• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nyugalom szigete

Bmw318d

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Mar regota tervezgetem egy kis sajat project beinditasat, azonban sajnos sokat dolgoztam, mellete egyetem, es nem sok idom maradt a halazasra. Oszinten szolva inkabb a targyra ternek. Szeretnek egy kis akvariumot az alberletbe, azonban imadom magam csinalni a dolgokat (barkacsolni).
Nos, eldontottem, hogy egy 60x30x40 cm-es íves akvariummal kezdem a
dolgot, mert talan ebben kicsit nagyobb a helyem mint az 50x25x35ben. Rogton szembesultem egy prblemaval.

Nem tudom mi lenne a celravezetobb. Ha 2x24w-os T5-ot hasznalok vagy ha osszekotok 5db 10w-os power led-et. Lumenben a tortenet hasonlo. A masik problemam pedig, hogy fogalmam sincs, hogy milyen adapterek is jok ezekhez a ledekhez...(1A/9-12v). Bocsi ha nehol hibasan irtam, csak telefonrol potyogok. Ha megszuljuk, mi is a jo vilagitas kepekkel dokumentalom...:)
 
Nos, remélem nem csak magamban írogatok, és majd ti is hozzáfűztök valamit a dologhoz (leginkább tanácsokra gondolok) :)
Jelen állás szerint a LED-ek meg vannak rendelve, cirka 2 hét és kezdődhet az összeszerelés. 10db-ot rendeltem, és 1A-en fogom üzemeltetni őket. Így 350 lument tol majd a cuccos. A következő feladat a hőpaszta, a hűtőborda, és a tükörpolírozott alulemez beszerzése lesz.Illetve számítok a véleményetekre, hogy led dimmert érdemes e venni, illetve milyen táp kéne az összeszereléshez (full hülye vagyok fizikából).
A fejemben a kép már összeállt, hogy hogy is fog a dolog kinézni, ma lerajzolom és lefotózom. A hűtés részében nem vagyok biztos, tekintve, hogy nem tudom még milyen hűtőbordákat érdemes venni.

Amin még most gondolkozom az a Co2, olvastam többféle lehetőségről, (tűzoltópalack, hegesztési), de nem tudom melyik megbízható. Jó lenne nem felrobbanni...:D Találtam egy igen ígéretes eladót, 8500-ért házhoz hozzák a palackot, és 10kg-os a sztori. Az újratöltésről azonban fogalmam sincs, hogy lehet e egyáltalán. Jelen állás szerint itt tart a project:)
 
Én is kezdő vagyok, mint te, a világításodhoz sajnos nem tudok érdemben hozzászólni. A CO2-vel kapcsolatban én is féltem/félek, de nincs más választás:) vagy megbarátkozom vele vagy nincs növényes high tech akvárium. Mivel nincs tapasztalatom benne én nem merek mást, csak akvarisztikai dolgokat használni. Tény hogy drágább, de abban megbízhatok a tapasztalatok szerint. Ha van kedved ezzel bogarászni és értesz hozzá ( bár azt írtad nem nagyon) akkor olvass bele a CO2-es topicokba ott jó sok információ van megosztva a CO2-es rendszerekkel kapcsolatban, főleg olyan esetekről ahol az akvarista mindenféle egyéb megoldást talált ki a készen kapható rendszerek helyett. Tudom, nem a legjobb tanács az olvasásra buzdítani, gondolom főleg konkrét tanácsokat vársz de én csak ennyit tudok segíteni.
Amúgy a CO2-vel kapcsolatban ha felmész a Green Aqua.hu oldalára, ott kiválasztasz valamilyen CO2 palackot a weboldalon akkor alul teljesen jól össze van foglalva a CO2 gáz "használati utasítása". A lényeg, hogy nem robbanásveszélyes, nem mérgező, nem tűzveszélyes, nem lép kémiai reakcióba a környezetével. Az egyetlen veszélyforrás, hogy nagy nyomáson van tárolva és ha nyomáscsökkentő szelep nélkül kinyitod akkor fagyasztó hatású.
 
Köszönöm a hozzászólásodat! :)

Igen, a világítástechnikai részhez nem igazán értek, de beruháztam 10 db cree led-re, 6500K, 350 lumen (1A-on hajtva).
A Co2-nél tudom mi kell, mi nem, mi érdemes, illetve mi nem, csak a Co2 palack árát én nagyon sokallom az akvarisztikai szaküzletekben. Ezért lennék kíváncsi egyéb opciókra. :)
Sok sikert, kíváncsian várom nálad, hogy alakulnak a dolgok. ;)
 
Sziasztok!

Rég jelentkeztem, aminek leginkább az időhiány az oka. Jelen pillanatban a világítást próbálom megtervezni, hogy hogyan is legyen megvalósítva.
Megérkezett a 10 db megrendelt led modul is
10432937_736545659717908_2788759556439165233_n.jpg

Nos, meghajtásukhoz viszont fogalmam sincs mit is tudnék használni. Mindenképp 1A-es tápot szeretnék, mert a 700mA kevéske maxon meg nem szívesen hajtanám. Kinéztem egy tápot, csak nem tudom jó e, illetve halvány lila gőzöm sincs, hogy hogyan is kéne összeszerelni...(táp, 220, ledek stb). A hűtőbordáért szerdán megyek, és akkor tervezem megvenni a tápot is.
Ha esetleg tudnátok abban segíteni, hogy hogyan is kéne bekötni a dolgokat, az nagy segítség lenne....:)
 
Nos, remélem nem csak magamnak irkálok, és érdekel is valakit az alakulandó akvárium :)
Mindenből igyekszem a legjobbat venni (csinálni) és ezért is haladok nagyon lassan a projekttel. Jelen állás szerint megjött a hűtőborda, amit detto rendelni kellett...nem könnyű, ellenben tetszik. A felfüggesztéséről plexi fog gondoskodni, amolyan ADA-s lesz, csak az én stílusomra szabva :) Rá lesz ültetve az akváriumra. A LED-ek a piros színtartományt leszámítva hadi sorban vannak, a drivereken pedig töröm a buksim, hogy is lehetne megoldani, hogy a V és a W is a megfelelő tartományba essen, tehát magyarán, hogy működjön a történet.
Jövő hónapban be lesz fejezve a lámpatest és fogok róla nyitni egy topikot is, hátha valaki kedvet kap és összeránt egy hasonlót otthon. :)
10400041_739879952717812_848854072588253018_n.jpg
 
Köszi Joci!

Nos, a jelenlegi állás a következő. Egy állványt kell csináltatnom az akváriumnak, a lámpa pedig már félig kész, a plasztik rész van már csak hátra, illetve várom a tápokat, szerintem maximum 1 hét és megjönnek...
$%28KGrHqFHJCkFG-%28MQ3kZBR1SI+UZ9g~~60_57.JPG


A másik, a szűrő...van egy teljesen működőképes JBL e700-as szűrőm, de sajnos egy kis pöcök el van törve benne (öntvény észnél), és folyik...nem tudom mitévő legyek..:( Újat nem szívesen vennék, pedig lehet az lesz a buli vége. Még azon is gondolkoztam, hogy egy UV szűrős tavi szűrőt kap, most egy 450 literes diszkoszos akvárium kotyog, mutatom is :)
10519497_747080595331081_7722374845489384036_n.jpg
 
Újabb eseményhez értünk, aki esetleg nem tudná, nagy csatát vívtam a külső szűrővel...de már nem folyik! Egyenlőre tesztüzem van, nem ez az akvárium lesz, csak a külső szűrőt tesztelem, hogy valóban nem folyik e...:) Az állvány mostani szerzemény :)
10561686_751918128180661_6319438050292405940_n.jpg
 
Üdv!
Eléggé régen írtam ide, bár munka és suli mellett nem igen volt időm foglalkozni a projektel, na majd most! :)
Kész van végre valahára az akvárium világítása. Egy 50 centis hatalmas hűtőbordára lett felszerelve 12 cree led. Elég brutál fényereje van, de ha kell, még kap pár ledet hozzá. A legnehezebb része szerintem a plexi beszerzése volt, mert sajnos 3 hónapot kellett rá várni, de cserébe ingyen megkaptam..:)
Jelenleg van egy JBL e700-as szűröm, ez működtetné a 64 literes akvát. Nem tudom elég lenne e. Csatolok egy képet, ott látszani fog, hogy ugyan elég jó kis szekót szerválta hozzá, de a szűrő mellé maximum egy 5 literes co2 palack fér be....:(
(Ezen a képen még a vezetékek nem voltak behúzva, csak rá lett próbálva)
10858395_833168686722271_7540554775269302260_n.jpg

Ennyi hely van csak alul...:(
10947268_833168746722265_8809227757272265422_n.jpg
 
Back
Oldal tetejére