• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Magasnyomású palack házi töltése

jojo

Kertész szaki
Hali!

Megjegyzem csak kényszerből készítettem el, mert, a 350-500-1000 gr-os kis palackok töltéséről még nem halottam olyat, hogy hol töltenék.De ha valaki megsúgná az szívesen venném.
A nagyobb 2 literes palack meg egyszerűen nem fér el sehol.
Tehát az elkészítés:

A szifon fejét lecsavartam, és vágtam egy akkora gumikorongot tömítésnek, hogy a gáz ne tudjon a szifon tartályába bejutni.
A fej nyomókarját fixen benyomva rögzítettem, de megoldható rögzítése megoldható kábelkötegelővel is.
Az 500 gr-os palackot megfúrtam akkora méretre amely egy sima visszafolyás gátló kis csonkjának átmérője.
Azért látni 2 visszafolyás gátlót, mert amit először beleraktam visszafelé eresztett!Mikor kivettem és a másik Tetra gyártmányút beraktam annak kisebb volt a csonkjának az átmérője.Biztonsági okokból nem akartam, hogy csak a ragasztó fogja, ezért hagytam bent az elsőt mert az passzentosan belement.
Tehát inkább egy másikat kötöttem mögé.
A szifon kifolyó csövébe egy kis levegőztető csőnek a kis toldó részét ragasztottam be, erre megy rá a levegőztető cső, de majd a csövet kicserélem jobbra.

Tehát amikor a patront becsavarom a CO2 akadálytalanul megy a palackba, hisz a fej nyitva van.Visszafelé megint nem tud jönni mert ott a visszafolyásgátló.
Reggelente becsavarok 1 patront ami 11 órára elég az 50 l. netto vízhez. Általában 2 patronnál 11 bar nyomás van, a reduktor kb. 1.8 bar-ra van beállítva.De ha a bubiszámot növelem akkor 2 patron kell naponta.Bár még nem próbáltam de érzésem szerint 3 patront nem lehet becsavarni mert csavarás közben sok gáz kijön, be majd megpróbálok a csavarozó gépbe egy kis DIY szerkezetet(villát) rakni és akkor nagyon gyors lesz a betekerés, hátha nem vész el annyi gáz.

1 doboz patron nálunk 189 Ft.tehát nem túl drága a havi üzemeltetés.Bár ha ennek a duplája kell akkor már számításaim szerint nyilván gazdaságosabb a telepi töltés a nagyobb palackoknál.Még hátrány a napi "szertartás", tehát valakit szabadság alatt meg kell kérni, hogy tekerjen be 1-2 patront.







 
jojo said:

Ezám az agyas ötlet! :lol:
Leírva dúrvábban hangzik, mint képről. Nagyon jó ;)
/Ha valaki utánépítené: a tömítéseket nem szabad elnagyolni./
 
Sziasztok!

November 25-én láttam a "Discovery Science"-n "A mérnök szemével" c. ismeretterjesztő kisfilmet. Abban egy (Co2-s) házilag :D újratölthető-s tűzoltópalackot mutogattak, de sajnos csak a végét csíptem el. :cry: (ezért nem is tudok többet írni róla) Elvileg a sorozat arról szól(na), hogy hogyan állítják / szerelik össze az ilyen palackokat, illetve hogy hogyan működik az. Ha valakit érdekel akkor ugyanezen a csatornán nov.29-én (vasárnap) 18.30-19.20-ig újra megnézheti.
(Ha tényleg hasznos infók lesznek benne, lehet érdemes lenne felvenni/feltenni.Nekem sajnos nincs meg hozzá a technikai hátterem :cry: )

Hát jól megvezettek. 25-én a 3. részt adták le, nem a másodikat (ahogy írták), most hogy utána néztem javítanék:
" A mérnök szemével, (Engineered), ismeretterjesztő filmsorozat, 3. rész
Az aktuális rész ismertetője: Marshall Brain bemutatja, hogyan tervezik, állítják elő és ellenőrzik a fénycsövet, a Budweiser sört, az energiahatékony mozgólépcsőt és a korszerű tűzoltó készülékeket.
december 2. 18:30, december 2. 21:50, december 3. 1:10,
december 3. 8:00, december 3. 12:35, december 6. 18:30,
december 7. 3:45'"

forrás:port.hu
 
Sziasztok,
tűzoltó palackos CO2 rendszer bevezetésében gondolkodom, de sehol sem találok olyat hogy hol töltenek ilyen palackot. Ha esetleg valaki tud ebben segíteni dél Budapest környékén azt nagyon megköszönném.
 
Back
Oldal tetejére