• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halat válasszak?

Hááát, nincs szerencséd. A 35 liter is okozhatja, hogy nem annyira békések. Az enyémben a felnőtt példányok nem piszkáljàk a sárga neocaridinákat. Csak egymással foglalkoznak, verébrazbórákkal vannak együtt. De 60 literben, ősdzsungel mellett. 🙂
Én most velük szemezek:

Boraras Brigittae

Boraras Urophthalmoides

Tényleg az a kérdés, hogy szükség esetén okoz e gondot, ha szükség esetén az eheim experience 250 kifolyó ágát picit fojtom? Ill a 30L-be mehet e mindkettőből 6-7-es csapat vagy egy fajt válasszak ki?
 
Arany kolibrihalat szeretnék a 60 literes növényes akvába. A kérdésem, hogy 20 fokot kibírják ezek a halak, vagy mindenképp kell nekik fűtés?
Nappal 20, éjszaka 18 fok szokott lenni a lakásban. Nyáron pedig 28 fok, mert egyelőre még nincs légkondim.
 
Arany kolibrihalat szeretnék a 60 literes növényes akvába. A kérdésem, hogy 20 fokot kibírják ezek a halak, vagy mindenképp kell nekik fűtés?
Nappal 20, éjszaka 18 fok szokott lenni a lakásban. Nyáron pedig 28 fok, mert egyelőre még nincs légkondim.
Nem kell nekik fűtés. A hűvös, oxigéndús vizet szeretik. Ez inkább nyáron lehet gond. Arra biztos gondoltál, hogy csapathalak. Legalább 6 db kellene belőlük, hogy ne legyenek stresszesek.
 
Nem kell nekik fűtés. A hűvös, oxigéndús vizet szeretik. Ez inkább nyáron lehet gond. Arra biztos gondoltál, hogy csapathalak. Legalább 6 db kellene belőlük, hogy ne legyenek stresszesek.
Köszi szépen. Akkor ebből fogok 6 db-ot beszerezni.
 
Sziasztok! 112 literben 12 db neon, 5 db black cory és 5 db oto úszkál. Sajnos a neonok száma egy év alatt 12-re csökkent, két hete bélgyulladásban elpusztult a 13. előtte kettő kiugrott. Mióta meghalt az egyik legnagyobb közülük hátul bújkálnak a növények között, nem úszkálnak elöl, mint eddig. Mit lehet tenni?
Tehetek mellé 10-15 kubotai-t vagy 10 zöld neont?
 
Egy neoncsapatot szeretnék, 10db kék neon 3db fekete neont és 3db vörös neont. Ezek így együtt egy csapatban lennének, vagy egymással raszistáskodnának :) ?!
 
Na kiderült a kisérlet, nem alkotnak egy csapatot, a kék neonok összeálltak, de a feketék a saját utukat járják.:(
 
Sziasztok, véleményetek szeretném kikérni az állatvilág összeállításával kapcsolatban. Az akvárium 81 l.
  • Paracheirodon simulans - 8db
  • Hyphessobrycon amandae - 8db
  • Macrotocinclus affinis - 3db
  • Corydoras pygmaeus - 5db
  • Vittina waigiensis - 5db
  • Valamilyen garnéla - pár db
A Desmopuntius pentazona is nagyon tetszik, ha az amanda lazac helyett 6 db lenne belőle, jól megférne többiek mellett?

A garnéla szaporulatot hogyan lehet kordában tartani? az amano nagyon praktikus lenne e szempontból, de nem akarok fedést az akváriumra és amúgy is inkább színeset szeretnénk, red cherry-vel szemezünk.

Előre is köszönöm a segítséget.
 
Sziasztok, véleményetek szeretném kikérni az állatvilág összeállításával kapcsolatban. Az akvárium 81 l.
  • Paracheirodon simulans - 8db
  • Hyphessobrycon amandae - 8db
  • Macrotocinclus affinis - 3db
  • Corydoras pygmaeus - 5db
  • Vittina waigiensis - 5db
  • Valamilyen garnéla - pár db
A Desmopuntius pentazona is nagyon tetszik, ha az amanda lazac helyett 6 db lenne belőle, jól megférne többiek mellett?

A garnéla szaporulatot hogyan lehet kordában tartani? az amano nagyon praktikus lenne e szempontból, de nem akarok fedést az akváriumra és amúgy is inkább színeset szeretnénk, red cherry-vel szemezünk.

Előre is köszönöm a segítséget.
A 81 liter nem valami sok. Elfér benne két csapatnyi rajhal is, de lehet, hogy jobban járnál inkább egy fajta hallal. Tehát lehetne 15-20 db hamis neon vagy amanda lazac. A Corydoras pygmaeus is nagyobb csapatban érzi jól magát, 5 db nagyon kevés lenne. Kellene belőlük legalább 10-12 db, hogy ne legyenek félősek. A Macrotocinclus affinis is rajhal, 3 db nem biztos, hogy jól érezné magát.
A Desmopuntius pentazona a többi említett halnál sokkal nagyobbra nő, erre érdemes figyelni (a kisebb halakat stresszelheti a jelenlétük).
Nem írtál semmit arról, milyen vízbe kerülnének (keménység, PH, hőmérséklet), pedig ezek is fontos dolgok. Az ötsávos díszmárna például kimondottan hőigényes.
A red cherry jó választás lenne. Attól ne félj, hogy nagyon elszaporodnak. Halak mellett ez nem valószínű. A pontylazacok és díszmárnák aktívan vadászni fognak a garnéla ivadékokra.
 
A 81 liter nem valami sok. Elfér benne két csapatnyi rajhal is, de lehet, hogy jobban járnál inkább egy fajta hallal. Tehát lehetne 15-20 db hamis neon vagy amanda lazac. A Corydoras pygmaeus is nagyobb csapatban érzi jól magát, 5 db nagyon kevés lenne. Kellene belőlük legalább 10-12 db, hogy ne legyenek félősek. A Macrotocinclus affinis is rajhal, 3 db nem biztos, hogy jól érezné magát.
A Desmopuntius pentazona a többi említett halnál sokkal nagyobbra nő, erre érdemes figyelni (a kisebb halakat stresszelheti a jelenlétük).
Nem írtál semmit arról, milyen vízbe kerülnének (keménység, PH, hőmérséklet), pedig ezek is fontos dolgok. Az ötsávos díszmárna például kimondottan hőigényes.
A red cherry jó választás lenne. Attól ne félj, hogy nagyon elszaporodnak. Halak mellett ez nem valószínű. A pontylazacok és díszmárnák aktívan vadászni fognak a garnéla ivadékokra.
Köszönöm. A vizem visszasozott RO víz, a paraméterek alapján mindegyik sorolt eloleny toleralhatosagi savja lefedi.
A diszarnanak nekem is a méretével van fenntartásom, az egységesen kis méretűek jobb választás, ebben megerősítettél. Megfontolom meg az 1 halas opciot. Az algazot pedig elengedtem első körben, marad a csiga és majd alakul.
 
Sziasztok!

Egy 60 x 40 x 40 -es méretű 96 literes akváriumom van.
Jelenleg 10 darab Kék királylazac van az akváriumban. Ezek mellé keresek még egy másik fajta halat, ami valószínűsíthetően jól kijön velük és együtt szépen mutatnak.
Mit gondoltok mi lehet a jó választás?

Ezek tetszenének a GA kínálatából első sorban, de mindenre vevő vagyok:
- Arany mézgurámi
- Sziámi Harcoshal ( egy álmom, de gondolom problémás a nagy áramlat miatt és a 22- 23 fokos víz miatt)
- Ruby tetra
- Kalászhalak mindegyike
- Törpe gömbhal.
 
- Arany mézgurámi

- Sziámi Harcoshal ( egy álmom, de gondolom problémás a nagy áramlat miatt és a 22- 23 fokos víz miatt)
A labirintkopoltyús halak meleg vizet igényelnek. Le kell fedni az akváriumukat, mert a hűvösebb levegőtől könnyen megfáznak (ez télen lesz majd probléma). Ahogy írtad, a nagy áramlás sem szerencsés.
- Ruby tetra
Nem javasolnám, mert nagyon félénkek. Még nagyobb csapatban sem mozognak sokat, behúzódnak a növények közé.
- Kalászhalak mindegyike
A villásfarkú kalászhal jó választás lenne (szép és szívós), de csak akkor, ha fedett az akvárium. Ellenkező esetben ki fognak ugrani.
- Törpe gömbhal.
Nincs vele tapasztalatom, nem tudom, társas akváriumban jól érzi-e magát.

Javasolnék valamilyen kisebb termetű ponytlazacból 8-10 db-ot: neonhalak, amanda lazac, fekete fantomlazac (a GA kínálatában most ezek vannak). Esetleg választhatnál könnyen tartható pontyfélét is: vörös karcsú díszmárna, kolibrihal, ékfoltos razbóra, ötöves díszmárna. Ezek könnyen tartható, aktív halak. Ez csak a saját véleményem, hallgass meg másokat is :)
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni, a még csak fejben létező akváriumom lakóinak kiválasztásához. A víz 140-160l, hírös szegedi víz helyett RO víz lesz.
-8-10db cory(pygmaeus v habrosus) vagy bármelyik kicsi cory(pl. panda)
-6 db Macrotocinclus affinis
-10 db Nannostomus marginatus
-2-3 db Stiphodon ornatus
-Amano garnéla és cseresznye garnéla...
Ez eddig amiben biztos vagyok, de szeretnék még valamit:
-3-5db Dario dario. Az etetésüktől kicsit tartok. Itt azt olvastam, hogy csak az élőt, max a fagyasztott kaját fogadják el.
-1 pár Trichogaster lalius?
-1 pár Mikrogeophagus ramirezi. Ezek elintézik, hogy ne legyen garnéla egy idő után...
Valami jó ötlet? Előre is köszönöm :)
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni, a még csak fejben létező akváriumom lakóinak kiválasztásához. A víz 140-160l, hírös szegedi víz helyett RO víz lesz.
-8-10db cory(pygmaeus v habrosus) vagy bármelyik kicsi cory(pl. panda)
-6 db Macrotocinclus affinis
-10 db Nannostomus marginatus
-2-3 db Stiphodon ornatus
-Amano garnéla és cseresznye garnéla...
Ez eddig amiben biztos vagyok, de szeretnék még valamit:
-3-5db Dario dario. Az etetésüktől kicsit tartok. Itt azt olvastam, hogy csak az élőt, max a fagyasztott kaját fogadják el.
-1 pár Trichogaster lalius?
-1 pár Mikrogeophagus ramirezi. Ezek elintézik, hogy ne legyen garnéla egy idő után...
Valami jó ötlet? Előre is köszönöm :)
Szia!
A változatosság gyönyörködtet!
No, de ennyire...?
Ilyen nagy akváriumba inkább csak 1-2 féle rajban élő halat tennék.
Ezen felül, lehetnek az aljzat közelében élő halak: Cory-k és Oto-k. Nálam az Oto-közül nagyon sok elpusztult. Valószínűleg én voltam a hibás, de szerintem túl érzékeny halak. A Cory-k viszonylag jól bírják.
A sügérekkel nincs tapasztalatom.
RC garnélákat kötelező telepíteni (nem eleség céljából) ;) Ők takarítják el a tetemeket, amiket majd nem veszel észre a bozótosban. Az Amano-k biztosan hasznosak, de megvagyok nélkülük.
 
Back
Oldal tetejére