• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ötletek garnélák begyűjtésére

N-dee

Tapasztalt kertész
Legjobb napló
Sziasztok!

Meggyűlt a bajom egy kicsit a Red cherryk összehalászásával. Csináltam nekik egy kis akváriumot, de egyszerűen képtelen vagyok a nagy akiból összevadászni őket. Próbáltam már őket sötétben csővel leszívni, hálóval összeszedni, de 2-3db-nál tovább sosem jutottam, mert a többiek hamar elhúzzák a csíkot. Szentgyo mutatott egy csapda félét, amit 0.5L-s szétvágott és szájjal visszafordított üvegből lehet összetákolni, ezzel a garnélákon kívül mindent sikerült összeszednem(algázók, neonok), de Red cherryt egy darabot sem. Mára nagyon meguntam az éjszakai zseblámpás hadjáratokat és a növényeket sem szeretném teljesen kivakarni a helyükről, úgyhogy jöhetnek a jobbnál jobb bevált, vagy legalábbis reményt adó ötletek, megoldások ;)
 
Gondolom szentgyo ezt mondta:

Xb_k2Wg9ayI

A kommentek között van pár hasznos.
Ne etess 1 nappal elötte így amikor beteszed egyből rárohannak.
Pár óra után ki kell venni. Lehet nálad túl sokáig volt bent.
 
Én egy átlátszó műanyag doboz (ételes) tetejét lyukasztgattam ki erre a célra.Aztán spirulina bele és várni a reggelt. nekem ez eddig bejött!Nem kell rá túl nagy luk csak amin a garnélák éppen beférnek de mások nem, ha nem marad lent akkor egy kisebb kaviccsal súlyozhatod.
 
viktorlantos said:
Gondolom szentgyo ezt mondta:

Xb_k2Wg9ayI

A kommentek között van pár hasznos.
Ne etess 1 nappal elötte így amikor beteszed egyből rárohannak.
Pár óra után ki kell venni. Lehet nálad túl sokáig volt bent.

Igen ez volt az! Na, akkor megpróbálkozom a kiéheztetéssel is, hátha lesz eredmény :)
 
zigur said:
Én egy átlátszó műanyag doboz (ételes) tetejét lyukasztgattam ki erre a célra.Aztán spirulina bele és várni a reggelt. nekem ez eddig bejött!Nem kell rá túl nagy luk csak amin a garnélák éppen beférnek de mások nem, ha nem marad lent akkor egy kisebb kaviccsal súlyozhatod.

Hasonlóval próbálkoztam én is, rajta hagytam az üvegen a kupakját és arra fúrtam kisebb lyukakat. Az eredmény az lett, hogy nem lett semmilyen eredmény :) Kipróbálom, a fentebb említett éheztetést, hátha meghozza a várt hatást.
 
Sziasztok!
Tegnap a vízcserénél valószínűleg beszippantottam pár újszülütt garnélát. A víz még a vödörben van, de eddig sajnos nem sikerült jó módszert találnom az összegyűjtésükre. Fényre összegyűlnek? Akkor ki tudnám őket szippantani egy levegőcsővel. A másik pedig, hogy a további baleseteket elkerüljem, hogyan tudom megakadályozni, hogy ne szívjam le őket a következő vízcsere alkalmával? Sajnos ilyen apró hálós módszerek nem igazán jók, mert ilyenkor szoktam a mulmot is takarítani az aljzatról. Előre is köszi a segítséget!
 
yerodin said:
Sziasztok!
Tegnap a vízcserénél valószínűleg beszippantottam pár újszülütt garnélát. A víz még a vödörben van, de eddig sajnos nem sikerült jó módszert találnom az összegyűjtésükre. Fényre összegyűlnek? Akkor ki tudnám őket szippantani egy levegőcsővel. A másik pedig, hogy a további baleseteket elkerüljem, hogyan tudom megakadályozni, hogy ne szívjam le őket a következő vízcsere alkalmával? Sajnos ilyen apró hálós módszerek nem igazán jók, mert ilyenkor szoktam a mulmot is takarítani az aljzatról. Előre is köszi a segítséget!

Szívd a vizet egy vödörbe és a szélére pedig tegyél egy konyhai szűrőt a sűrűt. Én így szoktam védeni a faunát magamtól :)
 
Nem rossz ötlet, köszi! És ha pl növényeket (nyírásból) is szívsz le, a közé szorult garnikat hogy vesszed észre? :)
 
Csinálj egy egyszerű csapdát nekik mondjuk egy kisebb üdítős palackból. Elvágod félben vagy egyharmad kétharmad arányban és a nyak részt megfordítva visszadugod a test részbe. Egy kis finom kaja belülre és beteszed a vízbe, egy idő után be fognak mászni a kajáért. Igazából én otoknál szoktam használni mert őket nehéz kifogni de ők az elsők akik bemennek a csapdába :)

szerk: most látom, hogy pár hozzászólással előbb volt már róla szó sőt videó is van a csapdáról..:)
 
viktorlantos said:
Gondolom szentgyo ezt mondta:

Xb_k2Wg9ayI

A kommentek között van pár hasznos.
Ne etess 1 nappal elötte így amikor beteszed egyből rárohannak.
Pár óra után ki kell venni. Lehet nálad túl sokáig volt bent.

Pedig ez a modszer logikusnak tunik,és amint a video mutatta van is eredmènye!De az is lehet,hogy az egészen kis mano garnélàk nem fognak feluszni az uveg szàjàig!Nekik untig elég,amit lent talàlnak a talaj kozelében!
N-dee said:
zigur said:
Én egy átlátszó műanyag doboz (ételes) tetejét lyukasztgattam ki erre a célra.Aztán spirulina bele és várni a reggelt. nekem ez eddig bejött!Nem kell rá túl nagy luk csak amin a garnélák éppen beférnek de mások nem, ha nem marad lent akkor egy kisebb kaviccsal súlyozhatod.

Hasonlóval próbálkoztam én is, rajta hagytam az üvegen a kupakját és arra fúrtam kisebb lyukakat. Az eredmény az lett, hogy nem lett semmilyen eredmény :) Kipróbálom, a fentebb említett éheztetést, hátha meghozza a várt hatást.

De azt nem hiszem,hogy "egy" N-dee-n kifog néhàny kis garnéla! ;) Mindent bele!! :thumbup:
 
Az a baj ezzel, hogy a 3mm-es kicsik vagy találnak elég kaját és eszükben sem lesz beúszni az üvegbe, vagy könnyen kiúsznak belőle.. :( De azért megpróbálom, ha nem megy akkor Dani módszerével átszűröm az egész vödröt :D nem kis meló lesz... Köszönöm mindenkinek aki segített!
 
yerodin said:
Az a baj ezzel, hogy a 3mm-es kicsik vagy találnak elég kaját és eszükben sem lesz beúszni az üvegbe, vagy könnyen kiúsznak belőle.. :( De azért megpróbálom, ha nem megy akkor Dani módszerével átszűröm az egész vödröt :D nem kis meló lesz... Köszönöm mindenkinek aki segített!

Nem kell az egész vödröt :) Lehet kapni Ista csőfogó alkalmatosságot ezt rárakod a vödör szélére a csővel, aláteszed a szűrőt akár csipesszel és amikor végzel a fényben megnézed van-e valaki benne.
http://img.link moderálva/img/pb/960/879/247/ws_transfer_pic_11979839.jpg
 
Basszus, ez most olyan, mintha nem is tudom milyen zseniális új találmányt mutatnál. Ilyen kell :!: Most :!: :lol: Majd PÜ-ben küldd már el légyszi, hogy hol találtad, honnan lehet rendelni.
 
Back
Oldal tetejére