• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Mintor medencéje

Semmiképp se add fel szerintem, a Manadoval is csak az elején vannak ilyen gondok. Amint megerősödnek a növények gyökerei nem fognak felúszni. Addig is játszhatsz az áramlással, hogy minél kisebb mértékben kavarja fel az aljzatot
 
Köszi!

Nem arról vagyok hìres, h feladom, max bosszant. Rengeteg nehezék segítségével elúszás letudva.
Nagy lett elsőre ez az aki, de én választottam.

Közben lassan-lassan alakul a fejemben, mit is szeretnék megvalósìtani
 
Jól van remélem sikerül megvalósítani is őket ;)
Szia!

Minden bizonnyal.
Bár nem vagyok kő párt, rengeteget kell szereznem. Kb. 15-20 cm-el megemelem a hátsó traktust, molyan terasz szerűen. A hatalmas rönköt, szeretném úgy körbe építeni, mintha a szikla mellett nőtt volna. A természetességet szeretném megőrizni, így már azon gondolkodom, hogy melyik az a kő, amit könnyen lehet faragni, de mész mentes.
Betonban is gondolkodom, de majd rákeresek, milyen hatása van az akiban.
Ma cseréltem 50% vizet, nyomatom a carbo-t, CO2-t (élesztős, egyenlőre), s kezd pofás lenni.
Viszont, kell szereznem egy fotó apparátot. Ehhez viszont nen értek, majd rákeresek, mit érdemes megvenni. Mobillal fotózni nem az igazi.
 
Köszi!

Nem arról vagyok hìres, h feladom, max bosszant. Rengeteg nehezék segítségével elúszás letudva.
Nagy lett elsőre ez az aki, de én választottam.

Közben lassan-lassan alakul a fejemben, mit is szeretnék megvalósìtani

Jó lesz ez! Kitartást hozzá! :) 1,5 éve én is ekkorával kezdtem, és én is megfogalmaztam magamban, hogy egy 60-as elég lett volna :D Mára van olyan is, nem is egy :)

Betont ne! Javaslom a lávakövet, nem drága, nagyon könnyen alakítható, könnyű, de a sok lyuk, rés, kiálló izé miatt nagyon stabil alapot lehet belőle összelegózni. A másik a mezei kőkereskedésből származó bazalt, nagyon olcsó, viszont nagy a sűrűsége, így nehéz, és nem túl stabil, mivel sima a felülete.

Az élesztős rendszert lecserélném a helyedben egy szódabikarbónás-citromsavasra. Ég és föld a kettő, nagyon nagy előrelépés lenne, nem túl nagy költségen.

A fotózás még ráér azt hiszem, tedd félre azt a pénzt másra: jobb fény, lágyvíz, CO2 rendszer :)
 
Köszönöm a bìztatást,

főleg a megerősítést.

A citromsav, s a bikarbóna már itt van a szekrényben, de még az összeállìtás várrat magára. Palackos lesz hamar, szerintem. Úgy érzem kell a növénykéknek a cucc.
A kocka akiról sem mondok le. Ma beszereztem öt RC-t, s nem merem betenni a halak közé őket. Most vödörben múllatják az időt, egy kis mohával. Nagyon szépek. Így hétfőn veszek egy 25x25-ös nano cube-t.
világìtás szűrő, ág dekor van.
Megy bele az ágra kötve Anubias Barteri nana petite, Jávai, meg még kitalálom.

A beton számomra is neccesnek tűnt, a felhördülés hatására gyorsan el is hesegetem a gondolatot.
A kőfaragás jobb, de nehezebb alternatìva.
A bazalt faragása lehetetlen kategória. Egy kockakövet már próbáltam összetörni, nem ment könnyen.
Lávakő lájkolva, de eddig csak zúzva találtam. Ìgy, ha valaki tud nagyobb méretben lelő helyet, ötletet, hol keressek, dobjon egy pü-t. Köszönettel veszem.
 
Köszönöm a bìztatást,

főleg a megerősítést.

A citromsav, s a bikarbóna már itt van a szekrényben, de még az összeállìtás várrat magára. Palackos lesz hamar, szerintem. Úgy érzem kell a növénykéknek a cucc.
A kocka akiról sem mondok le. Ma beszereztem öt RC-t, s nem merem betenni a halak közé őket. Most vödörben múllatják az időt, egy kis mohával. Nagyon szépek. Így hétfőn veszek egy 25x25-ös nano cube-t.
világìtás szűrő, ág dekor van.
Megy bele az ágra kötve Anubias Barteri nana petite, Jávai, meg még kitalálom.

A beton számomra is neccesnek tűnt, a felhördülés hatására gyorsan el is hesegetem a gondolatot.
A kőfaragás jobb, de nehezebb alternatìva.
A bazalt faragása lehetetlen kategória. Egy kockakövet már próbáltam összetörni, nem ment könnyen.
Lávakő lájkolva, de eddig csak zúzva találtam. Ìgy, ha valaki tud nagyobb méretben lelő helyet, ötletet, hol keressek, dobjon egy pü-t. Köszönettel veszem.
A zúzott lávakő tökéletes talaj emelésnek, illetve nagyobb méretű szűrőkbe szűrőanyagnak is. Nagy lávaköveket kőkereskedésekben szinte biztosan lehet kapni, sokan építenek belőle sziklakertet is szép textúrája miatt...
 
A zúzott lávakő tökéletes talaj emelésnek, illetve nagyobb méretű szűrőkbe szűrőanyagnak is. Nagy lávaköveket kőkereskedésekben szinte biztosan lehet kapni, sokan építenek belőle sziklakertet is szép textúrája miatt...
Csak magamat tudom ismételni, és egyben csatlakozok Benihez:
Lávakövet hátra, zuzalékot az emeléshez. Továbbra is javaslom, hogy ne menet közben változtass, mert semelyik élőlénynek nem tesz jót a folyamatos átalakítás. Gondold végig mit akarsz megvalósítani, esetleg tedd össze szárazon, aztán ugy rakd be hogy egy fél évig biztos ne kelljen hozzányúlni. ;-)
 
Köszönöm!

Így lesz. A mostani scape tavaszig biztos ìgy marad, had erősödjön a fauna. Tavasszal festés lesz, muszáj lesz elmozgatni. Addigra mindent össze szedek. Új rönkök már áznak, csak kövek kellenek, de rengeteg.

A tegnapi vízcsere után ma reggelre kissé opálos lett a víz, pedig kapot easy startot, s Seachem Purigen is van a szűrőben. Lehet az aljzat adja ki.
 
Szóval Az a nyolc méter LED szalag édes kevés!!! A LED szalagos világítást el kell feledni.Főleg egy ekkora akihoz.
Jó LED világítás nem létezik áramgenerátoros meghajtás és minőségi LED+jó hűtés nélkül!!!!
 
Back
Oldal tetejére