• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Második próbálkozás immár 54l-ben

Gottfried Donát

Főkertész
Sziasztok!
Jelenleg is működő, 36L-es akim a végéhez közeledik, és őt fogja váltani a mostani naplóm alanya.Röviden annyit róla, hogy ez is low-tech lesz, de megpróbálom ebből a maximumit kihozni, amit a pénztárcám enged.Akkor jöjjenek az ADAtok: :D

Akvárium mérete:60x30x30 szabvány aki
Világítás:na itt dilemma van, vagy szép megoldással 2x18W T8 4000K, vagy csúnya megoldással ugyan ez, 3x18W ba
Szűrés: DIY külső szűrő, már a szivattyú megvan, 700L/H, muníció bele, semmi extra alulra ülepítő ahova befolyik majd a víz, ez kifurkált virágcserép lesz, utána krumplis zsák, 2 féle sűrűségű szivacs, a tetejére pedig perlon.
Talaj:6L JBL Manado, majd esetleg később megtámogatom pár tápgolyóval
Tápozás:Happy Life HappyPlant és HappyCarbo
Co2: Élesztős módszer kezdetben, amit most 1bubi/mp-vel tolok, később lehet, hogy beiktatok egy citromsavas rendszert
Növények:
Jávai moha a fára
Gömbmoha, nem fog bele illeni, de nem akarom kidobni
Rotala Macrandra
Anubias Nana
Vallesneria
Limnaphila Heterophylla
Cryptocoyrne Parva
Cryptocoryne Wendtii
Echindorus Isis
És most sikerült beszereznem egy fű szerű növényt, de a parvulánál sokkal jobban hasonlít az igazi fűre, nevét nem tudom, de majd tolok fel róla képet

Hard scape: Mindenféle kő a szikla kertből, savteszten átestek, és red moor fa.

Képeket kicsit később töltök fel.Ha valami nagyon nem jó, akkor szóljatok.
 
A képek kicsit késni fognak mert rosszalkodik a telefonom kamerája...megműtöm és holnap rakok fel képeket a scape-ről meg a "titkos" növényről :D
 
Töltök fel képet a remélhetőleg végleg végleges scape-ről, meg a kis növénykémről:
20618065_313765596ee16b819dc7834da8a79f83_xl.jpg
20618063_839424c052888dbf53251cd94212f7a6_xl.jpg
20618149_9032ef7f6fe4f8c938fb3507fc2374b5_xl.jpg


Ma történt egy kis szőlő metszés, meg kivágás, és lett jó sok szép tőkém:
20618073_2f188154767cdf74d7a7959727a54a6f_xl.jpg


Boldogan próbálgattam bele őket az akváriumba, de mind nagy :( Egy kb 100cm hosszú akvába lennének jók....Jah és még egy kis jó hír, sikerül élesztős rendszerrel túladagolni a CO2-őt, az eggyik halacsom éppen csak túlélte...most a szűrőt megemeltem és csobog be a víz, a CO2 pedig határozatlan ideig szünetel...sok lett az 1bubi/másodperc...
 
Szerintetek mi lenne jobb választás? Egy lily vagy egy poppy? Messzi kínai barátainktól elég nyomott áron lehet rendelni, és úgygondotam megpróbálkozol valamelyikkel.Mi a különbség melyik a jobb?
 
Lassan de biztosan kezdenek összegyűlni a cuccok az új akihoz.A manado csütörtökre meglesz, 4l van megrendelve, ez a mostani 3l mellé remélem elég lesz.Apát majd kicsit megsürgetem szerezze be a cuccokat a külső szűrőhöz, de szerintem a szombatra tervezett indításból nem lesz semmi.Egyébként sikerült összerakni egy kicsit izgibb scapet.Senkinek nincs tippe mi lehet az a növény? :sorry:
 
Rakok fel képeket az új scaper-ről, bocsi a minőségért, de jobbat nem sikerült csinálni:
20641517_96ff171d73249f51b6bc47ea9c650b98_xl.jpg

20641515_d969fb0e6e1770333056e161cc1aa24d_xl.jpg
20641519_9f986f946a4584b4982a9cd617c8aff8_xl.jpg


Bal oldalról a 2 nagy kő mögül fog kijönni a red moor, megpróbálom majd úgy megcsinálni, hogy ki tudjak alakítani egy emers szigetet.Várom a kritikákat :)
 
szia
A növényedre sajnos nem tudok mit mondani:(. Nekem is volt ilyesmi még az elején a nanoba, de kivágtam mert sárgult és rohadt. De az is lehet én csináltam valamit rosszul. Legyél türelmes inkább legyen meg minden hozzá való mint,hogy utólag keljen pótolni mer az sokkal rosszabb. Mutass képet az új scape-ről. A szöllő tőkék szépek de elő kéne készíteni midet mert lehet több darabból kell össze rakni.:)
 
Én úgy gondoltam, bal oldalon van egy terasz, ott lenne a háttérbe a rotala macrandra, a kő előtt a crypto wendtii, és a még megmaradt részre menne a "titkos" gyep.Elől homok lenne, bal oldalt meg egy kis dzsungeles rész lenne.De kikapom azt a 2 követ és lecsekkolom úgy.
 
Nahát ezt sikerült alkotni igaz szerintem most a bal oldalon kell kicsit alakítgatni :ROFLMAO::ROFLMAO:
20641649_cfb56f72370050da4161aa0d5137b447_xl.jpg
20641651_ab6b9a344f504062cd9c0fd9762306c5_xl.jpg


Vélemény? :rolleyes::love:
nekem ez borzasztóan durva és strukturálatlan is egyben, nehezen tudom elképzelni, hogy barátságossá válhat a növényesítéstől. Ne haragudj, nem bántásból mondom :)
a kevesebb néha több lehet.
 
Igen, én is észre vettem, hogy ez így nem oké, de már nem volt kedvem legózgatni a kövekkel...Na de akkor neki esek :p esetleg tudnál adni valami tippet? :D
 
Igen, én is észre vettem, hogy ez így nem oké, de már nem volt kedvem legózgatni a kövekkel...Na de akkor neki esek :p esetleg tudnál adni valami tippet? :D
szánj rá pár órát, és szedj össze olyan hardscape-eket a netről amik tetszenek, és tudatosan figyeld meg őket, amennyire csak tudod. Próbálj bennük törvényszerűségeket találni, takard le darabjaikait, hogy megismerkedj egy picit a bennük működő szépség mechanizmusaival. Aztán kezd újra a tiédet :) Ennél konkrétabb tanáccsal nem tudok ezen a ponton szolgálni, a nyersanyagod nem könnyíti meg a helyzetedet :D lehet, hogy valamelyik követ törni kellene. Vagy a köveket csak alapnak/talapzatnak használni a szőlő alá? -- önmagukban nem tűnnek a fotókon elég szépnek.
 
Back
Oldal tetejére