• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes now or never

törpesügér

Főkertész
Az előző akvárium szétszedését követően a lealgásodott növények egy vödörbe kerültek, amit letakartam. Eredetileg 3 napig szerettem volna, így tárolni őket, de 5 nap lett belőle. Ezért megint kicsit kapkodnom kellett az indítással, mivel nem akartam megint új növényeket vásárolni.
A régi növényeim nagy része elég rossz állapotba kerültek, így első cél azok helyrehozatala és a biológiai szűrés elérése, az algák elkerülése.
A dekor fákat nem tudtam elég ideig áztatni és így persze nem akartak a víz alatt maradni :)

Indítás: 2016. október 19 (szerda).
 
Az akvárium a régi 80x35x40 (10-es üveg). A mélység nem túl sok, jól lenne egy plusz 5 cm, vagy inkább 10 :)
A szűrést egy Eheim prof 3 2075-ös végzi átlátszó csövekkel üveg ki-be folyókkal.
1 tálca: 1 liter Bio Mech
2-3 tálca: kb 3 liter Sechaem Matrix
4 tálca: 1 liter Substrat Pro + perlon + 100 ml Seachem Purigen.
Ez remélem elég lesz.
 
Talaj továbbra is maradt a használt Tropica Aquarium Soil aljzat. Újdonságként kipróbáltam a Dennerle Plantahunter Burma (2-4 mm) dekorkavicsot, amiből kb. 2,5 - 3 kg-ot használtam fel. 3 db red moor fa, fél kókuszdió és kb 15 kg megövesedett fa képezi a további dekorációt.
CO2-ön nem változtattam, ezzel eddig sose volt semmi gondom: Papilon reduktor, GA mágnesszelep, tropica 3+1 difi, ADA Co2 cső és visszafolyásgátló.
Világítás, Odyssea Quad 4x39 W T5 lámpa - 6500K + 4x MoonLed 15 cm-re az akváriumtól.
Az indítás követően egy hétre bekerült C. Doktor is Kínából :)
Tápozás: Green Aqua Micro, Macro, (napi 6-6-ml) , E. Carbo-t most nem használok egyenlőre.

Növények az előző akváriumból, 5 nap vödörbe tárolás után:

Növények:
Bolbitis: Öreg ecsetes leveleket levágtam, nagyon beindult szép egészséges.
Anubius barteri nana: Jól vissza kellett vágni a sok alga miatt, de kezd életre kapni, már hozza az új leveleket.
Anubius nana gold: Kezd életre kapni, pedig nem fűztem hozzá sok reményt.
Ammania sp bonsai: Ramaty állapotba került, de gyorsan észhez tért, lassan nyírható.
Pogostemon: Szintén zenész, de kezd lábra kapni.
Bucephalandra mini: Jól vissza kellett vágni a sok alga miatt, sok kis levelet hoz, de még mindig rengeteg ecset alga van rajta.
Pravula mini: Stagnál.
Wiiping: Kiváló állapotban van.
Riccardia: Megmarad.
Blyxa: Tönkre ment sajnos :(
Microsorum trident: Kipusztíthatatlan, igazi túlélő.
Myriophillum red: Elég gatya nem sokat fűzök hozzá sajnos.
fissi: Megmarad szép lesz.
 
Köszönöm :)
Igazad van magányos és egy kicsit nagy is, azon lehet változtatok. Van még pár kisebb kövem lehet azokat rakom be helyette.
 
Indításkor most használtam baci kultúrát. Eredetileg Easy Life Easystar baktérium előkészítőt használtam volna, de sajnos vízelőkészítőt küldtek helyette. Ezért el kellett szaladnom egy közeli akvárium boltba, de ott csak Bio Start kaptam, úgyhogy ezt használtam és használom minden vízcserénél. Két naponta mentek a vízcserék úgy 15-20%-osak.
Indítást követő 4. napon azért csak kifogtam egy 10.00 - 15.00-ig tartó áramszünetet, de nem okozott bajt (eddig legalább is úgy tűnik).
Az akvárium bal és jobb hátulját át szeretném alakítani, de még várok vele míg stabilizálódik a helyzet. A neonokat is lecserélem, ha ki bírom pecázni majd őket.
Alga nincs (csak azok amik rajta maradtak a növényeken és a fa dekoráción).
 
A világítás 16.00-kor indul és 22.00 kor kapcsol le.
16.00-17.30-ig 2x39w, 17.30-19.30-ig 4x39w, 19.30-22.00 2x39w
A középső szakaszt jelenleg manuálisan vezérlem, mert az 1 600 Ft-ért vett idő kapcsoló nem ér semmit (gyakorlatilag 3 naponta lefagy).

Ezt majd folyamatosan, apránként növelem.
Ez lenne a vége:
3 órát megy az összes cső (4x39) az 13,38 wpg
5 órát (2,5 előtte és utána) megy felecső (2x39) az 11,15 wpg
Összesen: 24,53 wpg (8 óra világítási idő).
 
A takarítást
- 13 db otto
- 14 db amano
- 3 db algázó
végzi. Remélem elég lesz.
10 db neon, 7 db serpa lazac, 2 db törpe rák és 1 db helena csiga lakja még az akváriumot.
A neonokat majd le szeretném cserélni, csak még nem tudom mire (persze ha kibírom mejd fogni őket).
 
Back
Oldal tetejére