• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Old Forest

AQViktor

Kertész szaki
Sziasztok!

Íme a terv:

Akvárium: 50L átlátszó ragasztással.
Szűrés: Tetratec EX600
Világítás: 10W(4700K), 18W(8000K)
Hardscape:
Talaj: Tropica Plant Substrate, kvarchomok
Dekoráció: Red moore fa, esetleg vasfa.
Tápozás: TPN, papó tápja
CO2: élesztős tetra visszafolyásgátló, nano diffi
Növények: Fissidens fontanus, Bacopa monnieri, lilaeopsis brasilenis...crypto-félék...


Fotó0 by AQViktor, on Flickr
 
Te aztán sűrűn rendezgeted át az akváriumokat xD sajnos ha ilyen sűrűn átrendezel nem tudsz sok tapasztalatot gyűjteni működő akváriummal, persze így meg rutinból fog jönni később a berendezés...
Ez már az az erdős berendezés lenne amit mutattál ?
 
Szia Viktor!

Kicsit húzd széjjelebb a növényeket, ne legyenek ennyire tömbökben, esetleg a hasonló magasakat keverheted is, így temészetesebb öszképet kapsz!

Egyébbként meg hasznos a gyakorlás!

Üdv! A.ttila
 
Hát Papi, ez tetszetős darab lett! Megérte a sok átrendezés, de több ne legyen. :D Ez pöpec! :thumbup:
 
Köszönöm a dicsérő szavakat! :)
Megfogadtam, hogy legalább a 2012-es HAC-ig nem "nyúlok hozzá" ;)
 
A bacopa-t mikor nyírhatom formára?
Ezenkívül azt kérdezném, hogy mennyivel lenne jobb az 1W/l- világítás, ha egyáltalán jobb lenne?
 
Na, kész vagyok életem első diy cuccával.
Ez pedig egy 55W-os PC-T5 lámpa :)
A cső a tartó műanyag bigyók segítségével van rögzítve az üvegtetőhöz, majd le van fedve a Resun armatúrával.
Így most 1,1W/l-em, vagy 4,23WPG-m van :clap: .
Itt egy képecske:


DSC00496 by AQViktor, on Flickr
 
Lehet, hogy csak a "normál" színhőmérsékletű fénycső teszi, de sokkal szebbek a színek. :thumbup: (Ha nem mókoltál semmit a fényképpel :D) Alakul ez kéremszépen, a moha kezdi átvenni az uralmat, az látszik, ügyelj a tisztán tartására. ;)

A fényed szerintem sok lesz, bár ne legyen igazam. :?
 
Igen, a színek határozottan sokkal szebbek:)
Most nem "mókoltam" semmit :lol:
Annyival jobbak, hogy régebben egy ilyen kép retus nélkül majd, szürke volt...
Én is remélem, hogy nem lesz sok a fény...
A mohát igyekszem tisztán tartani, bár a növekvő kb.10db. kisszifó mellett nem lesz egyszerű.. :?
 
AQViktor said:
A mohát igyekszem tisztán tartani, bár a növekvő kb.10db. kisszifó mellett nem lesz egyszerű.. :?
A Te döntésedet kell, hogy tükrözze, de szerintem fekete színű halakkal elég jól mutatna az összkép, nem gondolod?
 
Én már kb. 1 hónapja a szifók eladásán fáradoztam, de még ingyen se kellettek senkinek.....
Most meg aztán megszülettek a kicsik....
 
AQViktor said:
Na, kész vagyok életem első diy cuccával.
Ez pedig egy 55W-os PC-T5 lámpa :)
A cső a tartó műanyag bigyók segítségével van rögzítve az üvegtetőhöz, majd le van fedve a Resun armatúrával.
Így most 1,1W/l-em, vagy 4,23WPG-m van :clap: .

6 óránál többet ne világíts vele. Így is nézd folyamatosan. Ha egy minimális algásodás elindul/erősödik, takarj le a csövekből. Szerintem élesztőssel elég zűrös lesz algamentesen tartanod. Remélem, azért sikerül ;)
 
Back
Oldal tetejére