• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nano világ

Szabó Dániel

Kertész szaki
Sziasztok, Dani vagyok. :)
Nem olyan régen, kb 6 hónapja el kellett szakadnom, a 112 literes akváriumomtól mindenféle okok miatt.
A problémám az, hogy rettenetesen hiányzik az érzés, hogy nekem saját vízi világom van. Szeretném örömömet lelni eme hobbiban ismét.

Szeretném a segíségeteket kérni!
Sajnos hely hiány, illetve a költségek démonai miatt nano méretekben kell gondolkodnom.
Ami biztos, hogy low tech-ben próbálnám az elképzeléseimet megvalósítani. Már a fórum egy másik részén próbálgatom kifejezni magam, bútort tervezgetek, de van pár probléma. Ha valaki tud nekem segíteni az elindulásban, a technika terén annak nagyon örülnék. :)
Szükségem lenne néhány jó tanácsra, ötletre, akár kész megoldásra.
Célok:
Az akvárium, 27l, 32l vagy 40l-es legyen.
A szűrő, akvárium és a világítás összköltsége maximum 60 000 Ft.

Nagyon szépen köszönöm! :)
 
Én véleményem, hogy minél nagyobb annál jobb, és némileg talán kevesebb a gond is :) Meg nem muszáj csak új cuccokban gondolkodni.
 
Az én szívem is a 40l-es felé húz. De ahhozz a technikát megkellene valahogy okosan oldani. Főleg a világítást. Szűréssel nem lesz gond, Ecco Pro 300-at néztem.
 
60ezerből szerintem sima ügy és gondolkodhatsz nagyobban is.

Akvárium(sajna nem GA-s) 60*30 6.500.-
Táptalaj 2.500.-
Talaj 9.000.-
Dekor 5.000.-
Quad 2*24w 15.000 használt 10.000.-
Szűrő (szigorúan használtat,bio töltettel) 20.000.- ennyiért simán kapsz még garis Eheim 700l/h-at substrattal.
Növények fórumokról 5.000.-
Össz: 58.000.- :cool:
 
Szerintetek ez az összeállítás jó lenne?
GA-as aki 32l.
Eheim Ecco Pro 300(2036).
Wave Cosmos 20W.

Ha gyorsan számolgatok, akkor 750/32=~23x-os megforgatás, 20/32=0,625wpl.
Vagy a kissebb Ecco Pro (2034), ekkor 18,75x-ös óránkénti megforgatás.
 
Szerintetek ez az összeállítás jó lenne?
GA-as aki 32l.
Eheim Ecco Pro 300(2036).
Wave Cosmos 20W.

Ha gyorsan számolgatok, akkor 750/32=~23x-os megforgatás, 20/32=0,625wpl.
Vagy a kissebb Ecco Pro (2034), ekkor 18,75x-ös óránkénti megforgatás.

Ja,hogy nem akarsz spórolni:)Ezen a szemponton kívül persze,jó az összeállítás.Azt hittem a teljes költségvetés 60k...
 
Spórolni mindenképpen jó lenne persze. :) Csak nekem rigolyám az, hogy újat veszek mindenből. Miért? Mert arra én vigyázok. :)
Nem baj, ha 3-4 hónap alatt készül el, türelmes vagyok. :)

Egyébként ha 54 literben gondolkodom, elég oda a 2036? Illetve CO2 nélkül nem sok a 2x24W?
 
Nem a legszebb aki de megmutatom a kis 50l-met!
50l Janitól! | Magyar Akvakertész Fórum
Nincs táptalaj és egy 9w-os energiatakarékos izzó világít felette 10-12h-t!
Szűrés akasztós 2-300l/h és csak szivacs van benne!
Alga csak az üvegen egy kevés!
Rc-t tartok benne!
Ebben a felállásban a 60000 töredékéből meg van!
Ha akarod rakok fel hétvégén friss képeket!
 
Spórolni mindenképpen jó lenne persze. :) Csak nekem rigolyám az, hogy újat veszek mindenből. Miért? Mert arra én vigyázok. :)
Nem baj, ha 3-4 hónap alatt készül el, türelmes vagyok. :)

Egyébként ha 54 literben gondolkodom, elég oda a 2036? Illetve CO2 nélkül nem sok a 2x24W?

Szerintem egy Experience 250-nel jobban járnál és bőven jó 54literre.Nekem egy 98literest szűrt 5hónapig.A gyári cső elég gyenge a quadban+az egyik plant cső.nem sok.max feljebb emeled,és játszol a világítási idővel.viszont ha mégis veszel egyszer egy nem tip-top,de használható Co2 szettet 25-30ezer forintért(ma számoltuk egy kollegával,simán össze lehet rakni új cuccokból.) akkor lecseréled a csöveket és megvan az 1w/l-ed....
 
A 2213 hány literig "használható"?
Vödörméret akvárium 10%-a. Akkor ha jól számolok, a 25-27l jó.
Forgatás min. 18x-os. Ha az akvárium 27l-es, 16,29. Grrr.. :mad:
Világítás; 20W. Így 20/27=0,74wpl.

Vélemény?

up1: Bár, ide meg jobb lenne gondolom az Experience 150. Esetleg Ecco Pro 2034?
 
Utoljára módosított:
A 2213 hány literig "használható"?
Vödörméret akvárium 10%-a. Akkor ha jól számolok, a 25-27l jó.
Forgatás min. 18x-os. Ha az akvárium 27l-es, 16,29. Grrr.. :mad:
Világítás; 20W. Így 20/27=0,74wpl.

Vélemény?

up1: Bár, ide meg jobb lenne gondolom az Experience 150. Esetleg Ecco Pro 2034?


Eladó - Eladó külső szűrő és vízpumpa | Page 25 | Magyar Akvakertész Fórum utolsó előtti post.Exp150-es.Ki se próbálta.23ezer.

A 2213-as a gyári bio töltettel fél gőzzel is simán elvisz egy 30literest.Felejtsd el ezt a matekozást.l/h*10 kábé!jó szűrőanyaggal.Nekem a paludárium,meg a 30literes alatt is ez megy kicsit több substrattal.Ha mindenképp újat akarsz akkor a GA-s 2213 szett a legjobb választás.duplacsap,bio töltet,és jó ár.
ja el is felejtettem:a 30literest KÜLSŐ co2 reaktorral viszi lilly pipe-al 3/4-re lefojtva a csappal,17 hallal 14garnélával,3,5csilliárd köbméter biomasszával,sz*r áramlással.nézd meg a naplóm...
 
Köszi szépen a sok türelmet... :) Azért kérdezősködöm mert, nem szeretnék befürödni. Illetve az meg már az én lustaságom, hogy nem OLVASOK!
Csak egy utolsó kérdés a 2213-mal kapcsolatban.
Nekem a szobámban lenne.. Lehet tőle aludni? Szal. mennyire hangos? :)
 
Köszi szépen a sok türelmet... :) Azért kérdezősködöm mert, nem szeretnék befürödni. Illetve az meg már az én lustaságom, hogy nem OLVASOK!
Csak egy utolsó kérdés a 2213-mal kapcsolatban.
Nekem a szobámban lenne.. Lehet tőle aludni? Szal. mennyire hangos? :)

Szia!
Nem vészes a hangja, szekrényben is lesz nálad. Tegyél majd egy súlyzót a tetejére, úgy kevésbé búg :)!
 
Akkor minden tulajdonságot szemmel tartva.
27l kocka, 20W világítás.
Eheim 2213 Eheim Classic vs. Eheim Ecco Pro 200 (2034)?
Megmondom őszintén félek a Eheim Classic hangjától. De azért Tőletek, tapasztaltabbaktól kérdem utoljára. S most tényleg. :D
up1.: Áááh most néztem meg a "tecsatornád"-on egy összehasonlítást. Hát mit mondjak, van okom félni a hangoktól. Úgyhogy inkább várok még egy kis időt s spórolok egy 2034-re.
 
Utoljára módosított:
Szép estét. :)
Lefeküdtem az ágyamba, de akkor is csak járt, járt, járt a fejem. Hogy csináljam? Mit csináljak? Inkább várjak még egy picit és vegyek komolyabb szűrőt? Milyen legyen a bútor? Világítás? Egyáltalán maga az ÜVEG!?

S végül, ez pattant ki:

27laksitervsketchup_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


27 liter, Eheim Ecco Pro 300 (2036) [1.kosár: matrix purigennel +perlon{ha belefér ennyi minden}, 2.kosár: substrat pro, 3.tálca: biomech], 20W csiptetős világítás. CO2-t nem szeretnék még.
Egyenlőre maradnék a low-tech vonalon... A bútorzat bal része szolgálna tárolóként. A tetején elfér egy pici virág, ami kapna a fincsi "trágyázott" vízből.. :D

Vélemények? :)
 
Akkor minden tulajdonságot szemmel tartva.
27l kocka, 20W világítás.
Eheim 2213 Eheim Classic vs. Eheim Ecco Pro 200 (2034)?
Megmondom őszintén félek a Eheim Classic hangjától. De azért Tőletek, tapasztaltabbaktól kérdem utoljára. S most tényleg. :D
up1.: Áááh most néztem meg a "tecsatornád"-on egy összehasonlítást. Hát mit mondjak, van okom félni a hangoktól. Úgyhogy inkább várok még egy kis időt s spórolok egy 2034-re.

Szia most olvastam a naplód.
Nekem esgy 18,5 L nanóm van, nagyon szeretem és most már 2 hónapja műküdik gondtalanúl. Alga nagyon kicsi mennyiségben. Low-technek indult de már high-techbe van :D
18,5 L volt idáig 13 W most 26 W és 8 óra világítás kb 2-3 hete és alga mentesen!
2213 eheim van bent az aki alatt a szekrénybe, nekem van egy kicsi hangja de kb 2 nap alatt meg szoktam! Viszont aludni nem kell melette, ha alergiás vagy a kattogó,búgó,zörgő dolgokra akkor tényleg spórolj egy halkabb típusra, ha viszont úgyse hallod akkor ajánlom! Nekem ez elött egy akasztos üzemelt hát ahhoz képest... Ferrari ;) 1000% meg vagyok vele elégedve!

ui: Ha érdekel olvasd el a naplóm, elég sok mindent leírtam, ha pedig van kérdésed nyugodtan jöhet...
 
Back
Oldal tetejére