• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen növényt válasszak...?

Elméletileg gumókat növeszt oldalt majd, de mivel ott ahonnan jön vannak évszakváltások, így hagyni kell pihenni is a növényt!
Tartása szigorú követelményeket támaszt: lágy és enyhén savas vizet kíván, ráadásul rendszeresen és nagyon alaposan meg kell tisztítani az algáktól, melyek szeretnek megtelepedni a levelein. Hogy az algák szaporodását elkerüljük, cseréljük gyakran – hetente! –az akvárium vizének felét. Ennek a növénynek az évszakokhoz igazodó téli pihenőjét tiszteletben kell tartani, különben egy szezon alatt elpusztul.
Érdekes, amit írsz. Csapvízben enyhén lúgosban majdnem szétfeszíti az akváriumot!:)
Tudom, hogy tart pihenőidőt, de nem most az biztos!:ROFLMAO:
Gumókat majd figyelem!
 
Sziasztok!
Kaptam egy Aponogeton boivinianus gumót. Elültettem és láss csodát, Két hét alatt 8db óriási leveleket hozott. 30-40cm hosszal.
Hogy lehetne ezt a növényt szaporítani a későbbiekben? Olvastam, hogy talán két ivarú egyedek?
Tehát kéne egy "fiú és egy lány"? Vagy van valami más megoldás is?
Szerinted @viktorlantos, @Beni?
Köszi a választ előre is!
Sajnos Nekem nincs ötletem.
 
Sziasztok
Amazóniai biotóp akváriumba milyen növények kerüljenek?
Nem nagy igényű növényekre gondolok.
Echinodorus (tenellus, quadricostatus, bleheri stb.) Valisneria és Cabomba fajok biztosan. Ludwigia, Bacopa fajok is jók lehetnek, de ezeknél nem vagyok biztos, hogy dél-amerikaiak. Ha félárnyékot is szeretnél, akkor úszónövényt is tehetsz bele, pl. Limnobium fajokat. Hirtelen ennyi jutott eszembe.
 
Ilyen ludwigiat én is szeretnék, a GA oldalán 0,25w/l fényigény van megadva (gondolom mint minimum), de ez elég kevésnek tűnik...
0,5w/l alatt érdemes megpróbálni? Valaki tart ilyen körülmények között palustrist?
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék a tapasztaltabbaktól valamint hozzáértőktől.
Lassan minden együtt van a restarthoz, viszont növények terén még vannak hiányosságok.
Milyen növényeket javasolnátok mohákon és Anubiasokon kívül, ami fára kötve is tartható?
Microsorum már ok, ezen kívül tartható még így valamilyen növény?
Segítséget előre is köszönöm.
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék a tapasztaltabbaktól valamint hozzáértőktől.
Lassan minden együtt van a restarthoz, viszont növények terén még vannak hiányosságok.
Milyen növényeket javasolnátok mohákon és Anubiasokon kívül, ami fára kötve is tartható?
Microsorum már ok, ezen kívül tartható még így valamilyen növény?
Segítséget előre is köszönöm.
FB-n írtam még jó párat, de itt is körülnézhetsz: http://www.greenaqua.hu/hu/noveny/elhelyezkedes/fara-kore-ultetheto-novenyek.html
 
Lehet indítok egy garnis kockát, 30 literre lesz egy Wave Cosmos 13W, nuku CO2, szóval a növény lehetőségek behatároltak.

Mohák pipa, anubiasok is és a kis termetű cryptok detto, ezen kívül van valami különösen garnis akvába, kevés fényhez ajánlott növényke szerintetek?

RE: ofc mentek bucet is a nagyból még, ha összeáll a dolog.
 
Utoljára módosított:
Lehet indítok egy garnis kockát, 30 literre lesz egy Wave Cosmos 13W, nuku CO2, szóval a növény lehetőségek behatároltak.

Mohák pipa, anubiasok is és a kis termetű cryptok detto, ezen kívül van valami különösen garnis akvába, kevés fényhez ajánlott növényke szerintetek?
Nekem Pogostemon helferi, és Buce van bent, még Staurogyne-t szeretnék bele és HM lesz még, mondjuk a világítás 11 W compact + 4 W led
 
Mivel 30-35 literre lenne egy olyan 13w körüli Haquos stellar (bár ha lehet akkor picit nagyobb izzót veszek bele, úgyis lassan csereérett), szóval félek, hogy a HM és HC nem tolerálná az alacsonyabb fényviszonyokat.
Staunak is szerintem nagyon-nagyon kevés ez a fénymennyiség...
 
Utoljára módosított:
Egy ekkora kockánál jó ha van 25 cm vízmélység, és ennél már jó lehet a kisebb teljesítmény is, szerintem. Nekem a Lilaeopsis is hajt, a Reineckii meg szép színes. Ha meg nagyobb izzót veszel bele, akkor meg még jobb. És én csak 5 és fél - 6 órát világítok csak, mondjuk lumenben 1200 körül vagyok.
 
Hm, fejben kezd összeállni a garnis nano.
Red Moor van egy szép ágas-bogas a pinyóban, arra jön fissi, és akkor mögé kell még raknom valami egyenesebb szálú, sűrűbb "stemet" (mondjuk olyan 25-26 cm-es magasságig) ami elviseli a fél-low techet. (Ha minden jól megy, meglesz a 26-27 lumen/liter... ez kb. 0,4W/liternek fel meg. Nagyon köbö.)
CO2 nem lesz, easy carbo és micmac igen. Tippek mit rakjak be hátra? :D
http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-eleocharis-vivipara.html szeretne benne?
Microsorumok továbbra is kizárva. :D
 
Back
Oldal tetejére