• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mekong, Delta

ozzy

VIP kertész
Üdv Mindenkinek! A Nap süssön Rátok!

Elérkezett az ideje, hogy naplót nyissak a "Green Hell" megszüntetésével Hungarian Aquascaping Contest (HAC) - Akváriumok létrehozott új "projektnek".

Egyelőre próbálok képeket beilleszteni, werkfotók és infók is lesznek ... nemsokára :cool:

17963007_b9db7fbba5b2e0b7acd82ce3cf00d101_l.jpg



17963005_77ef7845ab535a410264a42ed24227fa_l.jpg


Személy szerint a bal hátsó osztaggal (a vasfa mögött) kissé elégedetlen vagyok, s egyben kissé tanácstalan is... minden ötletet s javaslatot szívesen fogadok, s egyébként is... osszatok nyugodtan (y):D
 
Szia,
Szerintem is várj még, amíg a növények kissé megnőnek. Nem tűnik nekem sem rossznak a hátsó rész:) Persze ha nem akarsz valami bokros hetente nyírható növényt hátra berakni:)
Hol a lábujj, nem látom:)
 
Köszönöm a hozzászólásokat :giggle:
Egyelőre akkor nem piszka... :)Egyébként is könnyen legózható az a sarok, a Bolbi köre van kötve, a fák is mobilisak, sőőt a hydrocotyle sp japan is
egyetlen mozdulattal áthelyezhető (y)

Hol a lábujj, nem látom:)
Amennyiben Ön a Szilvi féle "csirkekarom"-ra gondol, az egy másik akváriumot gazdagít :) bár gondolkodom rajta, hogy lehetne ide beapplikálni... akinek van javaslata, ne titkolja (y)

egész szépen benőtte az erdő azt a döglött jávorszarvasborjút a bal oldalon :D Viccen kívül, szerintem jól néz ki, nyilván ennél a képnél a valóságban jóval világosabb.

most komolyan elgondolkoztam hogy átkeresztelem az akváriumot "dead Moose calf"-ra... elég zsíír név... vagy csináljunk egy space-death-punk-r'n' akvakertész zenekart, legalább megvan a lemezborító :hilarious:

A képek minőségéért elnézést, telefonos fotózás volt, a kompakt fotómasinámmal még ilyet sem tudtam készíteni... rosszul reagál a szembefényre, vagy csak én vagyok béna... :eek:
 
Nos, amennyiben megenged egy észrevételt, tőlem ámátőrnőtől, akkor a jobb első részen egy picit emelnék a dekoron, hogy a meder hangulatot jobban éreztesse.
Erre én tegnap jöttem rá. :whistle:

Szépséges.
 
nos, akkor adatok...

akvárium mérete:
60x30 x 35 cm, cca. 63 l
szűrés: 2 db belső szűrő
aquel fan 2 (elvileg 450 l/h)
atman F302 (elvileg 450 l/h)
világítás:
E-27 kompakt fénycső 20+15 W - 2700 K - ezen azért majd változtatok..
talaj:
ADA amazonia + JBL tápgolyók, ADA MEKONG dekorhomok
dekor:
redmoor, vasfa, csavartfűz, bazalt (vagy ilyesmi) kövek
flóra:
parvula mini, alternanthera reineckii mini, hydrocotyle sp. japan, bolbitis h., anubias "petite", microsorium 'needle leaf', miriophillum matogrossense, ludwigia arcuata, littorella uniflora...
mohák csapata: weeping+ flame (a faágon balra fenn, úgy döntöttek egy csapatban játszanak), christmas moss, fontanilis sp 'willow
fauna:
5 db oto + 2 db kis anci, számtalan Anentoma helena, garnélákok mingyá' költöznek: red cherryk és vad társaik...
táp Ozz :) :
Green Aqua Macro+micro ... egyelőre 2-2 nyomás/nap, easy carbo kb. 2-3 ml, CO2: Tropica plant grow system (60 l) szódásszifonnal feltölte 2x/nap

A projekt múlt szombaton indult, túl vagyunk 3 vízcserén... visszatöltés nagyjából: 33-33-33% csapvíz, desztillát víz, akváriumvíz a másik két aksiból.
Vízkezelőt, bakterkálcsört nem adagoltam, úgy tűnik a "használt" aksivíz segíti a beállást...
A jószágok 5 nap után visszaköltöztek, vígan vannak...

huhhh egyelőre ennyi... kérdezzetek :)
 
S hogy el ne felejtsem köszönet illeti a következő szaktársakat (remélem mindenki eszembe jut, nem biztos hogy névsor szerint):
BBálint, Betyár, Kicsivihar, Labirintkopoltyús, Matyi, Schurz, Szeghy Dávid, Tibi, s természetesen a GA...
köszönöm :giggle:
 
Nos, amennyiben megenged egy észrevételt, tőlem ámátőrnőtől, akkor a jobb első részen egy picit emelnék a dekoron, hogy a meder hangulatot jobban éreztesse.
Erre én tegnap jöttem rá. :whistle:

Szépséges.
ÖÖÖ most hogy mondja Kegyed, van benne valami, megnézem mit tehetek... egyébként a fotó nem teljes csak a jobb oldalon a bazi nagy szűrőtől nem látszik az akvárium széle... ott a magasság a "needle leaf" bokor tövének magasságától indul kb.
S köszönöm ...:giggle:
 
off: én azt hittem ez egy "főhajtós" csákó, felül van a szemöldöke, alul az a két izé a szeme... de lehet hogy tévedtem? :eek:
Hát, most hogy mondja, lehet úgy is értelmezni. :pompous: Ha jobban megnézem.
 
Gratula az új aksihoz, nekem nagyon tetszik! Én nem nyúlnék semmihez, a bal oldalt a bolbi majd lerendezi. A jobb oldalt sem emelném, így pont jó a szintkülönbség a két oldal közt. Vagy ha emeled, akkor emeld a bal oldal fölé.( Azt meg kemény lenne most megcsinálni.) A homok is tök jól illik az aksiba!(y)
Mikor indítottad?

A kompakt gépen kapcsold ki a vakut és tedd valami állványra. Szeretnék egy jobb képet látni.:whistle: :rolleyes:

egész szépen benőtte az erdő azt a döglött jávorszarvasborjút a bal oldalon :D
:DBaszki, te mit szívtál ebédre? Egész nap ezen röhögtem!:D
 
Mikor indítottad?

A projekt múlt szombaton indult, túl vagyunk 3 vízcserén... visszatöltés nagyjából: 33-33-33% csapvíz, desztillát víz, akváriumvíz a másik két aksiból.

kérem figyelmesen olvasni a naplót... :hilarious: Természetesen a dekorhomok csak most szombaton került be, de hát ezt Te tudhatod ... :whistle:


A kompakt gépen kapcsold ki a vakut és tedd valami állványra. Szeretnék egy jobb képet látni.:whistle: :rolleyes:

A vaku kikapcsolt állapotban volt fotózáskor... ez egy B..NQ C640 - 6 megapixeles csoda... HELP!! HELP!!

Jobb fotók szervezés alatt...
 
Igen, a szoba setét volt, mint a lelkem, elképzelésem szerint az nem kafa, hogy a világítás az akvárium tetőn van, (tudom ez már retro módszer) 3-4 cm-el a víz felett...
gondolom vagy ki ki kéne takarni a lámpát egy fekete fotókartonnal, vagy feljebb emelni a világítást fotózás idején, vagy mindkettő...
nem röhögni, ennyit értek hozzá kb. :confused:
 
Szia!
Baba! Az inkább döglött páncél nélküli teknős! :D Vagy lehet,hogy a hydro a páncélja...
Szép akva, csak sajnos elég homogén minden szín benne, mivel baromi meleg fényt áraszt, nincsenek kontrasztok, de ez biztosan orvosolva lesz!
Én nekem icipicit szabályos-sor szerű a homokösvény jobb oldalán lévő kövek elrendezése. Kicsit összekutyulva talán jobb összképet mutatna. (szőrszál felhasogatva...)
Egyébiránt tényleg nagyon baba a medence! (y)
 
Szia Ozz!

Nekem is bejön az új setup! (y) Annyi megjegyzésem lenne, hogy lehet jót tenne az egész összképnek, ha az utolsó mohikán tragikus körülmények között elbukott lovára kötöznél egy kis mohát! Oda ahol most az elsö képen úgy fénylik a nyaka. ;) Valahogy nagyon vonzza a szememet az "látványelem"... :D

Üdv: Robi
 
Back
Oldal tetejére