• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Növényes akvárium 140L

rugabi94

Kertész szaki
Sziasztok, első posztom így próbálom szépen valahogy megfogalmazni, hátha sikerül :D
Pár paraméter előzetesen az akváriumról:
- Bruttó 140 liter
- CO2 24/7
- erős fény
- mért paraméterek: NO3: 10 mg/l, PO4: 1 mg/l, Fe: 0,25 mg/l, TDS 196, GH:10, KH: 5

GA tápok: 2 pumpa mikro, 3 pumpa makro naponta, Seachem Excel 2,5 ml.
Kezdetben az ajánlott 1ml/20l táp ment, attól minden durván beindult és megjelent a stem növényeken a nyálkás szerű zöld alga - a lentebb említett növényen főként

Képek:
 
Többször leszóltak (nem itt, hogy DIY lámpa fúj, azzal nem lehet) A képek alapján érdemes lenne váltanom 'normális' lámpára? Ha igen milyenre? High tech vonalat követném, 70x45x45-ös az akvárium. Amit kinéztem az a Chihiros WRGB2 pro 60 centis. Megnéztem a GreenAquás lámpás videót, de hát ugye két egyforma akvárium nem létezik :D
 
Többször leszóltak (nem itt, hogy DIY lámpa fúj, azzal nem lehet) A képek alapján érdemes lenne váltanom 'normális' lámpára? Ha igen milyenre? High tech vonalat követném, 70x45x45-ös az akvárium. Amit kinéztem az a Chihiros WRGB2 pro 60 centis. Megnéztem a GreenAquás lámpás videót, de hát ugye két egyforma akvárium nem létezik :D
Volt DIY lámpám. Lehet vele piros növényt nevelni. A kérdés az, hogy mit szeretnél elérni. Ha egy földöntúlian telt színvilág kell, sok pirossal, akkor wrgb lámpa. Nem a valóságot adja. De sokan pont azért szeretjük. Amúgy a gazoknak az egyszínű fehér lámpa is tökéletesen elég. Nőnek tőle rendesen. Fényerő persze nem árt, ha van. 😉
 
Volt DIY lámpám. Lehet vele piros növényt nevelni. A kérdés az, hogy mit szeretnél elérni. Ha egy földöntúlian telt színvilág kell, sok pirossal, akkor wrgb lámpa. Nem a valóságot adja. De sokan pont azért szeretjük. Amúgy a gazoknak az egyszínű fehér lámpa is tökéletesen elég. Nőnek tőle rendesen. Fényerő persze nem árt, ha van. 😉
Esetleg a Week Aqua Pandora lámpa? Vagy a Chihiros wrgb2 pro?
 
Esetleg a Week Aqua Pandora lámpa? Vagy a Chihiros wrgb2 pro?
A Week Aqua kevésbé elterjedt talán, legalábbis növényes akvarisztikában a Chihiros egyértelműen ismertebb.
Külföldi fórumokon se nagyon látom, és én furcsállom is, hogy miért nem. A specifikációk és a néhány fellelhető info/kép/video alapján egész jónak gondolom.
A Pandora a zászlóshajójuk, nem tűnik rossz vételnek...

Ebben a naplóban láthatod, hogy milyen szép és egészséges az akva a Pandora alatt:
112 liternyi halleves
Illetve youtube-on ha rákeresel Bíró Józsefre, akkor ő csinált több tesztet is Week Aqua világításokkal (köztük a Pandorával is).

A Chihiros wrgb2 pro-val viszont tényleg 0% rizikó van, állat...
 
A Week Aqua kevésbé elterjedt talán, legalábbis növényes akvarisztikában a Chihiros egyértelműen ismertebb.
Külföldi fórumokon se nagyon látom, és én furcsállom is, hogy miért nem. A specifikációk és a néhány fellelhető info/kép/video alapján egész jónak gondolom.
A Pandora a zászlóshajójuk, nem tűnik rossz vételnek...

Ebben a naplóban láthatod, hogy milyen szép és egészséges az akva a Pandora alatt:
112 liternyi halleves
Illetve youtube-on ha rákeresel Bíró Józsefre, akkor ő csinált több tesztet is Week Aqua világításokkal (köztük a Pandorával is).

A Chihiros wrgb2 pro-val viszont tényleg 0% rizikó van, állat...
Igen igen, ismerem azokat a videókat is csak hát na azért a marketing is nyomja neki.
 
Igen igen, ismerem azokat a videókat is csak hát na azért a marketing is nyomja neki.
Persze, ez benne van. Nem tudom ott van-e valami szponzoráció a dologban a magyar forgalmazó által. Ez a Chihirosnál is van, csak sokkal magasabb szinten.
A termék maga ettől még meggyőző: megjelenésben, fényerőben, csillivilli wrgb, applikáció. A tartósság az egyetlen, amiről nincs info egyelőre, az majd 5 év múlva derül ki.
 
Nem tudom ott van-e valami szponzoráció a dologban a magyar forgalmazó által
Pénz nem hiszem. Viszont Magyarországon a TF nyomja leginkább ezt a márkát. Ők meg elég jóban vannak a videó készítőjével, a legtöbb videóban TF cuccok vannak. Ahogy nekem tűnik sok olvasás után: az erősebb típusok jók lehetnek, de a chihi kiforrottabb.
 
Back
Oldal tetejére