

A könyv ára: 5100Ft és a webshopba is feltöltjük még a hétvégén.
Holnaptól már étvehető a boltban.

Spec dedikált példányok kifejzetten a GA-nak :)



1013909_679817522033539_1528542144_n.jpg


A fenti könyv még nem a régóta készülő Aquascaping könyv amit év elején fejeztek be németül Chris Lukhaup-al. Az csak jövő évben jelenik meg angolul és abból is érkezik majd. De a német verzióból kaptunk egy mintát addig is így meg tudjátok nézni a boltban.

scaping.jpg
 
Hät en lapozgattam,nezegettem,nagyon az alapoktol van.en nem vettem meg.de itt 30 euroert adjäk.
 
Hät en lapozgattam,nezegettem,nagyon az alapoktol van.en nem vettem meg.de itt 30 euroert adjäk.

Szerintem te a nagyobb könyvre gondolsz ami jövőre jelenik meg angolul. Az valóban drágább.

Oliverék nem fognak profiknak szóló irodalmat készíteni. Ők összeszedik a maradék hiányzó infókat maguktól is. De ez egy nagyon szűk réteg.

A legnagyobb meló abban van, hogy hogyan csalogassák be az új érdeklődőket és hogyan mutassák meg a könnyű oldalát a növényezésnek anélkül, hogy rövid időn belül esetleg egy csalódással hátat fordítson a hobbinak talán örökre.

Ezért is írtam, hogy a könyveik kezdőknek szólnak. Akik most talán még csak olvasgatják a fórumot. Gyűjtik az infót stb. :)
 
kezdőknek szólnak.
Ne erst felre,meg en is kezdö vagyok,de nekem nem Volt erdekes ez a könyv,pedig meg se akartam nezni,csak vittem volna a penztärhoz ha az idös neni nem mondja,hogy nyugodtan lapozzak bele a kirakott peldänyba.Nem akarok senkit lebeszelni rola,csak egyszerüen öszinte voltam.
 
Ne viccelj, semmi gond. Egyébként is fontos a visszajelzés.

Viszont a kezdő, profi stb úgy látom nem teljesen tiszta :) Szóval nagyjából 3-4 lépcsőt tudok megkülönböztetni hobbizás szempontjából.

1. Aki most érdeklődik a hobbi iránt, ismerkedik. Azt sem tudja mi kell egy akváriumon és halakon kívül. :rolleyes:
2. Aki már az első növényesét gondozza egy ideje :snaphappy: Ő már képben van sok dologgal CO2 stb.
3. Aki néhány növényest már összerakott jellemzően néhány év tapasztalat (y) Ő nem jön zavarba, ha nyaralni megy 1 hétre. Évek és a rutin. Csak inyencségekre kapja fel a fejét.:cool:
4. Fanatikusok, versenyzők, akiknek elgurult a gyógyszere :D Sajnos ők menthetetlenek :)

Ahogy növekszenek a számok úgy morzsolódnak le az emberek évek alatt. Ez nem túl jó, ezért sem tud igazán kitörni a hobbi az EU-ban és nagyjából Ázsián kívűl mindenhol.
Ezért a legtöbb erőfeszítés az első lépcsőben kell. Mert ha jó alapokat kap valaki, vagy éppen nem rémisztjük el, akkor nagy a sansz, hogy tovább érdekli majd a kertészkedés.

Oliverék ezt az első lépést segítik nem ADA szemlélettel.
Az ADA viszont jellemzően egy haladóbb réteget céloz meg, ahogy az akvakertész fórum is.:)
 
Akkor most a rövidebb könyvből van eladásra angol nyelvű nálatok, a nagyobb lélegzetvételűből pedig egy "eredeti" német példány lapozgatni...
Oliver nem akarja magyarra fordíttatni könyvét? Szívesen lefordítanám magyarra. :coffee::bookworm::D
Persze ez jogilag... :censored:
Bár jó lenne rá egy megoldás...
 
Akkor most a rövidebb könyvből van eladásra angol nyelvű nálatok, a nagyobb lélegzetvételűből pedig egy "eredeti" német példány lapozgatni...
Oliver nem akarja magyarra fordíttatni könyvét? Szívesen lefordítanám magyarra. :coffee::bookworm::D
Persze ez jogilag... :censored:
Bár jó lenne rá egy megoldás...

Jogilag csak akkor lehetséges, ha a kiadóval egyezkedünk vagy ha Oliver-nél maradt a jog akkor vele.
Enélkül sajnos nem lehetne publikálni a fordítást.

Ha a legális uton mozgunk akkor gondolom lenne az az összeg amiért eladná a magyar jogokat vagy a kiadó vagy a szerző, aki a jogtulajdonos.
 
Jogilag csak akkor lehetséges, ha a kiadóval egyezkedünk vagy ha Oliver-nél maradt a jog akkor vele.
Enélkül sajnos nem lehetne publikálni a fordítást.

Ha a legális uton mozgunk akkor gondolom lenne az az összeg amiért eladná a magyar jogokat vagy a kiadó vagy a szerző, aki a jogtulajdonos.

Amennyiért pedig eladnánk, nem érné meg itthon foglalkozni vele: akik megveszik, azoknak jó angolul/németül is...
 
Back
Oldal tetejére