• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Növényes halas 128L

Gabi871216

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Volt egy fele ekkora akvárium, volt egy kis válság, de megoldódott és szerencsére lett egy nagyobb. Jelenleg így áll. Vélemény, észrevétel :)

Az akvárium adatai:

Indítás: 2017.02. 03
80x40x40 cm 128L
Jbl e901 greenline
Szűrőanyag lentről:
0,7L biomec+szivacs
2L Seachem Mátrix
Szivacs,perlonvatta, 100 Seachem Purigen
Tápozás: micro macro wellnes csomag
Világítás: Led 4000lumen
Víz: 24 C° csapvíz
Talaj: 20L Jbl manado

Indításkor vízkezelő és biostart! A tápozást a gyárival kezdtem el, kérdéssem az lenne, hogy mennyivel érdemes folytatnom?! A növények bővítése még folyamatban van. A középső merevítő kikerült és hosszanti merevítést kapott.

26ii0wzcx0cwuwwt09fr.jpg
 
Eleg jol ossze szedted. A novenyeid szama eleg keveske. A gyari adag melyik tipusat valasztottad. Tobb is meg van adva. Low heti ami highben napi.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Eleg jol ossze szedted. A novenyeid szama eleg keveske. A gyari adag melyik tipusat valasztottad. Tobb is meg van adva. Low heti ami highben napi.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
Köszönöm, sok tanácsot segítséget kaptam tőletek a kisebbiknél és ennek már készültebben ugrottam neki! :) A segítéség továbbra is jól jönne [emoji51] Táp...hmm nettó 96L lehet és ebbe teszek 5ml microt és 5ml macrot, és 2ml easy carbot naponta. Ezt nem tudom, hogy jó e?!

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
 
Utoljára módosított:
Az adagolas amit megadtal szerintem tobb novenynel co- val ertendo. A felsorolasnal nem tersz ki co adagolasra es arra sem hogy a megadott mennyiseget naponta adod-e. Ha a leirasod pontos akkor az adag amit leirtal 7 napra vonatkozik. Ha valamit kihagytal pontosits.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Az adagolas amit megadtal szerintem tobb novenynel co- val ertendo. A felsorolasnal nem tersz ki co adagolasra es arra sem hogy a megadott mennyiseget naponta adod-e. Ha a leirasod pontos akkor az adag amit leirtal 7 napra vonatkozik. Ha valamit kihagytal pontosits.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
Naponta 5ml makro, 5ml micro és 2ml co, így értettem a leírást!

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
 
Ertem. Ha wellness csomi akkor a (nem co hanem carbo) easy life lehet. Abbol jo a napi adagod. Tobb noveny eseten emelnem 3ml-re. A mic-mac adagolast csokkentenem napi 1 ml-re. Ahogy nonek a novenyeid es van ra igeny lehet emelni.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Igen wellnes csomag, easy life carboval. Rendben, köszönöm a tanácsot, egyenlőre átállok és ha bővítem és nőnek szépen akkor emelem! Köszi

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
 
Igen wellnes csomag, easy life carboval. Rendben, köszönöm a tanácsot, egyenlőre átállok és ha bővítem és nőnek szépen akkor emelem! Köszi

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
Told a heti kepet. Es ha nincs taptalajod nyomasd a cripto ala a tapgolyot vagy taprudat.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Told a heti kepet. Es ha nincs taptalajod nyomasd a cripto ala a tapgolyot vagy taprudat.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
Azt milyen gyakran?

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
 
Illetve megfordult még a fejembe egy belső szűrő és egy légpumpa majd később a halak miatt, szerinted/szerintetek kell e? És ha kell belső szűrő akkor hogy érdemes elhelyezni, hogy az áramlás jó maradjon?
 
Azt milyen gyakran?

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
Felevente 4-5 havonta szoktam de egy doboz eleg 1,5 evig ha csak a cripto ala teszel 2 db-ot. Jo melyre hogy takarja a manado. Ha kilog vagd felbe.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Illetve megfordult még a fejembe egy belső szűrő és egy légpumpa majd később a halak miatt, szerinted/szerintetek kell e? És ha kell belső szűrő akkor hogy érdemes elhelyezni, hogy az áramlás jó maradjon?
A halak miatt felesleges. Elég, ha fodrozódik a felszín. Persze sok szűrőnél jobb a több..., de lowtech-ben ez elég lehet.
 
Esetleg, ötlet, hogy mit tudok tenni vele/ellene? 4000 lumen napi 8óra világítás!

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről

Nálad leginkább a csapvízre gyanakodnék, mint tényezőre. Ha nem pihenteted, akkor csere után rövid időre megnő az oldott CO2 mennyisége, ami ilyen változékonyan a BBA-nak kedvez, de hozzájárulhat a gyors áramlás, és az aljnövényzet hiánya is...
 
Nem kérdés, hogy fekete ecsetalga. Mit tehetsz ellene? Ezer dolgot, de egyik sem garantálja az eredményt. Még a legnagyobbaknak is meggyűlik vele a bajuk néha. Olvasgass, kísérletezz,de gyors sikerre ne számíts! Ha már mindent elborított és végleg feladtad a dolgot akkor Aquatic Nature Alg Control F. Remélem kevesen olvassák, mert mindjárt kapok a fejemre, hogy az okot kell megszüntetni...Már ha megtaláltad. Ez valóban nem végső megoldás de addig is új reményt adhat a küzdelemhez, hogy néhány hónapra úgy tűnhet, nyertél. De ez még nagyon messze van, keresd az okokat! Nálam nagyon masszívan betámadott, amikor elkezdtem érdeklődni azakvakertészet iránt és megfejlesztettem az addigi gyengusz világítást. Ne high-techre gondolj, csak közeledtem a 0,5 w/l -hez.
Sziasztok. Néhány növényen ez a fekete valami van ez mi lehet? Lassan három hete megy, és 1-1ml micro makro és 1ml easy carbo naponta és heti 50% vizcsere. Köszi a segítséget előre is.

http://kepkezelo.com/images/9nkfiypv9qzabfk5nhgx.jpg

http://kepkezelo.com/images/0k4tnjjx5u8i4h88bvwp.jpg

http://kepkezelo.com/images/4w4udsyan66mas94j7om.jpg
 
Back
Oldal tetejére