• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Niflheim

rollreich

Legenda
DSCF2953b1000x400_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Régóta terveztem, ötleteltem ezen a projekten. Nem igazán lett hiteles az általam elképzelt világ Niflheim-re, ami a germán mitológiában a jég, a hideg és az örökös köd országa. Na mondjuk ez utóbbit a legkönnyebb átültetni egy vizi világba, csak pár ml Nitrivec kell hozzá. Rideg sziklák, zord táj, emelkedők, szinteltolás...feszültség. Középre rendezett kompozíció, meredek...
Egyenlőre a régi 60x30x30 cm-es tankban építgetem a tájat, amíg el nem készül a 36 cm magas aki.
Szűrő Eheim 2215 tele Siporax-al és Substrat Pro-val.
Világítás 2x24W T5
Aljzat: még nem tisztázott...
Co2 rendszer diffúzorral
Seiryu kövek: kb. 12kg

Tervezett növényzet: aljzatfüggő, de szinte csak eleocharisok.
 
Utoljára módosított moderátor által:
milyen növények adnak ki egy jeges tájat? :D
de igazából azt akarom írni, hogy ezt miért akarod magasabba tenni? Nem jó így?
 
Jégsaláta....pl.:) Ez a magasság már jó lenne, az Amazonia ekkora lejtéssel stabil maradna? Oldalról kellene látni persze, ott látszik jól a dőlés...na majd....;)
 
1.változat: Tervezett növények amennyiben teljes felületen Amazonia talaj lesz:

- Eleocharis parvula mini
- Eleocharis acicularis
- Elatine hydropiper
- Littorela uniflora

2.változat: Tervezett növények amennyiben teljes felületen ADA dekorhomok lesz:

- Eleocharis acicularis
- Littorela uniflora
 
Szerintem valami alacsonyabb növényekkel lehet közelebb álnál ehez a helyhez.Léteznek ilyen helyek pl a Spitzbergák,ahol a talajtakaró nagyon alacsony,elszórtan pár bokorral vagy az időjárás miatt alacsonyra növő cserjékkel.Ami szóba jöhet szerintem mint növények: Hc,Elatine,sp. Monte Carlo.Ezeket megkeverni egymással,és már csak a bokrokra kellene kitalálni valami alacsonyra növő bokros növényt.A kövek padig amiket összelegóztál nagyon patent lett ;)
 
Jégsaláta....pl.:) Ez a magasság már jó lenne, az Amazonia ekkora lejtéssel stabil maradna? Oldalról kellene látni persze, ott látszik jól a dőlés...na majd....;)
Én ugyan még nem használtam Amazonia-t, de a TheGreenMachine féle angol bolt TheGreenMachineLtd - YouTube videóiban van erre egy remek megoldás, vékony műanyag lapokat rakosgat be az öreg x távolságra, és azok hivatottak meggátolni a talaj lecsúszását, ezek persze nem látszanak, és ha benövi a fű, akkor meg pláne.
 
Szerintem a Stau azért ne lenne jó választás mert a nagy méretű leveleivel kilógna a sorból szerintem.A leképezni kívánt környezetben lévő növényeknek apró a levelük,a szélsőséges időjárás végett.
A riccardia szerintem jó kis alapja lehet ilyen bokros témának.
 
Igen, a riccardia mellett pont a fissi az, amit még el tudnék képzelni egy ilyen tájra...;)
A meredekséget úgy tervezem, hogy a maradék siporax-ot fogom felhasználni, ami kb. 1,5 l, és egy szűrőhálóban van jelenleg is. Ezen kívül a kövek alá hungarocell lapra helyezett bazaltot teszek, ezek lesznek a seiryu kövek alappillérei.
Eddig ok. De hova tegyem ilyen esetben a Tropica táptalaját? Nem tartom valószínűnek, hogy pl. a HC gyökere végigverekedne 10cm magasságú amazonia-t, aztán kikerül egy hunarocell lapot, és lekúszik az alsó üvegre fektetett 1cm vastagságú táptalajig. :)
 
Közben átolvastam néhány külföldi fórumot, melyben egyetértenek abban, hogy a táptalajt mindig a magasító közeg (szivacs, PU, lávakő, kavics) alá kell elhelyezni, mert az abból kiszabaduló tápanyagok az általános talajban képesek mozogni a vízzel együtt. Tehát, ha az aki valamelyik irányban drasztikusan emelkedik is, a táptalaj mindig kerüljön alulra. Számommra ez fontos info, mert már azon agyaltam, milyen építőipari hálót tegyek a siporaxra, hogy ne nyelje el a rá kerülő Tropica táptalajt....:bored:
 
Az átgyúrást követően letisztult a víz, itt már jól látszik az elképzelés. Ennél kicist magassabb lesz a hegy, már most rogyott egy kicsit a scape pár nap alatt.
A növények is körvonalazódnak: elatine, hc, parvula mini és riccardia elegyéből alakul majd ki...
Alaposan körbelőttem az összeállítást, hogy az új kádban és amazoniában újra tudjam alkotni...;) Remélem sikerül majd....
DSCF1850_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Back
Oldal tetejére